Trasa Tysiąclecia

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 paź 2007, 19:45

E, to chyba nie ten wątek :P
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 paź 2007, 23:46

Obrazek
Unia Europejska da na obwodnicę i lotnisko
Krzysztof Śmietana2007-10-15, ostatnia aktualizacja 2007-10-15 23:32

Za pieniądze unijne powstanie część obwodnicy Pragi i lotnisko w Modlinie dla tanich linii. Obie inwestycje mają jednak duży poślizg.

Największe projekty, do których dołoży się Bruksela w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Mazowsza, zaprezentowano wczoraj na sesji sejmiku województwa. Budowa prawobrzeżnej części śródmiejskiej obwodnicy może być sfinansowana przez Unię nawet w 85 proc. Jej koszty na razie szacowane są na 327 mln zł.

Chodzi o trasę, którą planuje się przynajmniej od 30 lat. Teraz władze miasta zarzekają się, że droga, która odciąży m.in. wiecznie zakorkowaną ul. Targową, wreszcie powstanie. W pierwszym etapie ma być zbudowany odcinek od ronda Wiatraczna do ul. Zabranieckiej na Targówku Przemysłowym. Wiadomo, że musi powstać kilkusetmetrowy wiadukt nad torami kolejowymi. Władze miasta muszą jeszcze wybrać wariant bezkolizyjnego węzła na rondzie Wiatraczna. Skłaniają się raczej do budowy długiego, niemal kilometrowego tunelu, który kończyłby się przed ul. Szaserów. Wczoraj prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz podała wstępny harmonogram budowy tego odcinka trasy. Pod koniec 2008 r. ma być gotowy ostateczny projekt. Budowa zaczęłaby się wiosną 2009 r. i trwała dwa lata. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz liczy, że przed Euro 2012 uda się też przebić ostatni odcinek obwodnicy śródmiejskiej od ul. Zabranieckiej do ronda Żaba u zbiegu ul. św. Wincentego i Odrowąża. W tym przypadku projekt ma być ukończony w 2009 r., a prace zaczęłyby się rok później.

(...)


[ Dodano: 2007-10-15, 23:47 ]
inż. Glonojad pisze:E, to chyba nie ten wątek :P
znajdź lepszy :P w każdym bądź razie w tym temacie były wcześniej posty o tej trasie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 paź 2007, 9:26

MeWa pisze: [ Dodano: 2007-10-15, 23:47 ]
inż. Glonojad pisze:E, to chyba nie ten wątek :P
znajdź lepszy :P
Nie mój cyrk itd. :p
w każdym bądź razie w tym temacie były wcześniej posty o tej trasie.
w takim bądź razie :p zmień gościnnie nazwę watku - TT to w sumie stary przebieg wschodniej obwodnicy śródmieścia, więc może na: "Trasa Tysiąclecia i Wschodnia Obwodnica Śródmieścia".

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 16 paź 2007, 18:06

Ciekawi mnie jedno - co z odcinkiem od Wału Miedzeszyńskiego do al. Stanów Zjednoczonych / al. Waszyngtona? Mimo wycofania się z pierwotnego pomysłu miał on powstać. Ułatwiłoby to też znacznie komunikację w rejonie Gocławia i Saskiej Kępy.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 paź 2007, 11:58

inż. Glonojad pisze:zmień gościnnie nazwę watku - TT to w sumie stary przebieg wschodniej obwodnicy śródmieścia, więc może na: "Trasa Tysiąclecia i Wschodnia Obwodnica Śródmieścia".
Coś postaram się wymyślić ;)

[ Dodano: 2007-10-19, 11:59 ]
Maro D. pisze:co z odcinkiem od Wału Miedzeszyńskiego do al. Stanów Zjednoczonych / al. Waszyngtona? Mimo wycofania się z pierwotnego pomysłu miał on powstać.
Mam wrażenie, że powstał, i to dość dawno. Nie chodzi ci o Wał Gocławski przypadkiem? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 paź 2007, 16:19

Bastian pisze:
Maro D. pisze:co z odcinkiem od Wału Miedzeszyńskiego do al. Stanów Zjednoczonych / al. Waszyngtona? Mimo wycofania się z pierwotnego pomysłu miał on powstać.
Mam wrażenie, że powstał, i to dość dawno. Nie chodzi ci o Wał Gocławski przypadkiem? :>
Eeeeee :-s :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 paź 2007, 16:42

Ke?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 paź 2007, 16:46

Bastian pisze:Ke?
:?: O jakiej istniejącej drodze mówisz...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 paź 2007, 16:52

O tej, która nie istnieje, w przeciwieństwie do Wału Miedzeszyńskiego :P

A ściślej rzecz biorąc, próbuję zgadnąć, o co chodziło Markowi. Skoro temat traktuje o TT, to pewnie rzecz dotyczy jej południowego krańca, czyli równoległej do Międzynarodowej ulicy przecinającej Bora przy przystanku Wał Gocławski (stąd zgaduję, że Marek mógł użyć tej nazwy i pomylić ją z Wałem Miedzeszyńskim) i dochodzącej do Wału Miedzeszyńskiego skosem na zachód od Fieldorfa. Ulicą tą miałyby kursować tramwaje (od Waszyngtona do Bora).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 19 paź 2007, 17:05

Powiem tak:

Miałem na myśli odcinek Trasy Tysiąclecia od Wału Miedzeszyńskiego do Waszyngtona. Taki miał w pierwotnych planach powstać i, mimo wycofania się z projektu przez zakłady na Kamionku, tenże fragment miał się pojawić.

I pytam kiedy?

Jaśniej już? Czy to wina mojego niewysypiania się? :-k
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 paź 2007, 19:46

Maro D. pisze:Czy to wina mojego niewysypiania się? :-k
Ja też trochę niewyspany, więc nie do końca prawidłowo zrozumiałem twój post :]

Ale grunt, że mieliśmy to samo na myśli :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 paź 2007, 19:48

ojj Bastian ostatnio dużo przekręcasz :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 paź 2007, 21:42

MeWa pisze:ojj Bastian ostatnio dużo przekręcasz :P
Będziesz w jego wieku to też będziesz przekręcał :P
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 paź 2007, 17:21

Już mu się czasem zdarza, co dopiero jak do matuzalematowości Bastiana dojdzie ;) (z góry przepraszam zainteresowanych :p )
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 mar 2008, 16:32

Obrazek
Obwodnicą przez Pragę i Targówek
Konrad Majszyk, mz 03-03-2008, ostatnia aktualizacja 04-03-2008 14:14

Ruszyła walka o kontrakt na projekt trasy nad Olszynką Grochowską i w wykopie pod Radzymińską. W 2009 r. ma zacząć się budowa tunelu pod rondem Wiatraczna. Ratusz nie zdąży przed Euro 2012.

Nowa bezkolizyjna trasa między rondami Wiatraczna a Żaba ma uchronić Pragę przed paraliżem i odkorkować Grochowską. Będzie częścią całej obwodnicy śródmiejskiej. Do przetargu na projekt odcinka od ul. Starzańskiego do Zabranieckiej zgłosiły się wczoraj pracownie: Baks, DHV, Transprojekt Gdański, Metroprojekt, Apia XXI i Azet.

Zarząd Dróg Miejskich ma wskazać zwycięzcę wiosną. Na opracowanie projektu wybrana firma będzie miał 18 miesięcy. Prace mogłyby ruszyć najwcześniej w 2010 roku. Ale znając powolne tempo przygotowań do inwestycji w stolicy, to mało prawdopodobne. Drogowcy nie chcą podawać konkretnej daty.

Bardziej zaawansowane są prace przy projektowaniu odcinka między rondem Wiatraczna a torami kolejowymi (przed Zabraniecką), które wykonuje na zlecenie miasta pracownia DHV. Ratusz zapłaci za to 3,2 mln zł. Pełna dokumentacja ma być gotowa we wrześniu, pół roku po terminie. Dlaczego? – Projektant musiał uniknąć kolizji projektowanego tunelu pod rondem Wiatraczna z odnogą drugiej linii metra w stronę Gocławia – twierdzi rzeczniczka ZDM Urszula Nelken.

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz twierdził, że budowa tego odcinka zacznie się w 2008 roku. Nelken zapowiada, że stanie się to dopiero w 2009 roku. To znaczy, że drogowcy mogą skończyć pierwszy etap przed Euro 2012. Na powstanie całej trasy w tym czasie nie ma praktycznie żadnych szans.

Jak będzie wyglądała praska obwodnica? Na razie kierowcy mogą sobie obejrzeć co najwyżej prezentację na serwisie internetowym YouTube lub na www.siskom.waw.pl. W rytmie dynamicznej muzyki rondo Wiatraczna z zakorkowanego skrzyżowania zamienia się w nowoczesny węzeł drogowy.

Na górze mamy zielony miejski plac, a dołem idzie 800-metrowy tunel będący przedłużeniem Trasy Łazienkowskiej (auta będą wyjeżdżały na powierzchnię za ul. Szaserów). Ostatecznie specjaliści odrzucili koncepcję krótkiego tunelu o długości 100 metrów, przez co kosztorys poszybował w górę z 300 do prawie 700 mln zł.

Dalej droga prowadzi na estakadach. To jedyny sposób, żeby ją przeprowadzić nad plątaniną torów kolejowych. Z czterech estakad dwie prowadzą do planowanej ul. Noworzecznej. Trasa ma przejść pod ruchliwą Radzymińską, a następnie przez obrzeża Targówka Mieszkaniowego do ronda Żaba.
---

Samochody mogą utknąć w korkach

Michał Suliborski ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji zwraca uwagę na niedociągnięcia w koncepcji praskiej obwodnicy. Jeśli drogowcy nie zmienią swoich założeń, zabraknie bezkolizyjnego przejazdu od strony Radzymińskiej w kierunku ul. Starzyńskiego i ronda Starzyńskiego (kierowcy będą mogli pojechać estakadą tylko do ul. Odrowąża; żeby skręcić w Starzyńskiego, będą stawać na czterech światłach).

Z drugiej strony obwodnicy też powstanie zator. Zmierzające do centrum auta – tuż po przejechaniu tunelem pod rondem Wiatraczna – utkną na światłach przy ul. Grenadierów
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ