Nowe malowanie autobusĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

bruno
Posty: 351
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:49
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bruno » 27 paź 2008, 20:13

Wiem o tym, też jestem za ujednoliceniem schematu malowania, ale nie lepiej, jak będą jeździć w żółto - czerwonych barwach ? W Łodzi jakoś to funkcjonuje. Swoją drogą uważam, że SKMka od przodu nie będzie się za bardzo odróżniałą od ED74.

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 27 paź 2008, 20:20

tyle, ze edyta jezdzi na ogol po innych torach wiec ciezko bedzie sie pomylic... btw pomysl i projekt podoba mi sie. jestem jak najbardziej za odchodzeniem od tradycyjnych i konserwatywnych pogladow, iz autobus musi miec proste malowanie, a nie troszke "zwariowane" :)
MOBILIS Ursus

Michalk001
Posty: 1222
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 27 paź 2008, 20:21

W sumie za bardzo kombinują - jak chcą się odróżnić to nie trzeba wielkiej filozofii. Obecne malowanie jest dobre poza jednym - zbyt ciemny kolor czerwony, barwy miejskie są żółto - czerwone a nie żółto - bordowe. Tak więc po prostu zamiast bordowego dać taką czerwień jaka była na ogórkach i ikarusach pod koniec lat 80 i na początku 90. Wtedy mamy idealne malowanie. Chociaż ten projekt jest już lepszy od pierwszego.

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 27 paź 2008, 20:25

Kolory nowego schematu są podobne do barw Gdyni w których jeździ kilka MAN-ów więc za bardzo nie będą się odróżniały.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 paź 2008, 20:40

Żenada. Żałość. Pesaudoartystyczny bełt, opakowany w dwustronicowy intelektualizujący bełkot. Widać, że jakiś marketoid tak się zapamiętał w opisie koncepcji, że zapomniał o samej koncepcji.

Awangarda? Blah, ukośne pasy z mniejszych pasków by Jelcz '95 to była awangarda, a nie to-to. Awangardowa to może byś stylistyka Alstomu a nawet Bombardiera, czy też - zachowując lokalne proporcje - Pesy.

Taaak... chyba sobie jednak nie zrobię papirów na tramwaj. Bo tym-tym to wstyd będzie ludzi wozić. :term:.

To już lepiej było zamiast tego kremowego dać neutralny niebieski, ekologiczny zielony... albo po prostu warszawski czerwony! Ale nie, przecież rozwiązaniem na brudzenie idealnym jest wlepianie przewoźnikom kar za brudny tabor. :-$

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 20:41 ]
Tylko szkoda, że jeszcze nas dwa lata takich "genialnych pomysłów" czekają...

I dlaczego SU18 nie ma czerwonych drzwi, jak reszta?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 27 paź 2008, 20:50

Glonojad pisze:I dlaczego SU18 nie ma czerwonych drzwi, jak reszta?
co miałoby na tych drzwiach być czerwone, guma czy szyba?:)
zamiast kremowego 'neutralny' niebieski albo zielony? dobry autobus to papuzi autobus?:)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 paź 2008, 20:57

Lepszy niż to mdłe "coś", które zaproponowano. Owszem, niebieski jest neutralny.

Drzwi Solarisa się z samej szyby składają? Nie pomyliło Ci się z drzwiami do lidla czasem?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 27 paź 2008, 20:59

Moim skromnym zdaniem powinno nawiązywać ono do barw przedwojennych
Obrazek
Obrazek
A to wymyśliłem w ciągu 10 minut
Obrazek
15/12/2005-12/7/2019

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 27 paź 2008, 20:59

Glonojad pisze:Nie pomyliło Ci się z drzwiami do lidla czasem?
Jak Ci przed tym glonojadem znikneło inż, to zauważyłem,że strasznie pyskaty się zrobiłeś :D

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 27 paź 2008, 21:05

Niezłe. Ale jak na mój gust pas podokienny powwinien być szersze (tak do krechy dzielącej burty na pół) i morda powinna być żółta. Owszem zbliżamy się wtedy do obecnego systemu malowania lecz to moim zdaniem nada Solarisowi bardziej... przyjazny wygląd.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 paź 2008, 21:08

Problem w tym, że akurat solaris ma zawiasy skrzyń w połowie burty - a co z autobusem, który ma gdzie indziej? Nie, zółty pasek to nie jest zły pomysł.

Może jeszcze, ze względu na niedowidzących, żółte drzwi :k
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 27 paź 2008, 21:09

Napewno lepsze to malowanie TLG, przyznam że nawet ładne
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Flash8222
Posty: 7621
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 27 paź 2008, 21:11

Mnie na razie podoba się nowe malowanie, ale póki nie zobaczę go na jakimś fotomontażu czy w realu to wstrzymam się od stwierdzenią czy dobre czy złe...

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 27 paź 2008, 21:11

Glonojad pisze:Lepszy niż to mdłe "coś", które zaproponowano. Owszem, niebieski jest neutralny.


w życiu nikt o podstawowym wyczuciu estetyki dominację niebieskiego przełamaną sporą ilością czerwonego i zółtym nie nazwałby ładną:)
Drzwi Solarisa się z samej szyby składają? Nie pomyliło Ci się z drzwiami do lidla czasem?
może jeszcze zaproponuj malowanie ram okiennych?:) drzwi solarisa, podobnie jak każdego chyba nowego autobusu w standardzie (oprócz jelcza oczywiście:) to naklejana na aluminiową ramę szyba wykończona gumą. nie sądziłem, że ja, cichy i skromny niedzielny użytkownik, panu inż. będę o takich rzeczach mówić;)

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 27 paź 2008, 21:12

Cieszcie się, ze takie, bo mogło byc gorzej :D Tak jak w Szczecinie, te ich "pływające bagno".
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

ODPOWIEDZ