A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 11 paź 2011, 13:45

JacekM pisze:Pan Jaworski nie zawiódł i jak zwykle zaprezentował alternatywną wersję odmiany liczebników. Naprawdę nie mają tam nikogo, kto by umiał przeczytać siedmiocyfrową liczbę bez błędów?
Wybory bez Ferdynanda Rymarza i i mojego ulubieńca - Jana Kacprzaka to już nie to samo, co kiedyś :D

To jest w ogóle ciekawa sprawa - członkowie PKW to nie są ludzie z łapanki, tylko najwybitniejsi polscy prawnicy (sędziowie - najczęściej w stanie spoczynku - Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego), a wypowiadają się chwilami tragicznie.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7693
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 paź 2011, 14:37

bepe pisze:To jest w ogóle ciekawa sprawa - członkowie PKW to nie są ludzie z łapanki, tylko najwybitniejsi polscy prawnicy (sędziowie - najczęściej w stanie spoczynku - Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego), a wypowiadają się chwilami tragicznie.
I potrafią łamać prawo jak pani Dorota Tyrała - Komisarz w Warszawie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 11 paź 2011, 17:34

Po pierwsze niejaka pani Dorota Tyrała nie jest członkiem PKW. Jest komisarzem wyborczym w Warszawie i sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie. A po drugie - w jaki sposób złamała prawo?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7693
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 paź 2011, 23:38

bepe pisze:A po drugie - w jaki sposób złamała prawo?
Podział okręgów wyborczych w wyborach do Rady Dzielnicy na Białołęce został przez panią komisarz zrobiony z przekroczeniem ustawowego terminu jaki ordynacja wyborcza daje w przypadku zmian granic okręgów - pisałem już o tym na tym forum.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 12 paź 2011, 9:06

Gratulacje dla posła wawkomowicza, ciekawe czy zdetronizuje Grabarczyka?
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 paź 2011, 9:37

Myślę, że to zależy od sposobu podziału Ministerstwa Infrastruktury - jeśli wydzielone zostanie Muz... Ministerstwo Kolejnictwa, to może Cezar pozostać na Infrze+Drogach. Ale nie sądzę, by Tusk odważył się go nominować na ministra całego transportu...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 12 paź 2011, 9:42

Aktualny rząd ma pozostać do końca roku.Ciekawie będzie z koalicjantem, jak będzie podskakiwał, można go postraszyć RPP.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 paź 2011, 9:48

PSL nie jest z tych podskakujących raczej. Wystarczą mu ciche synekurki.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5313
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 12 paź 2011, 17:27

Wszak jeszcze przed wyborami krążył dowcip o wywiadzie z Pawlakiem:
- Panie Premierze, kto wygra wybory?
- Nasz przyszły koalicjant
- To znaczy kto?
- Wszystko jedno... ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 12 paź 2011, 20:33

Grabarczyk już coraz bardziej były..... Mój informator od newsów porannych był chyba nieźle poinformowany :-"
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5313
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 12 paź 2011, 21:18

Tusk strzeliłby samobója, gdyby go ponownie desygnował. Podpadł za burdel na kolei (choć bardziej na zasadzie że kowal ukradł a cygana powiesili) no i ten marny wynik w Łodzi - najczytelniejszy sygnał braku zaufania wyborców.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 12 paź 2011, 21:22

Paweł_K pisze:Wszak jeszcze przed wyborami krążył dowcip o wywiadzie z Pawlakiem:
- Panie Premierze, kto wygra wybory?
- Nasz przyszły koalicjant
- To znaczy kto?
- Wszystko jedno... ;)
Może to i krąży jako dowcip, ale ja to sam widziałem w telewizji. No, może poza ostatnią linijką.

PSL to uczciwa partia, chce po prostu posad dla siebie. Tylko nie wiem czemu, taka uczciwość kojarzy mi się z Wielkim Szu. 8-(
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 12 paź 2011, 21:37

Paweł_K pisze:Tusk strzeliłby samobója, gdyby go ponownie desygnował. Podpadł za burdel na kolei (choć bardziej na zasadzie że kowal ukradł a cygana powiesili) no i ten marny wynik w Łodzi - najczytelniejszy sygnał braku zaufania wyborców.
No i przede wszystkim sztandarowa inwestycja czyli A2 z Łodzi do Warszawy padła i nie powstanie na Euro.

bosman30
Posty: 400
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 12 paź 2011, 22:12

KwZ pisze:PSL to uczciwa partia, chce po prostu posad dla siebie. Tylko nie wiem czemu, taka uczciwość kojarzy mi się z Wielkim Szu.
A mi z tym pojemnikiem.
Załączniki
Koalicjant.jpg
Operator Żurawia Wieżowego :-D

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 12 paź 2011, 22:13

Paweł_K pisze:Podpadł za burdel na kolei (choć bardziej na zasadzie że kowal ukradł a cygana powiesili)
Podobno odkąd PSL wyleciało z kolei z hukiem jest tam coraz lepiej.

ODPOWIEDZ