Solarisy, rocznik 07 - technika i eksploatacja

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 21 lis 2007, 14:43

Dla mnie ta minimalna prędkość jest znacznie mniejsza niż 5km/h
A wiesz o tym, że człowiek spacerując porusza się z prędkością ok 4 km/h? Więc nie jest to duża prędkość tym bardziej jeśli chodzi o autobus...

kozioł

Post autor: kozioł » 21 lis 2007, 15:05

A wiesz o tym, że człowiek spacerując porusza się z prędkością ok 4 km/h?
Ale takim szybkim spacerkiem coś mi się wydaje.No i zależy który człowiek :>

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 21 lis 2007, 16:44

Proboszcz pisze:Zgadzam się w TJ'em. Przy delikatnym hamowaniu z małych prędkości z wciśniętym przyciskiem otwierania drzwi autobusem szarpnie i drzwi się otworzą
Tak się dzieje w nielicznych przypadkach już rozregulowanego Solarisa trzeciej generacji. Generalnie SU III tak nie robią.
noidea

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 lis 2007, 18:31

kozioł pisze:Ale takim szybkim spacerkiem coś mi się wydaje.No i zależy który człowiek
Wolnym. Szybkim to i do 7 potrafi osiągnąć.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 22 lis 2007, 19:49

inż. Glonojad pisze:
Obrazek


(…) [-o<
Cóż za twarzowe ujęcie :D Tu wygląda dużo lepiej niż w Ratuszu

TJ
Posty: 181
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:09
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: TJ » 23 lis 2007, 9:16

Adam G. pisze:Tak się dzieje w nielicznych przypadkach już rozregulowanego Solarisa trzeciej generacji. Generalnie SU III tak nie robią.
Czy mógłbyś mi powiedzieć jaki to element układu rozregulowuje się?

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 23 lis 2007, 16:27

TJ pisze:
Adam G. pisze:Tak się dzieje w nielicznych przypadkach już rozregulowanego Solarisa trzeciej generacji. Generalnie SU III tak nie robią.
Czy mógłbyś mi powiedzieć jaki to element układu rozregulowuje się?
Nie. Wiem, że w jednym (którymś ze starszych) łapało rzeczywiście przy niskiej prędkości, a w wielu innych tak się nie zachowywało.
noidea

TJ
Posty: 181
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:09
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: TJ » 24 lis 2007, 9:50

Adam G. pisze:Nie. Wiem, że w jednym (którymś ze starszych) łapało rzeczywiście przy niskiej prędkości, a w wielu innych tak się nie zachowywało.
I wszystko jasne. Powtórzę jeszcze raz. Każdy Solaris otworzy drzwi lub zaciągnie hamulec przystankowy gdy przez jednostkę sterującą zostanie zarejestrowana prędkość równa lub mniejsza niż 5/km/h. Jeżeli hamuje się z jednostajnym opóźnieniem to przejście od 5km/h do zera następuje szybciej niż rejestruje to elektronika (należy pamiętać że każdy element elektroniczny automatycznego sterowania posiada pewne opóźnienie). Przy normalnej jeździe wytracenie prędkości z 20 do 0 zajmuje w autobusie km ok sekundy.

ODPOWIEDZ