MAN NG313 vs Solaris Urbino 18

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Który lepszy

MAN NG313
103
54%
Solaris Urbino 18
88
46%
 
Liczba głosów: 191

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 14 lis 2009, 23:20

Desert pisze:MAN MAN i jeszcze raz MAN, szczególnie LC gdzie jest zdecydowanie więcej miejsca dla paxów, a zaś siedzenia za kabiną kierowcy mają dużo miejsca na nogi i są CAŁE, zaś pieprzony Solaris ma tam półtoraki, brak miejsca na nogi - uczucie osaczenia i można zapomniec by tam usiady dwie osoby... i LION's ma jeszcze podest na te siedzenia po lewej i prawej stronie, znajde chwilke to pokaże o co mi chodzi...
Tak samo w przegubie, jak jest tłok to więcej osób można tam upchnąc, w razie czego można se usiąść na tych osłonkach przed pierwszymi siedzeniami w członie B, i żadne głupie poręcze mi nie walą w głowe...
Cały tył to dla mnie mistrzostwo, i jeszcze te boczne siedzenia, wchodzisz się elegancko na góre, siadasz gdzie ci wygodnie - nikt ci nie zasłania, nie depcze nóg i ogólnie gitara, zaś w solarisie na tyle masz tylko 3 siedzenia, ta szyba po prawej stronie jest tak blisko że osoba "dłuższa" tam juz nie siądze, w razie ostrzejszego hamowanie nawet nie ma sie czego złapac jak ktoś siedzi na środku... a ogólnie ta wieża to jakaś porażka, marnotractwo miejsca...
Klimatyzacji a raczej wlotów powietrza dotyczy to samo, w MANie jak i Merolkach co były, było to samo rozwiązanie - Wloty nad oknami i co najwazniejsze KURTYNY POWIETRZNE nad dzwiami... w Solarisie wszystko jest uproszczone i wywalone na sam środek autobusu skąd to wszystko się ulatnia na zewnątrz. Efektywność i sprawność tego też ma wiele do życzenia, ale to już raczej nie wina MANa/Solarisa
Co to jeszcze napisać... :-k
Tak samo podoba mi się to że większość siedzieć poza alpinarium jest na "dole", a nie trzeba wszędzie wchodzić na góre , mhm...
Ogólnie inna bajka, inny poziom ;-)

Tak na marginesie nie chce nikogo obrażać ani nic z tych rzeczy, ale w moich oczach Solaris to jest Polska Chińszczyzna :-$
Nie chcę wszczynać kolejnych kłótni, ale to co Ty tu wypisujesz(potocznie mówiąc pier...)woła o pomstę do nieba. Na balchosmrody prawka jeszcze nie masz, a wydajesz opinię na temat jakbyś już posiadał zawodowe prawo jazdy ładnych parę lat. I Flash ma tu rację po całości - nie przejeździłeś ani jednym ani drugim pojazdem w ruchu lininiowym 8-9 godzin, to gówno możesz wiedzieć co jest lepsze. ;-)

A i jeszcze jedno - napisałeś pieprzony Solaris :grin: A nie posoliłeś go czasem ? :lol: :lol:

[ Dodano: |14 Lis 2009|, 2009 23:23 ]
100-(L)ica-Bródno / R-13 Sztalofa ;)
No popatrzcie! ;-) Pokemon pełną gębą O-) Zapomniałeś dopisać coś w stylu : Ceść, jestem z Warszafffkkkiii, pozdrófffkiii :lol:

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 2873
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 15 lis 2009, 8:24

[po dłuższym zastanowieniu uznałem, że opinia wysunięta przeze mnie była zbyt pochopna i chciałbym ją uprzejmie wycofać. dziękuję.]

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 15 lis 2009, 14:44

Problem w tym, że kierowcy wybierają... MANa.

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 15 lis 2009, 16:04

Śmieszy mnie ta cała kłótnia który autobus, jest najlepszy... A jeszcze śmieszniejsze są komentarze osób które w ogóle nie pracują jako kierowcy autobusów, a wypisują się jakby jeździli przynajmniej 10 lat... Nie ma pojazdu idealnego, każdy będzie miał jakieś wady i zalety... Śmieszy mnie też prosper który zawzięcie broni MANów, a dlaczego? Bo jeżdżą mu pod domem... Ciekawe czy gdybyś mieszkał w Piasecznie to byś bronił opinii o Solarisie tak zawzięcie jak o MANie... Ogólnie to cały temat jest żenua i jest do dupy ;]

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 15 lis 2009, 21:52

Flash8222 pisze:Ciekawe czy gdybyś mieszkał w Piasecznie to byś bronił opinii o Solarisie tak zawzięcie jak o MANie... Ogólnie to cały temat jest żenua i jest do dupy ;]
NG313 to było coś na 709, 710 i 727! ;] Ale jednak nie tęskno tak bardzo za nimi, U18 są tam nie zastąpione już teraz O-)

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 15 lis 2009, 23:21

Desert, nie będę analizował Twojego wielkiego posta o tym, jaki MAN jest zajebisty, bo jest tendecyjny.
Nikogo do niczego tu nikt nie przekonamy, więc może już dość?
prosper5250 pisze:Problem w tym, że kierowcy wybierają... MANa.
Jesteś nudny.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 lis 2009, 23:22

Flash8222 pisze: Śmieszy mnie też prosper który zawzięcie broni MANów, a dlaczego? Bo jeżdżą mu pod domem... Ciekawe czy gdybyś mieszkał w Piasecznie to byś bronił opinii o Solarisie tak zawzięcie jak o MANie...
Ciekawe, czy gdy poprowadzą tramwaj na Tarchomin, będzie wychwalał Pesę, czy też dołączy do chóru narzekających, że TW nie ściągają z demobilu "dobrej, niemieckiej techniki" z lat 60-tych ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 2154
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 15 lis 2009, 23:32

Srutututu a nadal żadnych konkretów BJcie, Proster zaprezentował przekaz 100% ;-)

Chodz jeden cytat powie nam wszystko
powiedziałbym, że w sumie to nieważne czy man czy solaris, bo nie poradzisz nic, bracie mój, kiedy za fajerą siedzi ciul* ;]
* Mała Cenzurka :dance:
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

desert_eag
Posty: 938
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 15 lis 2009, 23:47

Grunt w tym, że większość kierowców wybiera MAN-a (tak twierdzi większość, z którymi przypadkiem poruszyłem ten temat..). Niestety nie miałem okazji.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 15 lis 2009, 23:55

Desert pisze:Srutututu a nadal żadnych konkretów BJcie, Proster zaprezentował przekaz 100%
Dobra, komu chce się ponudzić, to niech czyta moje wypociny, które już były tu przeze mnie i wiele innych osób prezentowane.

Siedzenia.
Ich wygoda zależy od tego, jakie je zamówi klient. MZA dało dupy w przypadku serii 82, 84, 81, 11, 14 i 15, ale postarało się już przy 88, 18 i całej masie U15. Pomijam względy estetyczne, bo to kwestia gustu, że ja przykładowo uważam za ładniejszy wzorek na obiciu w Solarisach niż w MANach.

Miejsce.
Miejsca w Solarisach jest więcej. Po prostu. Nawet rzeźnie są większe. Jakoś mi - mimo słusznych rozmiarów - miejsca na nogi nie brakuje. Poza tym przejścia są szersze, w przegubie też jest niemniej przestronnie niż w MANach. Nie wiem, skąd Ci się wzięło jakieś walenie się w rurki? :-s

O wygodzie dla kierowcy pisać nie będę, bo 10h za kółkiem Solarisa niestety nie spędziłem. Natomiast moim zdaniem jest to wszystko w kabinie rozwiązane mniej topornie i bardziej przyjaźnie dla kierowcy w Solarisach.

Wiesz co? Naprawdę szukam jakichś widocznych dla pasażera miejsc i sytuacji, gdzie MAN góruje nad Solarisem, ale trochę mi ciężko je znaleźć.

To jest jednak kwestia rzeczy widocznych dla zwykłego pasażera. Uznaję MANa za wozy solidniejsze i lepsze jakościowo, ale nie aż tak wiele lepsze, aby przepłacać kupując je zamiast tańszych i porównywalnie dobrych jakościowo i osiągowo Solarisów.

Który ja już raz tą śpiewkę piszę...

interflug
(gemba)
Posty: 416
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 16 lis 2009, 0:30

Glonojad pisze: że TW nie ściągają z demobilu "dobrej, niemieckiej techniki" z lat 60-tych ;)
helmuty w Warszawie?! gdzie?! kiedy?! :D
blam blam blam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 lis 2009, 0:32

interflug pisze:
Glonojad pisze: że TW nie ściągają z demobilu "dobrej, niemieckiej techniki" z lat 60-tych ;)
helmuty w Warszawie?! gdzie?! kiedy?! :D
Przecież NIE ściągają, co jest obiektem kpin i szydestw np. miłośników z Krakowa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 920
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 16 lis 2009, 0:36

desert_eag pisze:Grunt w tym, że większość kierowców wybiera MAN-a (tak twierdzi większość, z którymi przypadkiem poruszyłem ten temat..). Niestety nie miałem okazji.
Ale już mówiłem dlaczego. Bo jest węższy, więc prostszy w prowadzeniu. Ja osobiście wolę te nowe Solarisy jako kierowca - bo kabina zabudowana, bo ciepły guzik do przednich drzwi, bo po otwarciu ciepłym wszystko zamykasz jednym przyciskiem, bo klima, czy ogrzewanie działa samo i nie trzeba się tym przejmować, bo wywietrzniki sprzężone bodajże z wycieraczkami, bo szyby nie parują jak w MANie, bo przyklęk przy otwartych drzwiach i wiele jeszcze innych dupereli. Ale to są autobusy podobnej klasy i to wszystko to jest kwestia gustu i przyzwyczajenia. W wąskich uliczkach zdecydowanie łatwiej kręci się MANem, bo wbrew pozorom te 20cm robi różnicę. Dla pasażerów Solaris, dzięki temu, jest jednak lepszy, bo naprawdę więcej w nim miejsca.

Nie rozwiążemy tutaj kwestii wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

Co do awaryjności to lusterko Solarisa przeżyło zderzenie przy prędkości ok 40 km/h, za to w MANie spaliła mi się żarówka świateł mijania :-$

Awatar użytkownika
Nolem
Posty: 69
Rejestracja: 31 maja 2006, 22:29

Post autor: Nolem » 16 lis 2009, 11:48

Delfino pisze: Ale już mówiłem dlaczego. Bo jest węższy, więc prostszy w prowadzeniu. (...) W wąskich uliczkach zdecydowanie łatwiej kręci się MANem, bo wbrew pozorom te 20cm robi różnicę. Dla pasażerów Solaris, dzięki temu, jest jednak lepszy, bo naprawdę więcej w nim miejsca. (...)
Owszem MAN jest węższy od Solarisa, ale według danych technicznych jest to różnica 5. centymetrów. Chyba, że masz na myśli dodatkowo kwestię lusterek, dzięki którym kolejne pare centymetrów MAN będzie węższy. Jednak faktycznie niby różnica niewielka, a może być wyczuwalna.

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 920
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 16 lis 2009, 13:42

Nolem pisze: Owszem MAN jest węższy od Solarisa, ale według danych technicznych jest to różnica 5. centymetrów.
Mnie się wydawało, że więcej, ale może to subiektywne odczucie. To może jakoś lepiej się łamie? W każdym razie nic tutaj nie przebija Ikarusów ze skrętną osią, gdzie zakręty bierze się jak króciutką solówką.

ODPOWIEDZ