A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 07 sie 2010, 2:17

Janusz Palikot vs. wolność internetu:

http://hotnews.pl/artpolska-1470.html
Hotnews.pl pisze:Reprezentanci Palikota straszą blogerów sądem?
r.k. | czwartek 5 8 2010 17:49

Firma ds. wizerunku reprezentująca posła Janusza Palikota wzięła się najprawdopodobniej za blogerów. Znany w sieci "Łażący Łazarz" dostał niedawno kilka intratnych propozycji "współpracy". Czy tak powinna wyglądać rzeczywistość w dbaniu o wizerunek?

Bloger w publikacji z dnia 5 sierpnia br. pt. "Palikot pozywa Łażącego Łazarza" zamieścił wszystkie trzy listy, które otrzymał od Pana Piotra Tyszkiewicza, podpisującego się "Doradca PR & negocjator".

"Specjaliści od PR" żądają (bo teraz po publikacji z owego PR niewiele zostało):
- "zaprzestania krytycznych wypowiedzi na jego temat"
- opublikowania przeprosin:

„Wyrażam szczere ubolewanie w zawiązku z publikacjami na niniejszym blogu, które naruszyły dobra osobiste Pana Janusza Palikota, w tym w szczególności jego dobre imię. Wyrażane przeze mnie opinie oparte były na nieprawdziwych okolicznościach oraz zawierały nieuprawnione oceny.”

W przypadku braku reakcji:

Zwrócimy się z żądaniem usunięcia
Pańskiego bloga do spółki prowadzącej platformę internetową Salon24.pl
oraz skierujemy przeciwko Panu
pozew o usunięcie skutków naruszenia dóbr osobistych, w tym o stosowne zadośćuczynienie pieniężne.

Istnieje też opcja "kompromisu":
- zmiana wpisów na mniej "krzywdzące"
- "przeorientowanie wydźwięku publikacji dotyczących Pana Janusza Palikota"

i ostatnia puenta:

Będziemy to w stanie docenić i podjąć pewne zobowiązania wobec Pana, zarówno w wymiarze operacyjnym w projektach prowadzonych przez Pana, nie wykluczamy również podjęcia zobowiązań o wymiarze stricte finansowym.

Patrząc od strony czysto wizerunkowej, należałoby pogratulować mistrzom od PR sposobu komunikacji z blogerem, dla którego niniejsze żądania są najlepszą reklamą, jakąkolwiek kiedykolwiek mógł mieć.

Z drugiej strony e-maile do blogera mogą być czystą prowokacją.

Z trzeciej strony... e-maile do blogera mogą być uznane za prowokację po ich nieudanym wydźwięku wg zasady:
1. bloger opublikuje, nie przyznajemy się
2. bloger zaakceptuje, wszyscy uśmiechnięci
źródło: Hotnews.pl


http://hotnews.pl/artpolska-1471.html
źródło: Hotnews.pl
Hotnews.pl pisze:Znana blogerka usunęła wpis o Palikocie
r.o. | czwartek 5 8 2010 23:48

Znana blogerka "Kataryna" usunęła wpis o intratnej propozycji pełnomocnika Janusza Palikota ze swojego bloga. Czy wpis był prowokacją?

Wpis dotyczący sprawy "propozycji" dla innego blogera od pełnomocnika posła Janusza Palikota (wyszukiwarka google):

Obrazek

został usunięty!

Wpis istniał pod linkiem, który jest juz nieaktywny. Wujek Google zdążył jednak zrobić kopię publikacji:
Palikot straszy prokuratorem

Kataryna napisała m.in.:

Uprzejmie informuję, że jestem skłonna "przeorientować wydźwięk" niniejszego wpisu, podaję cennik:

- Niedopisanie zdania "Ciekawe z czego Palikot chce płacić Łażącemu Łazarzowi, skoro według oświadczeń majątkowych jest już dawno bankrutem?" - 299 zł plus VAT

- Dopisanie zdania "Politycy PiSu nie są wcale lepsi, też by chętnie kupowali, ale ich nie stać, dziadów." - 999 zł plus VAT

- Skasowanie całego wpisu - 1 500 zł plus VAT

- Miesięczny ryczałt za milczenie o Palikocie - 3 000 zł plus VAT


Czy jest to efekt cenzury, przyjęcia oferty czy też problemu "technicznego" dowiemy się niebawem.

Obecnie należy domniemywać, że "Łażący Łazarz" umieścił na swoim blogu treści będące efektem prowokacji. Ktoś, którego celem było ujawnienie danych blogera, próbował go zamieszać w pierwszą lepszą sprawę karną w celu ustalenia danych.

Kataryna opublikowała więc nową notkę:

Z ostrożności procesowej skasowałam swój wpis o Paliocie, bo choć mam zaufanie do Łażącego Łazarza, to nie wiem czy i on, i my wszyscy nie jesteśmy wkręcani. Po opublikowaniu go naszły mnie wątpliwości czy to co brałam za głupią wpadkę nie okaże się sprytną prowokacją w ramach której prawnik Palikota zbiera dowody.
źródło: Hotnews.pl
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sie 2010, 8:50

Widzisz, nie każdy uważa, że wystarczy powiedzieć o kłamstwie "w znaczeniu potocznym" i przestaje być ono kłamsdtwem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 sie 2010, 22:13

jerjar na forum GW pisze:No właśnie, Kaczyński, to już pewne, wykoleił się zupełnie i przeszedł na pozycje skrajne. Kręcił polską polityką od ponad 20 lat. Nie wszystkie rzeczy były złe, większość była podłych, ale najgorszą zrobił teraz, swoim wyborcom. Obiecywał tym ludziom, że zmieni Polskę, a już wiadomo, że poza fochami w sejmie i awanturami w rodzaju krzyża nie zrobi nic, bo nigdy nie będzie rządził. Przecież celem każdej partii jest objęcie władzy. Tymczasem talibanizm Kaczyńskiego nie tylko wyklucza wygraną absolutną, ale i jakąkolwiek koalicję, bo żadne ugrupowanie nie będzie się układało z paranoikiem.
Ostatnie wystąpienia JK i szum wokół nich zdają się potwierdzać tezę o "abdykacji" z tekstu "Rzepy", który tu wrzuciłem kilka dni temu...
perfect_penguin tamże pisze:Kaczyński jest geniuszem ! Za 3-4 lata religia zniknie ze szkół. Za jakieś 6-7 lat procesje w Boże Ciało będą się mogły poturlać tylko wokół kościołów, a pielgrzymki nie będą miały prawa wchodzić na jezdnię. Za 10 lat Kościół Katotalibański sprzeda ok. 70% swoich nieruchomości. Za 15 lat 7% polaków będzie deklarowało, że są katolikami !
Jarek jest debeściak ! Czego się nie tknie, to tak spir#$%^i, że nawet jego przeciwnicy nie mieliby szans na takie osiągnięcia !
Nie wolno go zabierać do żadnych lekarzy ! Niech dalej robi swoje, bo jest qrefsko skuteczny!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5313
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 10 sie 2010, 13:55

marko80 pisze:Jak skonczył teraz LPR? Nie ma nawet 1 % poparcia.
A to dlatego, że PiS przejęło ich elektorat i część posłów, podobnie jak Samoobrony
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 sie 2010, 14:35

Paweł_K pisze:A to dlatego, że PiS przejęło ich elektorat i część posłów, podobnie jak Samoobrony
Radykalny elektorat gdzieś tam zostanie, umiarkowany może kiedyś przyciągnąć centroprawicowa (bardziej jednak prawicowa, niż centrowa) Platforma. Już wieszczono dwupodział sceny politycznej, chyba jednak nie tak prędko. Zobaczymy, jak na tym wszystkim wyjdzie lewica - to wciąż niewiadoma.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 sie 2010, 14:45

Bastian pisze:Już wieszczono dwupodział sceny politycznej, chyba jednak nie tak prędko.
Tylko co to za dwupodział, jak obie partie mają zbliżony program? ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 10 sie 2010, 14:46

Bastian pisze:
Paweł_K pisze:A to dlatego, że PiS przejęło ich elektorat i część posłów, podobnie jak Samoobrony
Radykalny elektorat gdzieś tam zostanie, umiarkowany może kiedyś przyciągnąć centroprawicowa (bardziej jednak prawicowa, niż centrowa) Platforma.
Prawicowa PO majaca lewicowe poglady spoleczne i podnoszaca podatki :D

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 sie 2010, 14:48

Rosa pisze:Prawicowa PO majaca lewicowe poglady spoleczne i podnoszaca podatki :D
Światopoglądowo prawicowa, gospodarczo niewątpliwie bardziej prawicowa, niż PiS :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27441
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 sie 2010, 14:52

Tm pisze:Niedługo przeczytam, że Jarosław Kaczyński jest winny temu, że się mleko skisło.
W sytuacji, gdy przez dwadzieścia stron tematu jesteśmy przekonywani, że jest to wina Komorowskiego, to chyba nic dziwnego.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 sie 2010, 14:59

Bastian pisze:Światopoglądowo prawicowa, gospodarczo niewątpliwie bardziej prawicowa, niż PiS
PO mieni sie partia liberalną, ale podnosi podatki, PiS głosi hasła socjalne, ale obciążenia podatników obniżył.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 sie 2010, 15:06

Rosa pisze:Prawicowa PO majaca lewicowe poglady spoleczne i podnoszaca podatki
Hm, gdyby rzeczywiście mieli lewicowe poglądy społeczne, to by zrobil porzadek z Kościołem w Polsce. Więc tu się mylisz - poglądy również prawicowe, choć nie w tak konserwatywne, jak PiS.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 10 sie 2010, 15:30

Wolfchen pisze:
Rosa pisze:Prawicowa PO majaca lewicowe poglady spoleczne i podnoszaca podatki
Hm, gdyby rzeczywiście mieli lewicowe poglądy społeczne, to by zrobil porzadek z Kościołem w Polsce. Więc tu się mylisz - poglądy również prawicowe, choć nie w tak konserwatywne, jak PiS.
Dla mnie fakt że ktos jest na prawo od SLD nie oznacza wcale prawicy.
Tak czy inaczej PO raczej nie ma szans zgromadzic nas obu pod swoim sztandarem skoro dla Ciebie jest zbyt prawicowa a dla mnie zbyt lewicowa.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 10 sie 2010, 16:04

Gazeta pisze:Apelujemy o powołanie komitetu honorowego budowy pomnika ofiar katastrofy. Wstępnie patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem zgodziła się objąć matka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pani Jadwiga Kaczyńska - poinformowali politycy PiS na specjalnej konferencji prasowej.
Apelują o powołanie komitetu, zamiast sami go powołać.
](*,)

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 10 sie 2010, 16:37

Rosa pisze:Tak czy inaczej PO raczej nie ma szans zgromadzic nas obu pod swoim sztandarem skoro dla Ciebie jest zbyt prawicowa a dla mnie zbyt lewicowa.
No to coś was łączy - nie odpowiada wam PO :P

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 sie 2010, 16:50

yavorius pisze:Apelują o powołanie komitetu, zamiast sami go powołać.
Bo chcą pokazać, że to niby ludzie tego chcą i nie jest to polityczna zagrywka... 8-(
blinski pisze:No to coś was łączy - nie odpowiada wam PO :P
Wielu osobom nie opowiada, ale poparcie mają dosyć wysokie dzięki elektoratowi negatywnemu PiSu. Na przykład przy okazji drugiej tury wyborów prezydenckich nie głosowałem na Komorowskiego tylko przeciwko Kaczyńskiemu - metoda mniejszego zła. Tylko przy samorządowych mam okazję do głosowania "za kimś". Czasem w parlamentarnych :P
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ