TVN Warszawa

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 26 mar 2011, 0:21

Bywalec pisze:Część osób będzie pracować przy serwisie www , a część przeniosą do innych stacji m.in. TVN 24, a jeszcze inna część zostanie zwolniona.
Tyle razy tu wiele osób "psioczyło" na nich, a teraz okazuje się że będzie wam brakować tej stacji...
Mnie nie będzie tej stacji brakować, nie będę tęsknił za indolencją dziennikarzy, za rażącymi pomyłkami czy za zwyczajnym subiektywizmem, krańcowo odległym od tego, co dziennikarz powinien reprezentować. Szkoda, że jedyna lokalna telewizja upadła, ale z drugiej strony, patrząc na poziom prezentowany przez ostatnie tygodnie, nie będę tęsknić.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

fraktal
Posty: 5491
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 26 mar 2011, 0:26

Tam pracowało kilku sensownych reporterów i dziennikarzy, niektórzy przeginali, ale trzeba było tego pilnować, żeby nie przeginali za bardzo. Niestety zabrakło czasem dbałości o należyty poziom.

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 26 mar 2011, 0:59

I dlatego średnio mi szkoda.

Lonik
Posty: 491
Rejestracja: 30 cze 2010, 16:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Lonik » 26 mar 2011, 5:41

Ludzie w stacji przestali być opłacalni po wprowadzeniu przez TVN "reporterów 24", którym to nie trzeba płacić za:
- siedzenie i oczekiwanie;
- dojazd na miejsce;
- napisanie tekstu;
- nakręceniu materiału i popstrykanie kilku ujęć;
- montażu;
To wszystko tylko dla obcięcia kosztów magicznym tytułem quasi reportera.

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 26 mar 2011, 8:01

Tymczasem Życie Warszawy pisze:
Przez ponad dwa lata trochę ze sobą rywalizowaliśmy, ścigaliśmy się na miejskie newsy i podpatrywaliśmy nawzajem dziennikarską robotę. Teoretycznie – jako warszawska redakcja – powinniśmy się cieszyć, że z ekranu znika konkurencja w postaci TVN

Przykro, bo zdrowa rywalizacja jest dobra. Bo dla warszawiaków jest lepiej, gdy więcej mediów zajmuje się ich problemami. A życie miasta niesie przecież tyle wydarzeń, że wystarczało i dla prasy, i radiowców, i telewizji. Jest przecież bardzo wiele ciekawych spraw, o których lepiej opowiadać obrazem niż słowami w gazecie. Przyznaję, czasem żartowaliśmy (choć życzliwie) z Filipa Chajzera, który w każdym niemal materiale o kłopotach komunikacyjnych pokazywał sugestywnie: „To tu! W tym miejscu..." coś się wydarzyło. Ale zaraz docenialiśmy pomysły Łukasza Wieczorka, który tropił absurdy na kolei i własnoręcznie układał na tablicy rozsypany rozkład jazdy pociągów, tylko mu... dziewiątek zabrakło.
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/581 ... wizja.html

=D>

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 26 mar 2011, 9:00

Ale osssssssochodzi?

Nic nie przybyło ani nic nie ubyło. Nie mam telewizora. Od jedenastu lat :)
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 mar 2011, 10:44

Ja mam jeszcze telewizor, ale nie miałem tej stacji. Też mnie to więc nie rusza.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 mar 2011, 13:20

Program tej stacji był wypełniany na siłę i przez większość czasu nie było tak naprawdę nic ciekawego do oglądania. Oglądałem jedynie te materiały które były w internecie. Tu przynajmniej mozna wybierać co chce się obejrzeć

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 26 mar 2011, 15:48

Bastian pisze:Ja mam jeszcze telewizor, ale nie miałem tej stacji. Też mnie to więc nie rusza.
Ja mam telewizor, ale na cyfrówce TVN Warszawa nie nadawała.....a analogowej nie oglądam u siebie. Dołączam się więc do tych których to nie rusza.
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 mar 2011, 16:18

Dlatego TVN Warszawa powinna zostać wcielona w pasmo no TVN7 czy podobnego gdzie analogicznie do TVP info było by właśnie pasmo regionalne. Krakusy zazdrościły nam TVN WAW podobnie jak Ślązacy którzy maja TVS ale nie jest tym czego oczekują. Każde wojewódzkie miasto chciało by mieć regionalną bo to było miejsce jak by nie patrzeć - debaty publicznej dostępnej nie tylko dla internautów ale właśnie dla zwykłych ludzi. Poziom czy wysoki czy niski, tez czasem z przekąsem patrzyłem na niektóre informacje mimo to lepsze informacje średniej jakość i niż brak, bo co teraz? TVP info w stylistyce i dynamice ludzi po 40?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 26 mar 2011, 16:26

KLIK
Obrazek
Reporter już nie wyskoczy z krzaków. Żegnamy TVN Warszawa

Zaledwie po trzech latach nadawania żegnamy się z pierwszą lokalną stacją informacyjną, która chciała powtórzyć sukces TVN 24. Przyczyna jest prozaiczna - TVN Warszawa nie zdołała na siebie zarobić


- Dziękujemy za każdy mail, telefon, sygnał. Robiliśmy to dla państwa - tak brzmiały ostatnie słowa w serwisie informacyjnym "Stolica" nadanym w piątek. Wypowiedziała je prowadząca program Małgorzata Prokopiuk, a za nią stanął cały zespół stacji.

To miała być telewizja o codziennych sprawach warszawiaków, czasie wolnym i stylu życia bez filmów i tasiemcowych seriali. Wszystko w szybkim tempie, które odróżniało ją od ociężałych serwisów lokalnej konkurencji z "Kuriera Warszawskiego" w TVP Info.

TVN Warszawa wystartowała 15 grudnia 2008 r. "Każdą relację rozpoczyna ujęcie, w którym reporter skądś wybiega, np. z krzaków na osiedlu Górce. Wszyscy są młodzi, zadbani i ubrani według najnowszych trendów. W zapowiedzi programu śledczego lektor mówi groźnie: - Łapówkarze i oszuści nie mogą czuć się bezkarnie! Patrzymy na ręce władzom Warszawy. Rozliczamy urzędników i demaskujemy malwersacje" - tak relacjonowaliśmy w "Gazecie" pierwszą "Stolicę". Serwis skupiał się na udrękach komunikacyjnych kierowców - co chwila informowano o korkach, standardem stały się wejścia na żywo z zatłoczonych skrzyżowań. Dziennikarze "Stolicy" zanotowali też kilka sukcesów - przyłapali np. obecnego burmistrza Ursynowa Piotra Guziała (komitet Nasz Ursynów) na próbie zatrudnienia partyjnego kolegi z SdPl Bartosza Dominiaka. Stacja nadawała m.in. programy odsłaniające kulisy miejsc, do których nie każdy ma wstęp (m.in. magazyny Muzeum Powstania Warszawskiego), omawiała stołeczną modę i kulinaria.

Czas jednak płynął, a TVN wciąż odmawiała podania wyników oglądalności. To rodziło podejrzenia, że nie jest ona wysoka, a co za tym idzie wpływy z reklam nie mogą być duże. To potwierdziło się w piątek po południu - internetowy Presserwis.pl ujawnił, że grupa TVN zdecydowała o zamknięciu stacji TVN Warszawa. Przyczyna - nierentowność i brak widoków na uzyskanie jej w tym roku. O godz. 15 z zespołem spotkał się szef telewizji Maciej Maciejowski. Już oficjalnie ogłosił, że stacja zostanie zamknięta i "schodzi do internetu". Dziennikarze, z którymi rozmawiała "Gazeta" twierdzą, że nie byli zdziwieni. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że uczestniczymy w projekcie biznesowym, który musi się zbilansować. Przyczyną zamknięcia nie była więc ocena naszej pracy. To nas jakoś pociesza - powiedział jeden z nich. Na decyzję o zamknięciu stacji pozytywnie zareagowała giełda - po południu znacznie wzrosły obroty akcjami TVN, a kurs poszedł lekko w górę. To już drugi raz, gdy stacja rezygnuje z osobnego serwisu dla stolicy - pod koniec lat 90. zlikwidowała "Fakty Warszawa".
Dla zainteresowanych - ostatnie minuty "Stolicy" i pożegnanie z widzami
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 mar 2011, 16:43

Teokryt pisze:Dlatego TVN Warszawa powinna zostać wcielona w pasmo no TVN7
TVN7 też nie mam, więc też by mi to nic nie dało :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 26 mar 2011, 17:00

Cypis pisze: Nie mam telewizora. Od jedenastu lat :)
+ 10 do lansu :spoko:

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 26 mar 2011, 21:55

span pisze:na cyfrówce TVN Warszawa nie nadawała
Jak nie nadawała jak cały czas nadaje w DVB-T. Jakiś czas temu zakodowano tylko przekaz satelitarny.
Teokryt pisze:Krakusy zazdrościły nam TVN WAW podobnie jak Ślązacy którzy maja TVS ale nie jest tym czego oczekują.
Kaszubi mają jeszcze CSBTV nadawane FTA na satelicie.
Teokryt pisze:Dlatego TVN Warszawa powinna zostać wcielona w pasmo no TVN7 czy podobnego gdzie analogicznie do TVP info było by właśnie pasmo regionalne.
Musieliby wystąpić do KRRiTV o zmianę koncesji, która pozwoliłaby na rozszczepienia lokalne.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 27 mar 2011, 10:25

Bernard pisze:
span pisze:na cyfrówce TVN Warszawa nie nadawała
Jak nie nadawała jak cały czas nadaje w DVB-T. Jakiś czas temu zakodowano tylko przekaz satelitarny.
Użytkownik span widocznie posiada ofertę sieci kablowej ASTER, w której w ofercie cyfrowej brak jest TVN Warszawa, który u nich jest tylko w ofercie analogowej
Bernard pisze:
Teokryt pisze:Krakusy zazdrościły nam TVN WAW podobnie jak Ślązacy którzy maja TVS ale nie jest tym czego oczekują.
Kaszubi mają jeszcze CSBTV nadawane FTA na satelicie.
W wielu województwach są stacje lokalne, tylko nie są tak znane jak TVN Warszawa, TVS, czy CSBTV i nie chodzi mi tu o pasma na TVP INFO
ObrazekObrazek

Zablokowany