Stan techniczny autobusów MZA a bezpieczeństwo pasażerów

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 28 sie 2007, 23:01

Zamiast punktować MZA, możnaby skontrolować wozy ITD - dzisiaj widziałem ich Fiata Ducato z czterema osobami na przedzie (a miejsca są 3) i nieco podrdzewiałą karoserią na boku. Zanim zaczną zabierać dowody MZA, niech sami zaczną jeździć sprawnymi wozami i zgodnie z przepisami...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 16 wrz 2007, 2:44

chruscik pisze:
Tadek A. pisze:To akurat mnie nie wzrusza. Ale nie chcę aby później pisano bzdury ze mną w roli głównej ;/
A czy wyraziles zgode na cytowanie swoich tekstow ?
Ile razy można tłumaczyć to samo?! Odpowiedz sobie na pytanie: Czy Wawkom - Forum Komunikacji Miejskiej jest forum publicznym? Więcej pytań nie mam. Napiszesz na forum "dupa" i nawet w "Faktach" TVN-u mogą powiedzieć, że chruscik napisał na wawkomie "dupa" :D .

fraktal
Posty: 5491
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 16 wrz 2007, 21:33

Może i tak, ale przecież wiadomo, że autor artykułu jest jednym z użytkowników tego forum, więc nie miał zbyt wielu przeszkód, by zapytać o zgodę albo przynajmniej poinformować, że chciałby wykorzystać wypowiedź.

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 18 wrz 2007, 0:07

Naprawdę nie widzę potrzeby. EOT.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 30 wrz 2007, 20:55

Dzisiaj jechałem 8901 (na 191) :arrow: i powiem krótko - obraz nędzy i rozpaczy. A tak skrzypiących drzwi jeszcze nigdy nie spotkałem.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 23 paź 2007, 12:43

Widziałem wczoraj 2629 na 012/507, wyglądał fatalnie z zewnątrz. Więcej korozji niż czegokolwiek innego i to ze wszystkich stron. Schodki też były pordzewiałe. Do wewnątrz tylko zerknąłem i też nie ciekawie laminaty powyginane, popękane. Uważam, że tego wozu już nie powinni wypuszczać do ruchu. Aż strach takim autobusem jechać. Myślałem, że najgorsze przegubowe lewary już pokasowali. Ale wygląda na to, że jeszcze nie wszystkie. Tak samo tragicznie wyglądał 2071 na 404, czy 414, nie jestem pewny.
pozdrawiam Kozik

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 29 paź 2007, 23:23

Uwaga :!: Jazda wozem 5534 grozi zatruciem lub niewydolnością dróg oddechowych.
Kiedy przyjechał ten złom na przystanek od razu poczułem smród palonego oleju. Kiedy wsiadłem do środka drugimi drzwiami uderzyła mnie chmura oparów spalonego oleju połączonego z ropą. Wolałem stać na tyle niż siedzieć w tym smrodzie. Fajnie to wyglądało jak z tyłu ludzie stali a z przodu był luz. Jechałem już różnymi nieszczelnymi wozami min. 2495 czy 6777 ale ten bije je na głowę. Normalnie jakbym włączył samochód w zamkniętym garażu :!:
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Michalk001
Posty: 1222
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 02 lis 2007, 19:49

(Cytat) A wracając do niskopodłogowców – gdyby o nie dbano to by spokojnie Neoplany dobiły 20 lat i więcej, jak i również niskopodłogowe Jelcze – ale jest jeden warunek – trzeba o nie dbać i robić im remonty. A jeżeli postępuje się jak z Neoplanami, gdzie od nowości nie widziały remontu to o czym my mówimy – a potem odezwie się na forum taki jeden fan Ikarusów z drugim i napisze że one Ikary są lepsze bo jeżdżą już 15 czy 20 rok – ale już żaden nie wspomni ile taki Ikarus miał do tej pory remontów, a ile spędził na warsztacie[/quote]

Jednak da się - przykład, 5280 - bez remontu w ruchu równo 15 lat. A bynajmniej o każdy autobus dba się tak samo kiepsko.Przy dbaniu o tabor każdy autobus dobije tego wieku - jechałem w zeszłym roku Katowickim #1579 - sześciobiegowy Ikarus 280.26 taki jak 2092.Oryginalny wystrój wnętrza,biegi kierowcy wchodziły jak masło, a silnik był tak cichy jak w Warszawie chyba tylko miał 2919 przed remontem.Jechał jakby dopiero wyjechał z fabryki.I taki wóz spokojnie pojeździ jeszcze parę lat.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 20 lis 2007, 17:51

Niebezpieczna jazda może się przytrafić temu kto natrafi na wóz 8020. Dzisiaj wracałem nim do domu. Środkowe drzwi w ogóle nie reagują na polecenia kierowcy tzn. " otwierają się i zamykają kiedy chcą" przy okazji przycinając wchodzących i wychodzących pasażerów. (Oczywiście wszystko to się dzieje kiedy wóz stoi - blokada przystankowa działa). Koniecznie do przeglądu :!:
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 11 lip 2008, 4:06

Co ostatnio wsiądę do autobka to ciekawostka. a już szczególnie to wieczorem. Przypadki świeże jak bułeczki:

Ciekawostka nr 1
15 metrowa solniczka stoi dokładnie w poprzek Stryjeńskich (co ciekawsze pomiędzy Belgradzką a Płaskowickiej) Ludzie w środku, ruch kołowy zablokowany. Kierowca chyba lekko zdezorientowany. No co jest, wypadek?
Ech, nic takiego. Codzienność.
504 się zgubiło na objazdach i chciało zawrócić, a że droga była nieco wąska to na chwil parę utknęło jak w imadle.

Ciekawostka nr 2
Pętla Kabaty. Przed 22:00 krótki Ikarus zjawia się na niemal godzinną przerwę, zanim włączy się na N37
Godzina 22:48. Autobek odpala z bólem serca, gasną mu wszystkie światła, po czym on sam też.
Jedynie co z siebie jeszcze wyda, to krótkie anemiczne chhrrr... chrrr... Więcej dziś nie odpali.
Niby aku mocny i naładowany był, ale że chłopak jakiś taki trochę spięty dziś, to szybko się rozmyślił.
Tuż obok, w całodobowym Tesco sprzedają ganz nówki na 24V - no to kto z pasażerów czekających na przystanku zrobi zrzutkę do kapelusza?
Nie wiem - idę na metro. Na rezerwę w tym miejscu nie liczę. Na kapelusze też.


Ciekawostka nr 3
Wsiadam na Woli do lewara, wóz wyludniony. Z miejsca swego widzę, że jedna z lewostronnych szyb bocznych już ledwo się trzyma uszczelek.
Od góry odchyla się o 10 stopni od pionu, za moment jest 25 st. ale jakimś cudem nie wypada tylko z gracją balansuje sobie w powietrzu jak cyrkówka (i tak przez kilka minut).
Zwracam uwagę kierowcy - niepotrzebnie. Niewiele go to interere. Ani grzeje ani ziębi. Jedzie twardo dalej.
Parę minut później, na ruchliwym skrzyżowaniu BW1920/Grójecka/Banacha wspomniana szyba "przegina pałę", wygina się ciut za daleko
po czym cichaczem odpada w otchłań.
Niestety po krótkim locie ślizgowym, niepocieszona (bo nie trafiła przy okazji przejeżdżającego obok motocyklisty) z wielkim hukiem roztrzaskuje się na asfalcie, za kopcącym Ikarusem.
Kierowca ze stoickim spokojem jedzie dalej. Co tam jedna szyba więcej, jedna mniej - ważne że autobus się toczy.
Kurtyna

PS. Numerów bocznych nie wyklepię raczej celowo...

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 11 lip 2008, 8:22

Emisja pisze:504 się zgubiło na objazdach i chciało zawrócić, a że droga była nieco wąska to na chwil parę utknęło jak w imadle.
Nie wiem jak tam można się zgubić. Przecież przed każdym skrętem stoi słupek ZTM-u. :p
Emisja pisze:PS. Numerów bocznych nie wyklepię raczej celowo...
I słusznie. =D>

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 16 lip 2008, 18:36

Dzisiaj był materiał w TKW o tym, że policja przeprowadziła kontrole autobusów MZA - co 4 skontrolowany sam już do zajezdni nie odjechał.
Ale rozbawiło mnie co innego - wyszedł jakiś tam typ (chyba rzecznik MZA), i powiedział, że usterki jego zdaniem były mało znaczące. A po nim była wypowiedz policjanta, który powiedział, że wycofywano autobusy z niesprawnym układem kierowniczym.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 lip 2008, 19:05

Frencher pisze:Ale rozbawiło mnie co innego - wyszedł jakiś tam typ (chyba rzecznik MZA), i powiedział, że usterki jego zdaniem były mało znaczące.
:arrow: Powiedział dokładnie, że nie zagrażały one bezpieczeństwu pasażerów :shock:.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 16 lip 2008, 19:17

Frencher pisze:Ale rozbawiło mnie co innego - wyszedł jakiś tam typ (chyba rzecznik MZA), i powiedział, że usterki jego zdaniem były mało znaczące. A po nim była wypowiedz policjanta, który powiedział, że wycofywano autobusy z niesprawnym układem kierowniczym.
A co miał niby ten rzecznik gadać? Przecież pracuje dla MZA. A jeśli by się przyczepić do układów kierowniczych w pojazdach MZA to następnego dnia może z 100 wozów by wyjechało jako całkowicie sprawne. Jak masz jakieś reklamacje w takich sprawach to dzwoń do MZA i powiedz żeby więcej mechaników zatrudnili, bo takich usterek przy takiej liczbie mechaników nie da się usunąć... Zresztą kierowcy MZA są już przyzwyczajeni do luzów na kierownicy więc nie sądzę, żeby to powodowało zagrożenie dla pasażerów...

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 16 lip 2008, 19:45

Proboszcz pisze: A jeśli by się przyczepić do układów kierowniczych w pojazdach MZA to następnego dnia może z 100 wozów by wyjechało jako całkowicie sprawne. Jak masz jakieś reklamacje w takich sprawach to dzwoń do MZA i powiedz żeby więcej mechaników zatrudnili, bo takich usterek przy takiej liczbie mechaników nie da się usunąć...
To jest tylko i wyłącznie problem MZA. Nie potrafią utrzymać pojazdów w należytym stanie, to będą mieli zabierane dowody rejestracyjne etc. Nie zrealizują kursów, to nawet nie tylko nie zarobią, a wręcz będą musieli zapłacić kary.

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 19:46 ]
MZ pisze:
Frencher pisze:Ale rozbawiło mnie co innego - wyszedł jakiś tam typ (chyba rzecznik MZA), i powiedział, że usterki jego zdaniem były mało znaczące.
:arrow: Powiedział dokładnie, że nie zagrażały one bezpieczeństwu pasażerów :shock:.
Gdyby autobus był bez hamulców też by powiedział to samo. Przecież autobus też by się zatrzymał... na jakiejś latarni albo murze.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

ODPOWIEDZ