Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 wrz 2010, 10:47

A może ruch na rzecz ochrony konstytucji?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 19 wrz 2010, 10:59

Ludzie już raz 2tys. lat temu koronowali Jezusa i wyszło jak wyszło.

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 19 wrz 2010, 11:12

Jarek pisze:Ludzie już raz 2tys. lat temu koronowali Jezusa i wyszło jak wyszło.
sugerujesz, ze to byl blad? :>

fraktal
Posty: 5502
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 19 wrz 2010, 12:42

Maryja jest już Królową Polski, więc w sumie może być i Jezus. Najwyżej dołączą jeszcze jeden wers do litanii. Ludzie z innych części Polski, z którymi miałem okazję rozmawiać, traktują to, co się dzieje jako ciekawy folklor. I tyle.

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 19 wrz 2010, 13:52


Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 19 wrz 2010, 13:54

Ja bym chciał intronizować Rozum... ale obawiam się, że ten przeszczep by się tu nigdy nie przyjął :-?

A tak bardziej serio - cóż, w demokracji każdy ma prawo do bycia idiotą. Byle by tylko ci idioci nie narzucali swej woli innym.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 21 wrz 2010, 20:02

MeWa pisze:
Fortel 'obrońców': Nowy krzyż będzie na wózku
Krzyż Drzymały? Fortel nienowy..

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 21 wrz 2010, 21:31

blinski pisze:
MeWa pisze:
Krzyż Drzymały? Fortel nienowy..
Nie, krzyż będzie udawać inwalidę, takiego nikt nie ruszy bo inwalidom wolno więcej.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 21 wrz 2010, 23:09

blinski pisze:
MeWa pisze:
Krzyż Drzymały? Fortel nienowy..
Krzyż trojański..

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 23 wrz 2010, 15:27

Dziś rano zniknęły barierki spod Pałacu Prezydenckiego.
Znów zrobiono to po cichu! Wstrząsające!
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 wrz 2010, 15:37

Za tydzień zniknie bruk, za miesiąc Książę Pepi, za pół roku pałac :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 23 wrz 2010, 18:07

MisiekK pisze:Dziś rano zniknęły barierki spod Pałacu Prezydenckiego.
Znów zrobiono to po cichu! Wstrząsające!
Jak cytujesz jakiś tytuł z Faktu czy Onetu to wstaw to chociaż w cudzysłów ;-)

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 23 wrz 2010, 18:14

Bastian pisze:Za tydzień zniknie bruk, za miesiąc Książę Pepi, za pół roku pałac :D
Za to wczoraj stał krzyż (identyczny, tylko mniejszy) przed wyjściem z Metra Centrum.

Wokół grupka ludzi, a do mikrofonu darł sie jakis koleś, że Bog jest milością i takie tam.
Do mnie zaś podszedł jakiś kolo wyglądający na świeżo wypuszczonego z pierdla z jakąś książeczką w ręku, mówiąc, ze jest misjonarzem. Na moje pytanie, czy tu tez będzie stał pomnik katastrofy smoleńskiej odpowiedział mi, że oni są wędrownym kościołem. Gdy zasugerowałem, żeby się może wszyscy poumawiali w jednym miejscu, bo niedługo jak otworzę lodówkę, to zobaczę tam krzyż odpowiedział tonem sugerującym słuszność mojego pierwszego wrażenie o nim. "Nie podoba się?!". Odpowiedziałem, że owszem nie. "To stąd idź!" usłyszałem.

Poszedłem.
Z uczuciem dziwnej wściekłości, które narodziło się jak zobaczyłem te całą imprezę z krzyżem na środku. I jak się nad nim zastanowiłem, wyszło mi, że chyba zostają właśnie obrażane nędzne resztki moich chrześcijańskich uczuć religijnych jakie posiadam. Podobnie jak w ciągu 10 lat zabito magię świąt Bożego Narodzenia i teraz każde dziecko już od listopada rzyga skomercjalizowanym Mikołajem, tak ja powoli zaczynam rzygać krzyżem. I chyba nie ja jeden.

I tak się od wczoraj zastanawiam nad długotrwałymi skutkami dla samego Chrześcijaństwa komercyjnego nadużywania dewocjonaliów i przymykania oka na lekceważenie 2 przykazania (i tak zmienionego przez katolicki katechizm). Bo jak ma się magia Bożego Narodzenia przed laty do obecnego wiedza wszyscy z nas co przekroczyli 30-kę.
Kościół dla mnie może nie istnieć, ale zaczynam się bać o wiarę.

PePe
Posty: 271
Rejestracja: 24 gru 2008, 13:38
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: PePe » 23 wrz 2010, 18:18

Szamot pisze:Z uczuciem dziwnej wściekłości, które narodziło się jak zobaczyłem te całą imprezę z krzyżem na środku. I jak się nad nim zastanowiłem, wyszło mi, że chyba zostają właśnie obrażane nędzne resztki moich chrześcijańskich uczuć religijnych jakie posiadam. Podobnie jak w ciągu 10 lat zabito magię świąt Bożego Narodzenia i teraz każde dziecko już od listopada rzyga skomercjalizowanym Mikołajem, tak ja powoli zaczynam rzygać krzyżem. I chyba nie ja jeden.

podpisuję się obiema ręcamy =D> =D> ... lat 36 :neutral:

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 25 paź 2010, 23:32

Wracamy do zabawy...
onet.pl pisze:Nowy krzyż stanął przed Pałacem

Dwuipółmetrowy krucyfiks, wykonany przez ludowego artystę, przyniosło przed Pałac Prezydencki w Warszawie kilkadziesiąt osób zrzeszonych w Społecznej Inicjatywie Obrońców Krzyża.

Jak powiedział Włodzimierz Kaczanow, jeden z organizujących przedsięwzięcie, pozostaną przed Pałacem do godz. 22.30. W ten sposób chcą dać wyraz swemu pragnieniu przywrócenia na dawne miejsce krzyża, który jest obecnie w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Dwuipółmetrowy krzyż z lipowego drewna wykonał ludowy artysta z Lubelszczyzny, po południu poświęcił go ksiądz Stanisław Małkowski. Wieczorem zebrani przynieśli ze sobą nagłośnienie, modlili się i śpiewali pieśni. Przed przyniesionym krzyżem ustawili kilkadziesiąt zniczy.

Przyglądała się temu kilkunastoosobowa grupka młodych ludzi - do żadnych incydentów nie doszło. Przechodnie reagowali obojętnie. W pogotowiu pozostawało kilkunastu funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

Jak mówił Kaczanow, 11 listopada krzyż ma zostać zabrany na łódź motorową i Wisłą popłynie do Gdańska. Miniatury tego krzyża, z napisami "Wytrwamy" i "Polsko, obudź się" mają zostać rozdane parafiom, które wyraziły zainteresowanie inicjatywą. Według niego, jest ponad sto takich parafii.

- Do Gdańska chcemy dotrzeć na 13 grudnia - rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Gdańsk był kolebką wolności i chcemy przypomnieć ludziom, że krzyż pomaga w odzyskaniu wolności w pełnym jej wymiarze - wyjaśniał. Przyznał, że rejs łodzią po Wiśle na przełomie listopada i grudnia to "wyzwanie dla twardzieli", ale zapewnił, że podołają.

Jak zapewnił, zarówno krzyże, jak i rejs Wisłą sfinansowali fundatorzy prywatni - kilka osób zrzeszonych w Społecznej Inicjatywie Obrońców Krzyża. - Ani kościół, ani PiS, ani Platforma, ani PSL, ani SLD - powiedział.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/walka ... omosc.html

Na Kontakt24 jest trochę fotek spod Pałacu: http://kontakt24.tvn.pl/temat,nowy-krzy ... 32810.html

ODPOWIEDZ