Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 wrz 2007, 19:15

Cóż. Ja tam o 123, zwłaszcza w soboty, mam inne zdanie. Wsparcie by się przydało.
Tylko, że Rembertów uparł się, by mieć i linię na Wiatraczną i 515 przez Wiatraczną do Politechniki. A do tego żądał zmiany 408 w 5xx. To już się kupy nie trzymało, więc 408 pozostanie 408, a 143 i 515 będą. Z żałosnymi częstotliwościami.
Rozwalenie 143 w przypadku pojawienia się obwodu przez TS było koniecznością. Nikt z osiedli za węzłem Płowiecka (może poza Wygodą - ale ile tych pasażerów by było?) nie wybrałby 143 mając jako alternatywę o wiele szybsze i częstsze 5xx. Inna rzecz, że w tym momencie 301 nie powinno kończyć na Gocławiu, a jako 1xx pojechać do Płowieckiej. Tyle, że dalej nie może, bo na Marysinie będzie obwód, a w Rembertowie burdel.
I nie trafiłeś z brakiem zwiększania częstotliwości 193. Będzie i to znaczne, choć tylko w jedną stronę w każdym szczycie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 wrz 2007, 19:28

pawcio pisze:Rembertów uparł się, by mieć i linię na Wiatraczną i 515 przez Wiatraczną do Politechniki. A do tego żądał zmiany 408 w 5xx. To już się kupy nie trzymało, więc 408 pozostanie 408, a 143 i 515 będą. Z żałosnymi częstotliwościami.
Najwyższy czas, by - zamiast dzielnic - sieć komunikacyjną organizowała jakaś ogólnomiejska instytucja. Może mógłby to robić np. ZTM? :-k

Gadamy tu organizacji transportu w ramach całej aglomeracji, tymczasem nawet z własnymi dzielnicami nie można dojść do ładu. Toż to anarchia!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 wrz 2007, 19:30

pawcio pisze: I nie trafiłeś z brakiem zwiększania częstotliwości 193. Będzie i to znaczne, choć tylko w jedną stronę w każdym szczycie.
Znaczy co druga (trzecia?) brygada jako PT na skuśkę?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 wrz 2007, 19:30

Owszem. Musi się tylko konsultować z dzielnicami na okoliczność tego, że to one są przedstawicielami tamtejszych mieszkańców. I tak dalej bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla.
Przykre, ale nie sądzę, by sie dało to zmienić.

[ Dodano: 2007-09-10, 19:31 ]
inż. Glonojad pisze:
pawcio pisze: I nie trafiłeś z brakiem zwiększania częstotliwości 193. Będzie i to znaczne, choć tylko w jedną stronę w każdym szczycie.
Znaczy co druga (trzecia?) brygada jako PT na skuśkę?
Tak. Tak jak masz to obecnie na 144. Dodatki będą jednokierunkowe.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 wrz 2007, 19:34

Hm, kiepski przykład, ja rozumiem kontrpotok, ale linia dowozówkowo-podjazdowa w szczycie popołudniowym nie powinna jeździć co 20... przy Modlińskiej jest jednak naprawdę dużo miejsc pracy. Ale idea całkiem słuszna, zresztą już niegdyś przez ZTM stosowana.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 10 wrz 2007, 19:46

317 długo w ten sposób nie pożyło.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 wrz 2007, 20:28

Kilka postów przeniosło się do tematów Jak kształtować układ komunikacyjny? oraz Sieć tramwajowa-kilka pytaństosownie do ich zawartości merytorycznej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 10 wrz 2007, 22:52

Jarek pisze:Nieprawda. Przystanki będą się nazywały OS. ISKRA.
Dawno mi nikt takiej przykrej niespodzianki nie sprawił. :maruda: A co w takim razie z obecnym przystankiem "OS. ISKRA"? Czyżby mieli zmienić nazwę na "HORBACZEWSKIEGO? :shock:

W takim razie, żeby uporządkować sytuację, proponuję "DEDALA" zmienić na "OS. JANTAR". :twisted:

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 10 wrz 2007, 23:01

Jarek pisze:
pawcio pisze:Inna rzecz, że w tym momencie 301 nie powinno kończyć na Gocławiu, a jako 1xx pojechać do Płowieckiej.
No właśnie. Nie ma dla tej linii dobrej pętli. Połaczyć ze 143 się nie da, bo częstotliwość nie pasuje do Wygody. Na OS. OSTROBRAMSKA też się nie da, bo pętla tej linii nie pomieści - nie pomieści, uwierzcie mi. ;-)
Zostawcie tylko ten autobus na Wildze i Meissnera. Już o nic więcej nie prosze tylko o to polączenie z TS i dojazdówkę do innych linii.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 wrz 2007, 23:25

I znów porządki. Tym razem kilka postów przeniosło się do sąsiedniego wątku o projekcie ZTMu i obwodzie na TS.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 10 wrz 2007, 23:28

I w związku z tym odpowiedź Jarka na mój post powędrowała sobie gdzieś :-"

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 wrz 2007, 23:30

Niestety. Nie mam możliwości dzielenia postów, a jej drugą część uznałem za bardziej znaczącą dla biegu dyskusji. Przykro mi.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 17 wrz 2007, 21:44

Niecałe 2 tygodnie do 1 października, Ursynów dostal już nową mapkę a o Gocławiu dalej cisza. Nie wiadomo co z 301 i 143, 111 dalej ma rozkład wakacyjny, w zamian za utracone 416 nawet wtyczek na 509 nie ma no i nie wiadomo kiedy otworzą drugą nitkę Bora i puszczą 123 nową trasą.
Widzę za to że dojazd do Szembeka się poprawi bo zrobiono przystanek również po drugiej stronie Zamienieckiej naprzeciw bazarku (szkoda że tym razem bez zatoki).

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 17 wrz 2007, 21:47

Z tego co się obija o uszy ani Gocław ani Dolny Mokotów (szczególnie Sielce) nie będą miały powodów do narzekania, jeśli chodzi o TS i komunikację generalnie. =D>
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

PiotrekP
Posty: 3498
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 17 wrz 2007, 21:51

Nie pochwalicie się, nic a nic :>

ODPOWIEDZ