Komunikacja miejska w Wilanowie i Powsinie

Moderator: Wiliam

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 paź 2008, 10:52

A jest miejsce w Wilanowie? Ubędą 130 i 522, ale przybędą częstsze 131 i 519.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ja0306
Posty: 610
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 10 paź 2008, 12:00

Jeszcze jak takie 519 cześciowo tylko do Wilanowa to lepiej w całosci, a co dalej ze 119 jak tylko na Wawerze ma byc zastapione 130?
Jeszcze przydałoby się 165 jesli nie 186 wysłać prosto do Wilanowa na Al.Wilanowską.
301 powinno jeszcze jechac na Wawer i co z 305?
A na Powsin Wystarczyłoby 180 albo 139 i wtedy 180 do Ogrodu Botanicznego jako linia Turystyczna.
Co do ul.Gąsek to może 306 ze skierowaniem na Powsin albo Ogród Botaniczny?
Albo Gąsek dać 119 jesli coś z niego zostaje po zmianie dla 130
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 10 paź 2008, 13:22

ja0306 pisze:Jeszcze jak takie 519 cześciowo tylko do Wilanowa to lepiej w całosci, a co dalej ze 119 jak tylko na Wawerze ma byc zastapione 130?
Jeszcze przydałoby się 165 jesli nie 186 wysłać prosto do Wilanowa na Al.Wilanowską.
301 powinno jeszcze jechac na Wawer i co z 305?
A na Powsin Wystarczyłoby 180 albo 139 i wtedy 180 do Ogrodu Botanicznego jako linia Turystyczna.
Co do ul.Gąsek to może 306 ze skierowaniem na Powsin albo Ogród Botaniczny?
Albo Gąsek dać 119 jesli coś z niego zostaje po zmianie dla 130
Proponuję 239 na trasie METRO WILANOWSKA - al. Wilanowska - Przyczółkowa - Przekorna - Opieńki - POWSIN-PARK KULTURY (powrót: POWSIN-PARK KULTURY - Opieńki - Gąsek - zawrotka na dawnej pętli Stare Kabaty - Gąsek - Przekorna). Postoje tylko na Wilanowskiej, częstotliwość w sezonie co 10/20/10, poza sezonem co 10/20/20. 519 do Wilanowa.
Powyższa linia załatwia po pierwsze dojazd do Powsina zarówno w sezonie, jak i poza nim, po drugie daje regularną i częstą linię na al. Wilanowskiej, która narzeka na nieskoordynowane siedemsetki. Przy okazji Stare Kabaty mogą zyskać regularną komunikację, bo ten podjazd kosztuje każdy kurs ze 3 minuty.

ja0306
Posty: 610
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 10 paź 2008, 13:52

michael112 pisze:
ja0306 pisze:Jeszcze jak takie 519 cześciowo tylko do Wilanowa to lepiej w całosci, a co dalej ze 119 jak tylko na Wawerze ma byc zastapione 130?
Jeszcze przydałoby się 165 jesli nie 186 wysłać prosto do Wilanowa na Al.Wilanowską.
301 powinno jeszcze jechac na Wawer i co z 305?
A na Powsin Wystarczyłoby 180 albo 139 i wtedy 180 do Ogrodu Botanicznego jako linia Turystyczna.
Co do ul.Gąsek to może 306 ze skierowaniem na Powsin albo Ogród Botaniczny?
Albo Gąsek dać 119 jesli coś z niego zostaje po zmianie dla 130
Proponuję 239 na trasie METRO WILANOWSKA - al. Wilanowska - Przyczółkowa - Przekorna - Opieńki - POWSIN-PARK KULTURY (powrót: POWSIN-PARK KULTURY - Opieńki - Gąsek - zawrotka na dawnej pętli Stare Kabaty - Gąsek - Przekorna). Postoje tylko na Wilanowskiej, częstotliwość w sezonie co 10/20/10, poza sezonem co 10/20/20. 519 do Wilanowa.
Powyższa linia załatwia po pierwsze dojazd do Powsina zarówno w sezonie, jak i poza nim, po drugie daje regularną i częstą linię na al. Wilanowskiej, która narzeka na nieskoordynowane siedemsetki. Przy okazji Stare Kabaty mogą zyskać regularną komunikację, bo ten podjazd kosztuje każdy kurs ze 3 minuty.
239 uważam za dobre rozwiązanie ale Al.Wilanowską i Przyczółkową dowozowo bym rozdzielił.
700 można wyhaczyć o Powsin w obie strony i o Kabaty też
A Sprawę Al.Wilanowskiej załatwiłoby 165
Albo Co do Powsinka i Powsina to może coś tylko z Wilanowa
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 10 paź 2008, 14:56

Dęboszczak pisze:519 częściej ale tylko na trasie Wilanów - DWC. Jechanie z Powsina co 8 min. mija się z celem
Zależy w jakie dni i w jakich godzinach. Z jednej strony mamy linię dowożącą ludzi z centrum do parku w Powsinie, z drugiej dojazd meiszkańców Powsinka w tygodniu w szczycie... Dowozówka z Wilanowskiej mogłą by umrzeć, ale to chyba najlepsze rozwiązanie jakie zostało... Tak?

[ Dodano: Pią 10 Paź, 2008 15:11 ]
TGM pisze:Już niedługo
W marzeniach... Szczere pole, budują tylko budynki, niby coś powoli się rusza... =;

[ Dodano: Pią 10 Paź, 2008 15:12 ]
ja0306 pisze:700 można wyhaczyć o Powsin w obie strony i o Kabaty też
Mam powiedzieć, co się dzieje w wozach na 700setce w weekendy?
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

lasuch
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2006, 21:26
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post autor: lasuch » 10 paź 2008, 16:18

Myślę, że jeżeli już skracac 519 to do Powsinka, bo ile razy rano jadę do pracy to właśnie na tym przystanku wysiada ok 20-30 osób do szkoły, a popołudniu podobna sytuacja jest w drugą stronę.

ja0306
Posty: 610
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 10 paź 2008, 16:19

ziomal pisze: [ Dodano: Pią 10 Paź, 2008 15:12 ]
ja0306 pisze:700 można wyhaczyć o Powsin w obie strony i o Kabaty też
Mam powiedzieć, co się dzieje w wozach na 700setce w weekendy?
Pewnie jeździ duzo ludzi ale jak ja widze 700 jadące z Dw.Centralnego czasem i tez czasem nim jechałem do Metra Wilanowska to zapełnienie jedt dobre albo duże, napchane nie jest.
Może wtefy wystarczy dać innej pojemności tabor.

[ Dodano: Pią 10 Paź, 2008 16:23 ]
lasuch pisze:Myślę, że jeżeli już skracac 519 to do Powsinka, bo ile razy rano jadę do pracy to właśnie na tym przystanku wysiada ok 20-30 osób do szkoły, a popołudniu podobna sytuacja jest w drugą stronę.
519 juz lepiej do Konstancina Jeziorna na południowo-Wschodnia część która nie ma linii.
Szosa 724. Zakrańcowałoby sie je w Oborach lub Łyczynie i Słomczynie, zawrotka uliczna.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 paź 2008, 17:08

Fikander pisze:
Bastian pisze:Skróconego dokąd? :>
Do Wilanowa. Na zawsze. Chyba, że naprawdę chcesz nas przekonać, że Powsin i Stare Kabaty musząmuszą mieć pośpiecha do Centralnego - w następnej kolejności będzie Aleksandrów i Olesin, jak mniemam? :P
Myślmy realnie. Dadzą zabrać?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 paź 2008, 17:53

Bastian pisze:
Fikander pisze: Do Wilanowa. Na zawsze. Chyba, że naprawdę chcesz nas przekonać, że Powsin i Stare Kabaty musząmuszą mieć pośpiecha do Centralnego - w następnej kolejności będzie Aleksandrów i Olesin, jak mniemam? :P
Myślmy realnie. Dadzą zabrać?
Póki nie spróbujesz, to się nie dowiesz.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 paź 2008, 18:33

Nie spróbuję. 505, 520 i 521 mi wystarczą, z 519 do dyrektora nie pójdę, szkoda mojego i jego czasu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 paź 2008, 18:42

To jak udało się pozbyć/zreformować 515, 524, 504, 508 itp?
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 paź 2008, 19:19

Rok temu można było więcej. Za rok będzie można pewnie jeszcze mniej... a potem od nowa :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 10 paź 2008, 23:30

Z 519 to już było zresztą próbowane =; .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

desert_eag
Posty: 938
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 11 paź 2008, 2:33

To może tak:
1. Przekształcenie 519 w linię zwykłą 219 ze względu na to, że w 3/4 trasy zatrzymuje się na wszystkich napotkanych przystankach.
2. Sciachanie częstotliwości 219 do 20/30/30. W tym samym czasie utworzenie linii przyspieszonej 529 na trasie Dw. Centralny - Wilanów co 20/30/30 (koordynacja)
3. Podciągnięcie częstotliwości 219 :arrow: coś jednak za coś więc puszczenie jej do <M> Wilanowska. Jednocześnie podciągnięcie częstotliwości nowego 529 do wymaganej.

Trzyetapowo. Cóż, jeśli nie da się inaczej. Między 1, 2 i 3 niech będzie dowolny okres czasu, który pozwoli na uniknięcie protestów. Trochę to kosztuje, ale nie ma nic za darmo. Teraz będą same protesty, bo ludność poczuła, że wiele może. A pismaki dają jej pizdolety do rąk.

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 11 paź 2008, 10:08

desert_eag pisze:To może tak:
1. Przekształcenie 519 w linię zwykłą 219 ze względu na to, że w 3/4 trasy zatrzymuje się na wszystkich napotkanych przystankach.
2. Sciachanie częstotliwości 219 do 20/30/30. W tym samym czasie utworzenie linii przyspieszonej 529 na trasie Dw. Centralny - Wilanów co 20/30/30 (koordynacja)
3. Podciągnięcie częstotliwości 219 :arrow: coś jednak za coś więc puszczenie jej do <M> Wilanowska. Jednocześnie podciągnięcie częstotliwości nowego 529 do wymaganej.

Trzyetapowo. Cóż, jeśli nie da się inaczej. Między 1, 2 i 3 niech będzie dowolny okres czasu, który pozwoli na uniknięcie protestów. Trochę to kosztuje, ale nie ma nic za darmo. Teraz będą same protesty, bo ludność poczuła, że wiele może. A pismaki dają jej pizdolety do rąk.
Czasy dziadostwa 20/30/30 raczej już minęły. Jakoś nie wyobrażam sobie linii z tą częstotliwością jako dowożącej do metra ciąg ul. Sobieskiego

ODPOWIEDZ