Ulica Puławska

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 01 mar 2008, 23:34

Półtorej godziny temu znowu mnie wyniosło na Mokotów, Puławska cały czas jest otwarta i taka pewnie już pozostanie do poniedziałku, mimo, że wszystko przygotowane do zamknięcia - wyklejono żółte pasy (aktualnie przekreślone też na żółto :D), wszędzie wiszą znaki objazdów, zakazów wjazdów itp. (na Dąbrowskiego przy Wiśniowej jeden jest nieskreślony, ale nie zraziłem się nim skręcając tam :P), przygotowane są przejazdy przez tory, przystanki zastępcze itp. Dużym plusem jest wyłączenie wszystkich sygnalizacji od Madalińskiego do Wilanowskiej, bajecznie się teraz tamtędy jedzie ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

michael112
Posty: 2843
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 02 mar 2008, 9:31

Siecool pisze:Półtorej godziny temu znowu mnie wyniosło na Mokotów, Puławska cały czas jest otwarta i taka pewnie już pozostanie do poniedziałku, mimo, że wszystko przygotowane do zamknięcia - wyklejono żółte pasy (aktualnie przekreślone też na żółto :D), wszędzie wiszą znaki objazdów, zakazów wjazdów itp. (na Dąbrowskiego przy Wiśniowej jeden jest nieskreślony, ale nie zraziłem się nim skręcając tam :P), przygotowane są przejazdy przez tory, przystanki zastępcze itp. Dużym plusem jest wyłączenie wszystkich sygnalizacji od Madalińskiego do Wilanowskiej, bajecznie się teraz tamtędy jedzie ;)
Taak, gorzej jak jest się pieszym...

kozioł

Post autor: kozioł » 03 mar 2008, 19:36

A ZTM w sprawie Puławskiej nadal milczy (-X :neutral:

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 mar 2008, 20:23

kozioł pisze:A ZTM w sprawie Puławskiej nadal milczy (-X :neutral:
Nie do końca. Mapa komunikacji została zaktualizowana :-$
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

kozioł

Post autor: kozioł » 03 mar 2008, 21:02

Oj tam mapa, w głównych komunikatach tego nie ma (-o<

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5270
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 03 mar 2008, 21:38

Rozkład 172 też pochrzaniony :-? . W rozpisce tras nie ma objazdu. Część przystanków ma rozkłady od marca, część od stycznia.

Winio
Posty: 132
Rejestracja: 12 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: 3033

Post autor: Winio » 04 mar 2008, 1:09

.Przepraszam za off-topic, wyniosłem się już do właściwego tematu

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8384
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 mar 2008, 7:18

Część przystanków ma rozkłady od marca, część od stycznia.
F5!

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 05 mar 2008, 17:40

Rzeczpospolita vel Życie Warszawy pisze:Mokotów stanął w rekordowym korku
ar, kmaj 04-03-2008, ostatnia aktualizacja 05-03-2008 16:06

Z powodu remontu Puławskiej zapełnia się parking „Parkuj i Jedź“ przy stacji metra Wilanowska. Kierowcy zamiast stać w korku wybrali miejską komunikację. To nie pierwszy remont Puławskiej, który zatyka aleję Niepodległości. Tak źle jeszcze jednak nie było

(...)

Dlaczego kierowcy zaczynają doceniać komunikację miejską? Z powodu gigantycznych korków, jakie sparaliżowały Mokotów po zamknięciu w poniedziałek nad ranem Puławskiej w stronę Ursynowa - między Dolną i Domaniewską. Objazd prowadzi ul. Dąbrowskiego, Kazimierzowską, Krasickiego i Wielicką. Następnie auta dojeżdżają do al. Niepodległości, gdzie zaczyna się koszmar. Na tym ostatnim skrzyżowaniu w kontrowersyjny sposób światła ustawił miejski inżynier ruchu Janusz Galas. Dla Wielickiej zielone światło pali się 60 sekund, a dla al. Niepodległości - tylko 30. Efekt - wielokilometrowe korki w alei.

W popołudniowym szczycie przejazd z centrum na Ursynów zajmuje ponad dwie godziny. Epicentrum chaosu stanowi skrzyżowanie Niepodległości z Woronicza. Kierowcy wjeżdżają tam na dziko na środek skrzyżowania, blokując przejazd.

Korki paraliżują także: Wołoską, Żwirki i Wigury, Belwederską, Sobieskiego, al. Sikorskiego i Wisłostradę.

Remont Puławskiej nie będzie jedynym wstrząsem komunikacyjnym w tym roku w Warszawie. Od 23 czerwca do 5 lipca zamknięta będzie Świętokrzyska od Marszałkowskiej do Tamki. W lipcu i sierpniu drogowcy wyremontują most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie.

Źródło : Życie Warszawy
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 04 kwie 2008, 22:11

Widział ktoś nowy przejazd ul.Dolną? Dla przypomnienia - do tej pory wjazd w ul.Puławską odbywał się wyłącznie prawym pasem. Dziś ok. 7 rano zmieniono trasę tak, że jechało się pasem lewym, wyjeżdżając na tymczasowej, świeżo położonej nawierzchni ul.Puławskiej (jakiejś pierwszej warstwy - ląduje się dużo niżej, niż "stary asfalt). Przejazd był bardzo ciasny, piętnastometrowe autobusy obijały się o słupki wyznaczający "trasę". Prowizoryczność rozwiązania dostrzegli chyba robole, bo ok. 11 znów zmienili przebieg. Na jeszcze bardziej kuriozalny!! Tym razem lawiruje się między prawym, a lewym pasem (wjeżdżając w Puławską lewym). Przecinając zarówno białe, jak i żółte linie, zgodnie z postawionymi słupkami, o które i tak obijają się autobusy ](*,) Naprawdę tak trudno zorganizować coś dobrze?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 05 kwie 2008, 15:49

Tak, ten skręt jest po prostu świetny... Tylko po co tam w ogóle te barierki? Nie wystarczają po prostu żółte linie?
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Pawel01
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2007, 21:32
Lokalizacja: Słomczyn - nie giełda :P

Post autor: Pawel01 » 19 kwie 2008, 13:19

Witam, nie chce zakładać nowego wątku, jednakże moje pytanie równiez dotyczy ul. Puławskiej, ale w Warszawie. Co się dzieje na skrzyżowaniu Puławska / Spacerowa/ Rakowiecka; są już ułożone krawężniki, fragmenty podbudowy, prace są wykonywane chyba tylko w nocy??

Sławek
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2006, 17:09
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Sławek » 20 kwie 2008, 12:14

Pawel01 pisze:Witam, nie chce zakładać nowego wątku, jednakże moje pytanie równiez dotyczy ul. Puławskiej, ale w Warszawie. Co się dzieje na skrzyżowaniu Puławska / Spacerowa/ Rakowiecka; są już ułożone krawężniki, fragmenty podbudowy, prace są wykonywane chyba tylko w nocy??
Wykonywane są prowizoryczne tymczasowe jezdnie, gdyż za tydzień będą remontowane przejazdy przez tory tramwajowe (wraz z wymianą torów , jeśli mnie pamięć nie myli) na osi Waryńskiego-Goworka. I aby nie paraliżować ruchu, będzie on puszczony tymi właśnie jezdniami. I tak przez kilkanaście dni.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 22 kwie 2008, 0:27

za http://siskom.waw.pl/kp-tramwaj_piaseczno.htm#opis "Przewidziano możliwość wykorzystania terenu byłej zajezdni tramwajowej w Piasecznie na potrzeby organizacji zajezdni tramwajowej." Swoją droga ciekawyprojekt z tym tramwajem w miejscu wąskotorówki. Ja bym to dalej, do Głoskowa przedłużył (może splot 1000/1435?) ;)

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 01 maja 2008, 21:35

Hmm... to dawna zajezdnia nie została już sprzedana prywatnemu inwestorowi ?

PS Czy kiedykolwiek wróci stan sprzed budowy estakad koło Auchan ?
Nie, nie chodzi mi o zwężenie ulicy do 2 pasów :) Tylko teraz są 3 pasy, a korki kilka razy większe przez ustawienie świateł w Mysiadle... ( i to nawet bez malowania pasów (no tych strzałek) w środowe popołudnie, w szczycie i w dniu wyjazdów na majówkę... )

ODPOWIEDZ