Most Północny - propozycje ZTM

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 sty 2012, 21:29

Paweł D. pisze:Tylko czemu czekać z tym do otwarcia mostu jak 114 tym mostem nie jeździ?
Z tym bardziej chyba czekano na tramwaj na Powstańców. Przypominam, że idea była taka, by z akademików na Jelonkach można było dojechać z przesiadką do 114 w ZP CONRADA. Gdy z Górc będzie tramwaj na Młociny, autobus na UKSW będzie mógł startować stamtąd.

Inna rzecz, czy ZTM jeszcze o tym pamięta i nie podzieli 114 wcześniej :P

[ Dodano: |4 Sty 2012|, 2012 21:31 ]
adw pisze:wystarczy 6-8 minut i na pl.Wilsona zaczyna się podgrzewać atmosfera "co z tymi autobusami" nie mówiąc o sytuacjach, gdy coś nawali i nawet wieczorem autobusu nie ma 12-13 minut, ludzie tam pomstują pod apteką :grin:
A jak im bąknąć o tramwaju na Krasińskiego, to zieją ogniem... :evil:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 04 sty 2012, 21:44

Patryk2222 pisze:Nie ma co się dziwić osiemnastolatkowi skoro po za sklepami typu Adidas, Nike itp. a także galeriankami robienie zakupów na co dzień go nie interesuje.
:lol: Nie wiem, może się nie znam, ale myślę, że ludzie mając do wyboru Auchan, lub centrum handlowe z dużą ilością sklepów (także tych większych typu Saturn), kinem raczej wybiorą to drugie. Mam też paru znajomych na Tarchominie, którzy żeby zrobić jakieś konkretne zakupy jeżdżą do Arkadii, albo do CH Targówek. Bynajmniej nie po to, aby polować na galerianki i kupować dresy...
bartoni722 pisze:Naprawdę uważasz, że każdego osiemnastolatka interesują tylko galerianki i Adidasy? :/
Cóż, jak widać panuje chyba jakiś dziwny obraz współczesnego nastolatka. :razz:
ale może zakończmy już temat, bo to naprawdę nie miejsce na takie dyskusje

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 04 sty 2012, 21:46

Bastian, mam wrażenie, że to lokalne media podgrzewają wymyślony problem i prosiłbym m.in. Osę i rzetelne informowanie co się dzieje na mieście (nikomu, zwłaszcza Osie, nic nie zarzucam). Mieszkam na Bielanach, mam rodzinę na Żoliborzu, często jeżdżę lokalnie i słucham co się dzieje i NIKT ze znajomych im i mi osób nie protestuje przeciwko tramwajom na Krasińskiego. Przeciwnie - naczytać się można w internecie i nasłuchać osobiście utyskiwań, że obecnie do metra Pl.Wilsona dojazd jest z okolic Broniewskiego fatalny (bo 114 nie wystarcza) nie wspominając o takich miejscach jak ZP Elbląska gdzie mają do wyboru tylko 122 albo muszą jechać 180 i wydłużać czas jazdy w kierunku np. Ursynowa.
Tramwaj na Krasińskiego powinien być i to już dziś - i to nie w wariancie do Broniewskiego ale dalej jak podaje SISKOM - do Powązkowskiej i w prawo na Bemowo. Skończyłby się przy okazji problem 122 które jeździ średnio zapełnione na Bemowie, a krzyczą o zbyt rzadkie na Żoliborzu - dać im tramwaj na Powązkowską :D .

Paweł D.
Posty: 5334
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 04 sty 2012, 21:53

adw pisze:Tramwaj na Krasińskiego powinien być i to już dziś - i to nie w wariancie do Broniewskiego ale dalej jak podaje SISKOM - do Powązkowskiej i w prawo na Bemowo. Skończyłby się przy okazji problem 122 które jeździ średnio zapełnione na Bemowie, a krzyczą o zbyt rzadkie na Żoliborzu - dać im tramwaj na Powązkowską :D .
Zejdź na ziemię... Tramwaj na Powązkowskiej to się przydaje 1.11.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 04 sty 2012, 21:58

ZTM ujawnił, jaki tabor będzie jeździł na 101:
Obrazek
:D
adw pisze: nie wspominając o takich miejscach jak ZP Elbląska
Uwaga, to tuż obok Przasnyskiej :D

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 04 sty 2012, 22:28

bepe pisze:ZTM ujawnił, jaki tabor będzie jeździł na 101:
Czyli taki, jaki do tej pory na 101 jeździł. Nihil novi sub sola.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 04 sty 2012, 22:46

Na Przasnyskiej podobno powstaje miasteczko namiotowe, mają się kłaść krzyżem na Krasińskiego i żądać linii z Tarchomina przez most Curie na Przasnską :D

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 05 sty 2012, 0:15

Swoją drogą zwróćcie uwagę, że na fejsbukowym profilu ZTM nie ma prawie żadnych gwałtownych protestów. Ludzie generalnie przyjmują plan z zadowoleniem, niektórzy zgłaszają drobne uwagi. Za to najbardziej zbulwersowała się pani z Ursynowa, która bezwzględnie potrzebuje bezpośredniego połączenia z Tarchominem :D

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 05 sty 2012, 0:17

Dokładnie. To tylko potwierdza, że proponowane zmiany są generalnie dobre, a drobne korekty, być może jeszcze przed wprowadzeniem zmian, ZTM na pewno przemyśli. Na pewno najgorsze co można robić to panikować, że "nie będziemy się dawali rady dopychać do tak małej liczby autobusów" ](*,)
Na pewno coś będą kombinować z 510, może nie głupie jest rozwiązanie z trasą AK-Broniewskiego do Arkadii zamiast pchać kolejną linię na Trakt - żeby było śmieszniej teraz okazuje się, że więcej osób "walczy" o 510 i pozostawienie go pod Arkadią niżeli (omijając Arkadię) do Centralnego :D No...ale polansować się w tym Najlepszym Warszawskim Centrum Handlowym co jakiś czas widocznie trzeba :D

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 sty 2012, 0:22

radeom pisze:
Patryk2222 pisze:Nie ma co się dziwić osiemnastolatkowi skoro po za sklepami typu Adidas, Nike itp. a także galeriankami robienie zakupów na co dzień go nie interesuje.
:lol: Nie wiem, może się nie znam, ale myślę, że ludzie mając do wyboru Auchan, lub centrum handlowe z dużą ilością sklepów (także tych większych typu Saturn), kinem raczej wybiorą to drugie. Mam też paru znajomych na Tarchominie, którzy żeby zrobić jakieś konkretne zakupy jeżdżą do Arkadii, albo do CH Targówek. Bynajmniej nie po to, aby polować na galerianki i kupować dresy...
A mi z kolei zdarza się jeździć z Gocławia własnie do Auchan na Żeraniu :) Osobną kwestią jest dojazd. O ile dojechać 509 moge prawie pod wejście to w druga strone jest po prostu koszmar. Szybciej mi wychodzi podjechac czymkolwiek na Konwaliową i tam przejść na druga strone ulicy.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 05 sty 2012, 0:30

adw pisze:żeby było śmieszniej teraz okazuje się, że więcej osób "walczy" o 510 i pozostawienie go pod Arkadią niżeli (omijając Arkadię) do Centralnego :D
A może ZTM-owi właśnie o to chodziło? :D
adw pisze:pchać kolejną linię na Trakt
Trakt potrzebuje kolejnej linii, przynajmniej jadącej cały odcinek od pl. Zamkowego do ronda De Gaulle'a. A już na pewno nie wytrzyma zabrania jednej linii stamtąd.

Poza tym wydaje mi się, że jakaś linia z Traktu na Tarchomin jednak powinna istnieć. Trakt jest na tyle nieszczęśliwie położony, że aby dotrzeć zeń do metra, trzeba czymś podjechać albo zorganizować sobie całkiem niekrótki spacer (zwłaszcza z części na północ od UW). Dlatego potrzebuje autobusów.

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 05 sty 2012, 0:33

A oddać tam 122 zaszalejmy :D Równie dobrze "Przasnyszanie" zarzucą, że skoro "jakaś linia z Traktu na Tarchomin jednak powinna istnieć" to i z Przasnyskiej jakaś tam powinna istnieć :D A jakże!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 sty 2012, 8:20

MichalJ pisze:Liczę podaż busów z lewa na prawo w godzinie popołudniowego szczytu. Jeśli ma spaść, to jest coś nie tak. Jeśli ma się nie zmienić a brygady pójść gdzie indziej, to poprawiamy INNYM, a Tarchominowi wcale.
Skoro liczysz podaż z lewa na prawo, to powinieneś 508 policzyć razy dwa. W końcu przez dwa mosty ma jeździć.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 05 sty 2012, 8:27

adw pisze:No...ale polansować się w tym Najlepszym Warszawskim Centrum Handlowym co jakiś czas widocznie trzeba
Nie żartuj... czy wybranie się z dzieciakiem do kina na "poranek" lub z małżonką na kawe za 7zł lub na 2 gałki lodow u Grycana to lansowanie się? ](*,) Niestety nigdzie bliżej "taaaaaaakich rarytasow" dla Tarchodworów nie przewidziano! Zatem przeciwny jestem zabraniu bezposredniego połaczenia z Arkadią do czasu uruchomienia 17stki
PS. Do Auchana to sie jezdzi po pieluchy, serki i banany.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 05 sty 2012, 8:28

bepe pisze:A już na pewno nie wytrzyma zabrania jednej linii stamtąd.
Jakie zabieranie? Nawet jak połączą 195 z 503, to częstotliwość powinna być zachowana.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ