Zaplecze a stan techniczny taboru

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 31 maja 2011, 10:24

Drivter1234 pisze:Poza tym teksty słyszane przez mechaników typu -> " ten typ tak ma " jest chyba zbyt powszechnie słyszane więc nie ma się czemu dziwić.
Ten tekst powala mnie na kolana w sytuacji, gdy w 3-letnim SU12 odpisana jest awaria układu oczyszczania spalin, a mechanik twierdzi, że "ten typ tak ma" :kaput: W normalnej zajezdni to by wóz zdjęli z ruchu i zajrzeli co się rzeczywiście dzieje, a nie myślenie w stylu "olewam tą awarię bo kawa stygnie" albo "nie chce mi się pracować"... A potem wychodzi opinia o zakładzie, że to kierowcy zajeżdżają wozy. ;/

Awatar użytkownika
Drivter1234
Posty: 513
Rejestracja: 12 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Wawa Bielany

Post autor: Drivter1234 » 31 maja 2011, 10:45

Szymon pisze:
Drivter1234 pisze:Poza tym teksty słyszane przez mechaników typu -> " ten typ tak ma " jest chyba zbyt powszechnie słyszane więc nie ma się czemu dziwić.
Ten tekst powala mnie na kolana w sytuacji, gdy w 3-letnim SU12 odpisana jest awaria układu oczyszczania spalin, a mechanik twierdzi, że "ten typ tak ma" :kaput: W normalnej zajezdni to by wóz zdjęli z ruchu i zajrzeli co się rzeczywiście dzieje, a nie myślenie w stylu "olewam tą awarię bo kawa stygnie" albo "nie chce mi się pracować"... A potem wychodzi opinia o zakładzie, że to kierowcy zajeżdżają wozy. ;/
Niestety... Ale dokładnie tak jest... W MZA rządzi zasada " czy się stoi czy się leży 500 zł się należy " i dopóki podejścia ludzi się nie zmieni tak to niestety będzie :( Ta firma ma bardzo mocne korzenie rodem z PRL-u. Ostatnio była wizytacja w sprawie stanu technicznego wozów na kanałach OC. Rzecz jasna wizyta była "niezapowiedziana" czyli nagle zaczeli malować krawężniki na biało, po zjazdach dwa dni wcześniej ( jeszcze na kanałach OC ) były myte ( dokładnie tak... MYTE ) wszystkie silniki żeby oczywiście pokazać że stan techniczny wozów jest jak najbardziej w porządku, malowali linie na żółto na kanałach itp. Osobiście się zapytałem dyspozytora z lekkim uśmiechem " a kiedy będą malować trawę żeby była bardziej zielona " ?

czaroT-11
Posty: 701
Rejestracja: 13 sty 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: czaroT-11 » 31 maja 2011, 15:06

Szymon pisze:Ten tekst powala mnie na kolana w sytuacji, gdy w 3-letnim SU12 odpisana jest awaria układu oczyszczania spalin, a mechanik twierdzi, że "ten typ tak ma" :kaput:
Tym bardziej, że w Solarisie wystarczy czasem dolać AdBlue aby taki komunikat znikł... Najgorsze, że takie rzeczy robi się również z nowymi wozami... Bo są nowe, bezobsługowe i nie będą się psuły :shock:

ODPOWIEDZ