O grzaniu i niegrzaniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2006, 13:24

Post autor: Tomasz » 05 sty 2008, 16:41

Ja chciałbym zwrócić uwagę na ogrzewanie w nowych Jelczach. Jest dużo lepiej, niż w starych Gniotach!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 sty 2008, 16:55

MeWa pisze:
inż. Glonojad pisze:O ile parówa da się miło jechać
jak się rozędzi :D
Jak co?

[ Dodano: 2008-01-05, 16:55 ]
Tomasz pisze:Ja chciałbym zwrócić uwagę na ogrzewanie w nowych Jelczach. Jest dużo lepiej, niż w starych Gniotach!
W starych gniotach to mi najbardziej nie odpowiadało grzanie w lipcu :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 sty 2008, 17:19

inż. Glonojad pisze: W starych gniotach to mi najbardziej nie odpowiadało grzanie w lipcu :p
Tam tak cały czas jest. Ciekawe jak będzie w tych :-k
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 sty 2008, 18:49

inż. Glonojad pisze:Jak co?
rozpędzi :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Obeluxus
Posty: 28
Rejestracja: 21 maja 2006, 19:57
Lokalizacja: Zielonka - tam gdzie jedynie wron pętla

Post autor: Obeluxus » 05 sty 2008, 22:49

a mnie dzis rozwalila pani w A119 na 168... ogrzewanie na MAX i co przystanek zamiast użyć CG to sobie wietrzenie robiła w całym wozie :-k . Od siekierkowskiego chyba i pani zaczeła przymarzać bo zamykała drzwi praktycznie po piętach pasażerów ](*,)

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 05 sty 2008, 23:54

Obeluxus pisze:a mnie dzis rozwalila pani w A119 na 168... ogrzewanie na MAX i co przystanek zamiast użyć CG to sobie wietrzenie robiła w całym wozie :-k . Od siekierkowskiego chyba i pani zaczeła przymarzać bo zamykała drzwi praktycznie po piętach pasażerów ](*,)
Ogrzewanie dla pasażerów w SU12 ustawia się automatycznie.
noidea

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 10 sty 2008, 23:53

8132 dmucha w przestrzeni pasażerskiej praktycznie zimnym powietrzem. W wozie zimno mimo włączonego ogrzewania i odkręconego zaworu (kierowca sprawdzał).

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 12 lut 2008, 12:05

Wsumie to niewiem czy dobrze trafiłem i zamieszcze to tu poniekąt jest chyba o grzaniu w autobusach
www.legionowo.pl w kategori pytania i odpowiedzi znalazłem coś takliego:
Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
Szanowny Panie Prezydencie,
jestem mieszkańcem Osiedla Młodych, gdzie znajduje się pętla autobusu 731. Od września 2007 częstotliwość kursowania autobusów zwiększyła się kilkakrotnie. Jako mieszkańcy osiedla jesteśmy niezadowoleni i zmęczeni potwornym hałasem jaki obecnie wytwarzają autobusy. Często się zdarza że stojące na pętli autobusy nie wyłączają silników przez ponad 20 minut. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację o 4 rano, podczas gdy czasami stoi nawet kilka autobusów.
Chciałem prosić w imieniu mieszkańców Osiedla Młodych, o zajęcie się tym problemem.
Czy jest możliwość, żeby postój autobusów przenieść na pętlę przy siedzibie Starostwa? Wówczas autobusy na osiedlu będą się zatrzymywać na chwilę, co zmniejszy hałas.
Dziękuję.
(Marek, 12.02.2008 r.)

Odpowiedź:
Przeprowadzone przed zmianą systemu kursowania autobusów ZTM-u badania sondażowe w Legionowie wykazały, że mieszkańcy naszego miasta oczekują poprawy częstotliwości kursowania autobusów. Najbardziej niezadowoloną grupą byli właśnie mieszkańcy Osiedla Młodych. To z myślą o nich i specjalnie na ich prośbę uruchomiono całodniowe i weekendowe połączenia. Obecnie autobusy linii 731 jeżdżą pod Starostwo Powiatowe jedynie w godzinach i dniach jego pracy. Pierwszy autobus wyjeżdża z Osiedla Młodych o godzinie 7.47 a ostatni o godz. 17.45. Legionowo dopłaca do każdej linii autobusowej – im autobusy kursują częściej i im dłuższa jest trasa, tym większe pieniądze musi płacić Gmina. Niezasadne byłoby dopłacanie do linii, która nie jest mieszkańcom Legionowa potrzebna.
pewnie ta osoba nie jeździ autobusami i nie wie jak jest zimno rano w pojazdach KM
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5311
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 12 lut 2008, 20:29

i z pewnością o 4 rano jest "po kilka autobusów na pętli"... zwłaszcza że pierwszy kurs jest o 4.45. A swoją drogą odpowiedź można zgłosić w kategorii "mistrzostwo świata odpowiedzi wymijającej" :D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 12 lut 2008, 20:32

Paweł_K pisze:"mistrzostwo świata odpowiedzi wymijającej" :D
Dokładnie ;) Mogli chociaż coś powiedzieć o tym, że zimno jest czy co :P
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Piobuko
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piobuko » 01 maja 2008, 23:43

czy też zaobserwowaliście sytuację, w której na zewnątrz świeci słońce, jest 20 st. ciepła, a w autobusie jest włączone ogrzewanie, grzejniki rozpalone.... ?

kilka dni temu, kiedy było bardzo ciepło, jechałem SU15 i ogrzewanie było na maksa, potem przesiadłem się do MANa, też ogrzewanie włączone i otworzone wszystkie okna (także w dachu), ludzie się gotują, prawie mdleją...

czy ogrzewanie się psuje w tych autobusach i nie da się go wyłączyć, czy to zwykła ignorancja kierowców, żeby nie sprawdzać czy jest włączone?
http://pl.youtube.com/watch?v=rgZlxvzfjZY zapraszam serdecznie do odwiedzania!!! :D

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 15 sty 2009, 11:03

Odświeżam ten temat, bo ów artykuł a szczególnie pogrubiony fragment mnie rozwalił
Życie Warszawy pisze:Stołeczni kierowcy dmuchają na zimno
Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima, to musi być zimno! Takie jest odwieczne prawo natury! - Tak usprawiedliwiał się palacz wsłynnym „Misiu“ Stanisława Barei. Czy podobnie tłumaczą się kierowcy warszawskich autobusów z nieogrzewania pojazdów?

Poranek. Jadę autobusem nr 510 w kierunku Dworca Centralnego, ze mną kilkunastu zmarzniętych pasażerów.
- Czy pan grzeje? - pytam kierowcę.
- Cały czas grzeję. Na okrągło! - słyszę. I rzeczywiście ogrzewanie jest włączone, tyle że w starym ikarusie zamiast ciepłego powiewu z dmuchawy pod siedzeniem zieje chłodem.
- Instalacja często się psuje. W czasie mrozów z tego powodu do zajezdni zjeżdża codziennie kilkanaście pojazdów - wyjaśnia rzecznik ZTM Igor Krajnow.
Mnie i innym pasażerom takie tłumaczenia nie wystarczają: - Winni są złośliwi kierowcy, nie grzeją, bo oszczędzają na paliwie, żeby dostać premię - grzmimy.
- To bzdura! - odpowiadają. - My się staramy. A to tekturą chłodnicę opatulimy, a to gazetę między szyby włożymy, żeby się okno w czasie jazdy nie otworzyło.

ZTM zapowiadał, że będzie karać przewoźników, którzy oszczędzają na ogrzewaniu. Ale nie teraz. Dopiero w lutym. Bo wtedy kończy się okres rozliczeń kontroli styczniowych. Jest więc szansa, że będzie cieplej. Na wiosnę.
Cytowane za "Przegubowcem".
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 kwie 2009, 16:22

Mam kilka zapytań -

Po pierwsze - kiedy zakończy się w komunikacji miejskiej sezon grzewczy?

Po drugie - dlaczego przy temperaturch w okolicach 0 stopni rano autobusy zazwyczaj nie są ogrzewane, a przy 15 stopniach w dzień ogrzewanie chodzi pełną parą?

Po trzecie - skąd się bierze wyraźny zapach kawy (przyjemny, nie powiem...) wydobywający się z instalacji grzewczej? Spotkałem się z tym dwa razy - za pierwszym myślałem, że to kierowca sobie zaparzył - ale za drugim to już by było niemożliwe, bo tamto było chyba w solarisie czy manie - a to drugie w modernizowanym gniocie.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 03 kwie 2009, 16:32

drapka pisze:Mam kilka zapytań -

Po pierwsze - kiedy zakończy się w komunikacji miejskiej sezon grzewczy?

Po drugie - dlaczego przy temperaturch w okolicach 0 stopni rano autobusy zazwyczaj nie są ogrzewane, a przy 15 stopniach w dzień ogrzewanie chodzi pełną parą?
Po pierwsze - wtedy, kiedy nie ma zimno - przecież nawet, gdyby w maju było w okolicach zera st. kierujący mieliby obowiązek włączyć ogrzewanie.

Po drugie - chyba to wrażenie - gdy wóz wyjeżdża za bramę i jest zimny, nie odczuwa się od razu włączonego ogrzewania, co innego, gdy wóz jest już ciepły - wtedy to ogrzewanie się dostrzega :-)

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 kwie 2009, 16:33

marcus pisze:
drapka pisze:Mam kilka zapytań -

Po pierwsze - kiedy zakończy się w komunikacji miejskiej sezon grzewczy?

Po drugie - dlaczego przy temperaturch w okolicach 0 stopni rano autobusy zazwyczaj nie są ogrzewane, a przy 15 stopniach w dzień ogrzewanie chodzi pełną parą?
Po pierwsze - wtedy, kiedy nie ma zimno - przecież nawet, gdyby w maju było w okolicach zera st. kierujący mieliby obowiązek włączyć ogrzewanie.
Jak jest 15 stopni to nie ma zimno :)

[ Komentarz dodany przez: Bastian: Sob 04 Kwi, 2009 00:37 ]
Korekta tagów.
Popatrz, jaka franca!

ODPOWIEDZ