SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 02 gru 2008, 9:09

A w ostateczności zrobic miejsce zawsze można - wywalajac ED 74 - jak do tej pory to wjeżdzają na noc na Grochów i dośc sporo miejsca zajmują.
Niech ,, przodująca spółka '' się martwi gdzie to stawiać
Właśnie przodująca spółka ma od pyty torów postojowych pod siecią więc niech wybija się ze "starych torów" i nie blokuje miejsc pod kibelki :)
przewoz pisze:...Ochota się zapcha Flirtami, bo mimo wszystko w dzień pociągi siedleckie będą tam zjeżdżać, nie na grochów. Parę jednostek trzeba z Warszawy pewnie wypchnąć..
Ochota ma jescze jedną zaletę, jedzie sie na nią z zachodniego 5 minut a nie jak na grochów ze wschodniego 20 w dobrych porywach :D
przewoz pisze:...Ale za to po oddaniu jednostek PRowych powinno się zrobić miejsce..
Na Grochowie nie ma od jakichś paru miesięcy żadnej jednostki przydelegowanej
przewoz pisze:...A SKMka niech szuka.... Powoodzenia im zyczę z tym Mińskiem.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 03 gru 2008, 23:46

Glonojad pisze:Któraś gazeta napisała, że tramwaje i autobusy nie dostaną tej kolorystyki... ale niestety nie mam skanu tego artykułu.
Dlaczego...... czyli bedą przemalowane z sumie na darmo.. czyli znów pieniądze w błoto. Nie ma nic gorszego niż marnotrastwo kasy na nieprzemyślane albo źle zrobione inwestycje. Znów brak dobrej woli, nieposzanowanie wspólnej kasy i brak winnych. Tak jak wdrożenie priorytetu dla tramwaju na Jerozolismkich - brawo, tylko czemu nie działa? Kupno nowych pociągów piętrowych - brawo - tylko czemu omiają istotne dla pasażerów stacje w Warszawie? Wspólny bilet - brawo - tylko czemu dla niektórych z ofertą kolejową 2, 3 razy lepszą niż dla innych? I bardziej lokalnie - nie tak znów dawno zbudowane przejście podziemne w Rembertowie - brawo - tylko czemu bez wind, bez kamer, zasikane, śmierdzące i zmazane? Każda inwestycja w Polsce to mniejsza lub większa fuszerka.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 gru 2008, 8:01

Przestań biadolić :p. Przemalowanie i tak było w zakresie tych napraw (średnich? rewizyjnych?), to, na jaki kolor, to rzecz wtórna. Jak rozumiem, za 3-4 lata będę znów przemalowywane i wówczas będzie możliwość zmienić kolorystykę na inną, lepszą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 04 gru 2008, 8:25

Glonojad pisze:napraw (średnich? rewizyjnych?
Rewizyjnych. Ciężko by było nie malować, skoro farba odpada ;)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 gru 2008, 9:45

Andrzej pisze: ... Kupno nowych pociągów piętrowych - brawo - tylko czemu omiają istotne dla pasażerów stacje w Warszawie? .
Dlatego że PLK podczas remontu dopuściła do fuszerki podwyższając podłoże w tunelu / KM kupiły niewymiarowy tabor*

* - niepotrzebne skreślić
Andrzej pisze: Wspólny bilet - brawo - tylko czemu dla niektórych z ofertą kolejową 2, 3 razy lepszą niż dla innych?.
Bo na niektóych liniach pociagi złożone z 3 ezt i jeżdzące co 5 minut to byłoby za mało, a na niektóych 2 ezty wystarczą.
Andrzej pisze:I bardziej lokalnie - nie tak znów dawno zbudowane przejście podziemne w Rembertowie - brawo - tylko czemu bez wind, bez kamer, zasikane, śmierdzące i zmazane?.
Dopóki ten naród nie nauczy się szanowac tego co ma to nie pomoże i 10 tys kamer. Sami mieszkańcy Rembertowa doprowadzili do takiego stanu. Bo wątpię żeby z innych dzielnic przyjeżdzali i niszczyli tunel w Rembertowie.
I nie mówie że wszyscy mieszkańcy tak robią. Tylko część. Ale to wystaczy.
Andrzej pisze:Każda inwestycja w Polsce to mniejsza lub większa fuszerka.
Przesadzasz. Warszawa to nie cała Polska
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 04 gru 2008, 11:02

przewoz pisze:Rewizyjnych. Ciężko by było nie malować, skoro farba odpada ;)
Hehehe nie ma to jak NEWAG, naprawa główna pędzlem :D, kmowskie klopy mimo iż niektóre po 30 lat mogą mieć to farba im się mniej łuszczy:)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 gru 2008, 11:18

fidzio pisze:
przewoz pisze:Rewizyjnych. Ciężko by było nie malować, skoro farba odpada ;)
Hehehe nie ma to jak NEWAG, naprawa główna pędzlem :D, kmowskie klopy mimo iż niektóre po 30 lat mogą mieć to farba im się mniej łuszczy:)
Aha, bo KM wcale w czasie rewizji nie maluje wagonów :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 11:25

fidzio pisze:Hehehe nie ma to jak NEWAG, naprawa główna pędzlem , kmowskie klopy mimo iż niektóre po 30 lat mogą mieć to farba im się mniej łuszczy:)
Następny... :neutral: Startujesz w konkursie o kryształowego kamusia? W kategorii "propaganda" nie masz niestety szans.
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 04 gru 2008, 11:59

Jak ja startuje po "kryształowego kamusia", to w takim razie boje się napisać w jakim konkursie Ty bierzesz udział. Nie wiem po co mnie chcesz obrazić skoro ja tylko stwierdzam fakty. Z nowych pociągów SKMW po 4 latach płatami odpada farba bardzej niż z obrzydliwych kibli "księżnej", zaprzeczysz? Pewnie dodasz też jak jeden z dyrektorów SKMW, że "19WE to jest przyszłośc polskiej kolei podmiejskiej w przeciwieństwie do bezużytecznych, beznadziejnych i drogich FLIRTÓW jakie zakupiła księżna". Nawiasem mówiąc NEWAG robi buble zarówno dla SKMW jak i dla KMów bo z jednostkam 11xx ciągle na Grochowie są problemy. Mówisz o propagandzie? Wejdź nas stronę na stronę SKMW i poczytaj kultowy artykuł P. Zagożdzona na temat wyższości 14WE nad Flirtami... to pokazuje jaką propagandę reprezentuje Twoja firma... i tu KMy bijecie na głowę.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 04 gru 2008, 12:20

gburek pisze:Następny...
Stwierdził fakt. Ja też. Farba odchodzi? Odchodzi.
Z kibli malowanych w Mińsku dla KM farba zostaje... ale na tych, co KM same malowały też się łuszczy. Co technologia, to technologia. Widocznie Newag wtedy mocno oszczędzał.
Andrzej pisze:Rembertowie - brawo - tylko czemu bez wind, bez kamer, zasikane, śmierdzące i zmazane?
Kto sika? Pewnie ten, kto tam wysiada. Windy? OK, były by dobre, ale są pochylnie.
Tunele w Rmb są pewnym polem bitew młodzieżówek skrajnych partii, bo zwykły wandal nie wstawia zdjęć Dmowskiego i nie pisze o innych politykach tego,co tam jest.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 14:38

fidzio pisze:Hehehe nie ma to jak NEWAG, naprawa główna pędzlem
fidzio pisze:Nie wiem po co mnie chcesz obrazić skoro ja tylko stwierdzam fakty
Stwierdziłeś że malowanie odbywa się pędzlem...

Byłes w Newagu że wiesz jak wygląda lakierowanie i jakim potencjałem ta firma dysponuje? Nienawidzę takiego pisania aby coś napisać. To że lakier odpada jest faktem ale czy to wina Newagu? Powłoka lakiernicza jest wykonana dobrze, tylko poszycie pudła wagonów jest zaprojektowane tak a nie inaczej. Tutaj też trudno mieć pretensję do Newagu, gdyż projekt wykonał Energocontrol.
Jakoś spółka ICCC chwali sobie naprawy przeprowadzane w Newagu.

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 14:58 ]
fidzio pisze:19WE to jest przyszłośc polskiej kolei podmiejskiej w przeciwieństwie do bezużytecznych, beznadziejnych i drogich FLIRTÓW jakie zakupiła księżna
Nie, nie stwierdzę. Mi się dobrze tym jeździ ale nie jest to szczyt techniki, podobnie jak i Flirt. Wolałbym aby - jak było po pierwszym przetargu - KMy zakupiły Talenty Bombardiera, ale cóż polityka wygrała...
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 04 gru 2008, 14:59

gburek pisze:Stwierdziłeś że malowanie odbywa się pędzlem...
Hmm to była pewna ironia z mojej strony :smile: Widzałem jak wygląda malowanie taboru, ba sam to nawet robiłem choć może nie aż tak profesjonalnymi metodami jak ZNTK-i. Dobra nieważne nie ma sensu się kłócić o ezt... z mojej strony EOT.

A no i zapytam o te flirty? Co według Ciebe można by zmienić/ulepszyć we flirtach? (Pytanie nie ma charakteru złośliwego odrazu wyjaśniam :) tylko jestem ciekaw co straciły/mogły stracić KM-y)

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 15:02

fidzio pisze:to pokazuje jaką propagandę reprezentuje Twoja firma... i tu KMy bijecie na głowę
Ty natomiast przeczytaj przemówienia "Isaury" na pierwszych stronach gazetki firmowej... Zresztą dlaczego każdy numer musi być osobiście przez nią zatwierdzany?
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 04 gru 2008, 15:04

gburek pisze:
fidzio pisze:to pokazuje jaką propagandę reprezentuje Twoja firma... i tu KMy bijecie na głowę
Ty natomiast przeczytaj przemówienia "Isaury" na pierwszych stronach gazetki firmowej... Zresztą dlaczego każdy numer musi być osobiście przez nią zatwierdzany?
Hehe no jest prawdą, że Moja Kolej jest wydawnictwem wybtnie propaganowym ale praktycznie każda gazeta reprezentuje jakąś opcje jedna mniej druga bardziej, a akurat MK należy do tej drugiej grupy :) Choć z drugiej strony pojawiają się tam wypowiedz niejakiego Trammera który po KMach jedzie jak się patrzy więc nie wiem czy to jest próba udobruchania Karola czy taki "Wentyl" jak za komuny gdzie bardziej radykalnych dopusczano do publikowania w Trybunie Ludu po to aby zachowac pozory wolności prasy :grin:

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 15:08

fidzio pisze:Co według Ciebe można by zmienić/ulepszyć we flirtach?
Wygląd :D no ale o gustach się nie dyskutuje ;)
Zapewnie wiesz jak wyglada odłączanie pantografu albo uszynianie flirta... Prawie jak Fort Boyard ;) Nie żebym miał chwalić 19WE ale tam ktoś pomyślał i to robi się automatycznie - bez ganiania z kolorowymi kluczykami po szafach.
No i jeszcze to ogrzewanie. Mogę się mylić, bo tylko raz na flircie byłem ale czy nie jest ono konwekcyjne?
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

ODPOWIEDZ