A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 wrz 2010, 22:19

Delfino pisze:No ja nie wiem ilu skazano. Liczę, że ty mi powiesz. Dopóki nie, to zakładam, że nikogo.
Wyroki zapadły już choćby w sprawie słynnej afery gruntowej. W większości spraw cięzko o statystyki ze względu na przejście z organów ścigania do sądów, ale raport z działań CBA głosi na przykład tak:
Zarząd Operacyjno-Śledczy i komórki organizacyjne Zarządu Operacji Regionalnych (w tym Delegatury CBA) prowadziły łącznie 284 postępowania przygotowawcze i sprawy operacyjne.

W prowadzonych śledztwach:

- 169 osobom postawiono 387 zarzutów popełnienia przestępstwa,

- wobec 59 podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowanie,

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 12 mln 972 tys. zł - w pieniądzach, mieniu ruchomym, nieruchomościach i instrumentach finansowych. Ponadto ujawniono narkotyki
o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln zł.
http://www.cba.gov.pl/portal/pl/20/140/ ... 7_rok.html
Delfino pisze:Kto więc obnżył PIT
Obniżkę PIT uchwalono za rządów PiS.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 wrz 2010, 22:20

Tm pisze:W prowadzonych śledztwach:

- 169 osobom postawiono 387 zarzutów popełnienia przestępstwa,

- wobec 59 podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowanie
Mam nadzieję, że odróżniasz skazanie od tymczasowego aresztowania?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 07 wrz 2010, 22:25

Tm pisze: Wyroki zapadły już choćby w sprawie słynnej afery gruntowej. W większości spraw cięzko o statystyki ze względu na przejście z organów ścigania do sądów, ale raport z działań CBA głosi na przykład tak:
Te statystyki są nic nie warte, bo prokuratura za Ziobry bardzo chętnie aresztowała ludzi, którym potem nic nie udawało się udowodnić. Przecież musi być jakiś artykuł w prasie przychylnej PiS, który podsumowuje pozytywnie liczbę skazanych.
Tm pisze:
Delfino pisze:Kto więc obnżył PIT
Obniżkę PIT uchwalono za rządów PiS.
Kto uchwalił, a kto obniżył? To jest tak proste semantyczne nadużycie, że aż dziwne, że tylu ludzi się na to łapie twierdząc, że PiS obniżał podatki. PiS wpisał w ustawę coś, co miało wydarzyć się za wiele lat, gdy ich już miało nie być u władzy. Skoro mieli dobrą koniunkturę, nadwyżkę w budżecie itp., to czemu nie obniżyli w 2005? Albo chociaż w 2007? W 2009 rządziła PO i mogła bez problemu skasować tę obniżkę. Czyli tak naprawdę to PO wprowadziła tę obniżkę w życie i wzięła za nią odpowiedzialność budżetową (stąd m.in. deficyt większy, niż móglby być).

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 wrz 2010, 22:26

Tak jak pisałem - statystyki dotyczące skazań to pewnie sprawa sądu,no i trzeba się liczyć z długimi czasami postępowań sądowych.
Anyway nieprawdą jest jakoby w wyniku działalności CBA nie skazano nikogo.

[ Dodano: |7 Wrz 2010|, 2010 22:33 ]
Delfino pisze:PiS wpisał w ustawę coś, co miało wydarzyć się za wiele lat, gdy ich już miało nie być u władzy.
Gdyby nie wcześniejsze rozwiązanie tamten Sejm dalej obradowałby w 2009r..
Delfino pisze:Kto uchwalił, a kto obniżył? T
Istnieje coś takiego jak vacatio legis i rok podatkowy.

[ Dodano: |7 Wrz 2010|, 2010 22:35 ]
Delfino pisze:Czyli tak naprawdę to PO wprowadziła tę obniżkę w życie
Obniżka weszła w życie za rządów PO - to pewna różnica.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 wrz 2010, 22:36

Tm pisze:Tak jak pisałem - statystyki dotyczące skazań to pewnie sprawa sądu,no i trzeba się liczyć z długimi czasami postępowań sądowych.
Jeżeli PiS się tym nie pochwalił, to to nie istnieje.
Tm pisze:Anyway nieprawdą jest jakoby w wyniku działalności CBA nie skazano nikogo.
Więc kogo?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 wrz 2010, 22:39

Bastian pisze:Więc kogo?
Nie wiem czy prawo do informacji publicznej działa też w przypadku sądów, ale możesz sprobować. Adresy wyguglujesz.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 wrz 2010, 22:40

Czyje adresy?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 07 wrz 2010, 23:00

volviak pisze:Działalność CBA była niewątpliwie pozytywna. Owszem, była sprawa Blidy (nie sądzisz chyba, że ktoś niewinny popełnia samobójstwo w łazience?), Sawickiej (wzięła? wzięła!)
Oczywiście, że ktoś niewinny może popełnić samobójstwo. Czy ty się urodziłeś wczoraj? Poza tym, jest wiele wątpliwości co do tego samobójstwa, np. wytarta broń oraz złe zabezpieczanie śladów. Sawicka wzięła, bo jej wciśnięto. Oczywiście, mogła w ogóle nie wziąć. Ale chyba w Polsce za dużo jest skorumpowanych z własnej woli urzędników państwowych, by za grube tysiące ich jeszcze produkować?
Szerzej, Tusk zobowiązał się do wpłat w wysokości bodaj 7 mld zlotych do Europejskiego Banku Centralnego, chociaż wcale nie musiał. Raczej wątpię, żeby to się nam zwróciło. Nam - obywatelom, nie państwu. W kontekście rosnącego deficytu (w 2011 zapewne tendencja się nie zmieni) jest to tym bardzie niezrozumiale posunięcie.
Nie znam kontekstu, nie mogę wyguglować.

rafalzag
Zbanowany
Posty: 266
Rejestracja: 27 maja 2007, 21:38
Lokalizacja: EPWA

Post autor: rafalzag » 08 wrz 2010, 1:06

Bastian pisze:
Tm pisze: :co jest: :bredzisz:
Jak się już naśmiejesz, to się zastanów, czym JK sobie zaskarbił aż tak powszechną sympatię. Bo że nie chodzi tylko o członków SB, WSI, obcych agentów itp. to chyba jasne. No - chyba że stanowią oni większość społeczeństwa, ale wtedy na miejscu wodza bym się zastanowił nad poszukaniem sobie lepszego, bo zdobywanie władzy pod hasłem "ja was wykończę" nie jest chyba zbyt perspektywicznym pomysłem.
A teraz Bastianie mam dla Ciebie ekstremalnie trudne pytanie. Czym PO zaskarbiło sobie sympatię i co dobrego zrobiło dla Polski w ostatnich latach? Liczę na wyczerpującą odpowiedź.

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 08 wrz 2010, 2:34

Przecież to proste. PO sobie niczego nie zaskarbiło. Po prostu cała masa społeczeństwa głosuje przeciw PiS. SLD nie dało wyraźnego sygnału, że od PiS się odetnie, więc nawet wielu wyborców SLD na wszelki wypadek głosuje na PO.

Ja też kiedyś byłem idealista i głosowałem zgodnie z poglądami na małe partyjki, które nigdy nie miały szans wejść do sejmu. Po tym co PiS wyprawiał po dojściu do władzy, ale nawet i po tym co, obłąkany już chyba, prezes wygaduje teraz, po prostu głosuję na PO i będę głosował tak długo, dopóki PiS będzie miał realne szanse na ponowne dojście do władzy.

Pomnóż to razy parę milionów i już masz odpowiedź skąd sukces PO. Pewnie kiedyś okaże się, że cały ten Jarek to od początku był genialny pomysł prawicy. Właściwie dzięki niemu prawica ma szanse na wiele lat rządów, a SLD jest zupełnie zmarginalizowane. Im bardziej słucham dzisiejszego prezesa, tym większe mam wrażenie, że to nie może być na poważnie. To musi być od początku ustawione :)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 wrz 2010, 7:30

Tm pisze:Istnieje coś takiego jak vacatio legis i rok podatkowy.
Tylko zmiany niekorzystne dla obywateli muszą być uchwalane do końca listopada poprzedniego roku. Abstrahując od tego, że vacatio legis dla obniżki podatków nie trwało do końca danego roku podatkowego tylko dwa(?) lata dłużej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 wrz 2010, 8:58

rafalzag pisze:A teraz Bastianie mam dla Ciebie ekstremalnie trudne pytanie. Czym PO zaskarbiło sobie sympatię i co dobrego zrobiło dla Polski w ostatnich latach? Liczę na wyczerpującą odpowiedź.
Nie jest to trudne pytanie, bo Delfino ci już bardzo dobrze odpowiedział.

A ode mnie: wysokie poparcie PO jest na wyrost, a zapewnia je sam JK - tu się zgadzam. Ja sam - jak dotąd - nigdy na PO w wyborach parlamentarnych nie głosowałem. I wcale partia ta nie budzi mojego entuzjazmu. Z tym, że nikt go nie budzi i raczej nie budził.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 08 wrz 2010, 10:03

geograf_OSU pisze:Ja pi*d*le, nowy aytorytet wynaleziony z kapelusza, jakas dzialaczka z piatego szeregu nagle jest legenda solidarnosci co bez ktorego w ogole bysmy nie mieli niepodleglosci.
Działacze z 5-go szeregu nie podpisują najważniejszych porozumień. Jakoś 'pierwszoszeregowy' szczekacz Krzysztof Wyszkowski nie pojawia się na najważniejszych dokumentach w przeciwieństwie do Henryki Krzywonos.
Delfino pisze:nowe urzędy typu CBA
Akurat CBA jest nam w Polsce bardzo potrzebne. W tym, że to jest służba, której działania potrzebują minimalnej obecności mediów i konferencji ministra sprawiedliwości. Zmienił się rząd a CBA nadal sprawnie funkcjonuje.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 08 wrz 2010, 10:18

MisiekK pisze:Działacze z 5-go szeregu nie podpisują najważniejszych porozumień. Jakoś 'pierwszoszeregowy' szczekacz Krzysztof Wyszkowski nie pojawia się na najważniejszych dokumentach w przeciwieństwie do Henryki Krzywonos.
Na tych ubecko zdradzieckich dokumentach, ktore staraja sie wyrzucic z historii jedynego prawdziwego bohatera solidarnosci Lecha Kaczynskiego, samotnie walczacego (ok. 1,5 godziny dziennie) z komunistami i ich poplecznikami w MKS-ie i KOR-ze .

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 wrz 2010, 10:38

zzz pisze:i ich poplecznikami w MKS-ie i KOR-ze
Tak, do historii przeszła walka z Kuroniem o krzesło.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ