Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 07 maja 2010, 14:03

Ten Real-bus się przydaje :)
Czekalem dzisiaj na Zamienieckiej na 123, mialo byc za 12 minut a tu nagle podjeżdża darmobus. Wsiadłem i dojechałem w 4 minuty pod dom.
W autobusie oprócz mnie była 1 osoba, nikt inny ze mną nie wsiadł bo ludzie nie wiedzieli co to takiego. Na siedzeniach mapki z których wynika że kierowca jednak nie powienien stawać przy Zamienieckiej (co jest logiczne bo wtedy autobus Reala wozilby ludzi z zakupami konkurencji) ale widac kierowcy jest wszystko jedno i staje na kazdym przystanku.

kangoo2
Posty: 383
Rejestracja: 13 wrz 2006, 11:53

Post autor: kangoo2 » 09 maja 2010, 18:42

Już chyba czas, żeby coś zaczęło jeździć Nowaka-Jeziorańskiego i łączyło Promenadę z nowym Tesco i Przyczółkiem Grochowskim. Kiedyś obiecywano 311, ale nic z tego nie wyszło. Znając życie najpierw otworzą Tesco, a potem kilka lat będzie trwało zastanawianie się co dalej... a mieszkańcy z siatami na piechotę. ZTM będzie zwalać na bezczynność gminy Praga-Południe, gmina będzie myślała, że przecież ZTM ma zarządzać komunikacją, a jak zwykle ucierpią na tym ludzie...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 maja 2010, 18:54

No to do dzieła. Napisz do ZTM i dzielnicy (gmin już nie ma, znaczy są, sztuk jedna, Warszawa).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 maja 2010, 18:57

Kluczowym jest przebudowanie przez dzielnicę całego przejazdu od Przyczółku do skrzyżowania Rechniewskiego/Umińskiego. Jak to będzie, jakiś autobus się tu pojawi.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 15 maja 2010, 1:38

Glonojad pisze:(gmin już nie ma, znaczy są, sztuk jedna, Warszawa).
Gmin nie ma, a W-wa to powiat warszawski.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 maja 2010, 8:49

bambi pisze:
Glonojad pisze:(gmin już nie ma, znaczy są, sztuk jedna, Warszawa).
Gmin nie ma, a W-wa to powiat warszawski.
Warszawa jest także gminą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 20 maja 2010, 20:43


Dlaczego nie ma autobusu w nowej części Gocławia

Jarosław Osowski, 2010-05-20, ostatnia aktualizacja 2010-05-19 19:58

Mieszkańcy rozbudowywanego Gocławia nie mogą się doprosić linii autobusowej. Dzielnica zrzuca winę na ZTM, ten... na mieszkańców i jedną z parafii.


- Cały czas trwa odbijanie piłeczki, a my czekamy - skarży się Marcin Zawadka z ul. Nowaka-Jeziorańskiego. W ostatnich latach powstały tam nowe osiedla. Teraz urząd Pragi-Południe remontuje park wokół jeziorka zwanego Balatonem. Wkrótce otwarcie nowego hipermarketu Tesco, przy którym powstało rondo.

Nasz czytelnik przypomina, że mijają właśnie dwa lata, odkąd Zarząd Transportu Miejskiego puścił linię 311 z Gocławia przez ul. Grenadierów w okolice urzędu dzielnicy przy Grochowskiej. Docelowo mikrobusy miały kursować właśnie ul. Nowaka-Jeziorańskiego i mniejszymi uliczkami w tej okolicy do Poligonowej, omijając korki na skrzyżowaniu ul. Fieldorfa z Ostrobramską.

Rzecznik ZTM Igor Krajnow potwierdza takie plany. Dodaje jednak, że sprawa mocno się skomplikowała.

Władze Pragi-Południe nie wywiązały się z obietnic dostosowania ulic do potrzeb komunikacji. Np. na ul. Kapelanów AK łączącej ul. Nowaka-Jeziorańskiego z ul. Abrahama istnieje zbyt mały mostek. W drodze do ul. Poligonowej przejazd zastawiają zaś parkujące samochody. ZTM upiera się też przy likwidacji progów ułożonych w poprzek jezdni na ul. Rechniewskiego, choć w innych miastach autobusy świetnie sobie z nimi radzą, jeśli progi są odpowiednio wyprofilowane. - Ich likwidacji sprzeciwia się proboszcz i część mieszkańców - mówi Igor Krajnow.

Próbowaliśmy potwierdzić tę informację w parafii św. Patryka, ale proboszcz wyjechał i wróci dopiero w sobotę. - Ja o takim proteście nie słyszałem, a okno mam akurat od ulicy i pewnie słyszałbym te autobusy - mówi jeden z wikariuszy ks. Tadeusz Szczękulski. Dodaje, że sam nie korzysta z komunikacji miejskiej. - Jak mi przyjdzie wsiąść do tramwaju czy autobusu, czuję się jak bez ręki. Ostatnio jechałem chyba z rok temu. Do pociągu wsiadłem pierwszy raz od 30 lat. Nie mam czasu na przesiadki. Jeżdżę głównie samochodem, ale bardzo lubię też rower - wyjawia.

- Żeby nasz urząd stanął na uszach, to ZTM nic nie zrobi w sprawie tej linii - stwierdza Małgorzata Tytus, rzeczniczka władz Pragi-Południe. Zapewnia, że "dzielnica jest pełna dobrych chęci". Przypomina, że podobną mitręgą był np. montaż sygnalizacji świetlnej na jednym ze skrzyżowań. - Jedyne, co możemy zrobić, to skontaktować się z mieszkańcami tamtej części Gocławia i odświeżyć sprawę - dodaje.

- I tak to właśnie wygląda, a ja pamiętam, że dwa lata temu dzielnica obiecywała, że upora się ze wszystkimi problemami w kilka miesięcy - przypomina Marcin Zawadka. - Może ktoś zreflektuje się dopiero przed wyborami? - pyta. Ewelina Buczyńska z urzędu Pragi-Południe zapewnia: - Ta linia ruszy jeszcze w tym roku po przedłużeniu ul. Nowaka-Jeziorańskiego.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... lawia.html

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 20 maja 2010, 20:49

Spychologia stosowana + opór autochtonów... Jak nie jakaś rada osiedla, to parafia, a dzięki takim nie ma normalnego dojazdu komunikacją miejską... ](*,)
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 20 maja 2010, 20:53

Ja jakos nie spotkałem nikogo kto by prostestował przeciwko autobusowi na Rechniewskiego i Nowaka-J. więc to chyba tylko taki gadanie aby nic nie robić.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 20 maja 2010, 21:48

Na tej zasadzie to mi Z-3 na Muranowie zlikwidowali bez powodu. Bo skoro ja nim jeździłem, sąsiadka jeździła i mój kot też jeździł (dwa razy :D), to mieszkańcy ul. Andersa korzystali z linii, wozy nie jeździły puste, i była potrzebna. Zasady są proste, chociaż durne: są progi - nie ma autobusu. Skoro nie ma komu tych progów zlikwidować, to nie ma autobusu. A skoro tych progów nikt nie likwiduje, to jednak komuś są potrzebne i ktoś się ich likwidacji sprzeciwia.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 20 maja 2010, 22:50

Autobus na Nowaka-JAziorańskiego olali wszyscy. Nikt palcem nie kiwnął, nic dziwnego, że linia nie pojechała.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 maja 2010, 23:54

Szeregowy_Równoległy pisze:progi - nie ma autobusu
Primo: nieprawda - są miejsca w sieci ZTM, gdzie autobusy jeżdżą po progach. Secundo: ostatnio w Ursusie najlepiej pokazali, co sądzą o wymogach ZTM, zdejmując progi i pozostawiając iście księżycową nawierzchnię :D
W ogóle, jakoś za granicą nie mają problemów z progami zwalniającymi, autobusy jeżdżą po nich bez najmniejszych problemów...
noidea

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 maja 2010, 7:21

A ja mam poważne wątpliwości, czy na Nowaka autobus jest potrzebny. Mieszkając tamże w 5 minut dochodzę do Ostrobramskiej. I że jedno 311->223 co 15 minut spowoduje, że będę tym podjeżdżał do Rawaru? Śmieszne żarty.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 23 maja 2010, 21:01

Mi się wydaje, że ta linia jest bardziej potrzebna na odcinku na północ od Fieldorfa, bo tam jest dalej i do Abrahama (tu z resztą oferta komunikacyjna nie powala) i do Ostrobramskiej. A co do progów na Rechniewskiego - pojawiły się, kiedy to była uliczka osiedlowa kończąca się w osiedlu. Warunki się zmieniły, progi pozostały. Mi ten autobus nie jest do szczęścia potrzebny, ale jeśli komuś by się przydał, to jestem za.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 23 maja 2010, 23:48

Dokładnie: najbardziej przydałaby się na odcinku od skrzyżowania Fieldorfa/Nowaka-Jeziorańskiego przez Poligonową do Rawaru. Tylko co ma do tego mostek na Kapelanów AK to nijak nie pojmuję? Przecież tamtędy ta linia nie będzie jechać.

ODPOWIEDZ