Most Północny - propozycje ZTM

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 sty 2012, 16:26

person pisze:Czy ul. Świderska jest główną ulica Tarchodworów?
Pierwsze słyszę :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 sty 2012, 17:43

A tak polecane na forum kebaby to są takie zdrowe, że hoho.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 05 sty 2012, 17:50

Osobiście bardziej ufam kebabom niż McDonaldowi. A jeszcze bardziej chińczykom.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 sty 2012, 17:51

KwZ pisze:Osobiście bardziej ufam kebabom niż McDonaldowi. A jeszcze bardziej chińczykom.
Wątki się wam nie pomyliły???
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 sty 2012, 19:26

person pisze:Czy przesiadka ze 101 do 17 będzie wymagać biegania po norach dla królików?
Bardzo prosta chyba nie będzie, skoro 17 jedzie Zgrupowania Kampinos, a 101 pojedzie TMP. Niby równoległe, ale trochę metrów do przejścia będzie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 sty 2012, 20:07

Tory są między tymi ulicami. Z przystanku autobusów z mostu na tramwaj w stronę Marymonckiej jest do przejścia tyle, co długość wysepki tramwajowej. W drugą stronę jest gorzej, bo trzeba przejść pod Trasą.

mw158979
Posty: 358
Rejestracja: 08 gru 2008, 3:01

Post autor: mw158979 » 05 sty 2012, 20:30

MisiekK pisze:
MichalJ pisze:Co komu ze skrócenia czasu, jak nie wsiądą?
W POPOŁUDNIOWYM szczycie (który cały czas liczę) 404 nie będzie.
Jak w diabły wywalono E-8 na popołudniach też były łomoty, że nie wsiądą, 508 sobie nie poradzi - armagedon normalnie. I... okazało się, że
ze slusznie, bo wozow starczylo na czestotliwosc 5-minutowa i jezdzilo zapieprzone po sufit. Niestety do betonowej glowki jak nie docieraly argumenty tak i potem nie dotarly fakty. Problem zniknal dopiero kiedy 508 pochlonelo 8 dodtkowych brygad - no ale coz to raptem jest.

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 05 sty 2012, 20:53

fik pisze:[offtopiczna refleksja]Bardzo współczuję dzieciom, które jako atrakcję rodzinną mają pobyt w kolosie handlowym i tuczenie MakSyfem (za to ostatnie odbierałbym prawa rodzicielskie, srsly). [/offtopiczna refleksja]
Piszesz bzdury jak kot bury... Zycia poza komputerem i tematyką komunikacyjną chyba nie masz. Bedziesz mial swoja rodzine, to pogadamy. Kazdy wie, ze 90% dzieci lubi McD, co nie znaczy, ze pozwala im sie zrec hamburgery i pic cole co drugi dzien ](*,).
Tak jak pisalem, w Arkadii jest jeszcze kino, placyk zabaw i kilka sklepikow dla dzieci. Co najwazniejsze - wszystko to znajduje sie w jednym miejscu :!: Ten, kto nie jest rodzicem, tego nie zrozumie. Zatem, nie dość, że tak duża i najbardziej z całej Warszawy zaludniona przedszkolakami dzielnica nie ma na swoim terenie takiego obiektu jak Arkadia, to na dodatek ZTM (i niektorzy Koledzy z tego Forum) popieracie zabranie dobrze prosperujacego na odcinku NDW-Arkadia 510 i kazecie sie dzieciakom przesiadać :?: WSTYD!

[ Dodano: |5 Sty 2012|, 2012 21:06 ]
person pisze:Czy ul. Świderska jest główną ulica Tarchodworów?
Nie masz wpisanego miejsca zamieszkania na profilu, więc uśredniam osiedle do jego głównej części.
A co to wnosi do dyskusji? Dzis jezdze dwoma wozkami ze Swiderskiej do Arkadii bezpośrednio 510. Po zapowiadanych zmianach, w celu dokonania "dogodnej przesiadki" mam zapieprzac podziemiami na Marymoncie do tramwaju, albo ganiac z wozkami pomiedzy wiaduktami w okolicach ul. Marymonckiej lub zajezdni?
Powtarzam: co ma do cholery otwarcie Mostu Północnego do polaczenia Tarchodworow z Arkadia? Ludzie nagle przestaną tak jezdzic? ](*,)

[ Dodano: |5 Sty 2012|, 2012 21:17 ]
person pisze:Za to w CC na Nowym Bemowie jest zdecydowanie mniej ludzi. Twoje dziecko lubi tłok? A co, jeśli Multikino na Ursynowie nagle zacznie organizować atrakcyjne cykle filmowe albo ciekawe poranki dla dzieci - będziesz wnosił o bezpośrednią linię na miejsce?
Ergo: gdzie jest granica konieczności zapewnienia bezpośredniego dojazdu na miejsce?
1. Dojazd na Nowe Bemowo z Tarchomina jest jeszcze gorszy
2. Nie bede wnosil o bezposredna linie z Tarchomina do Multikina na Ursynow bo ją mam (503). Upsssss, sorry - no tak - wkrótce ZTM i to bezposrednie połączenie zlikwiduje.
3. Granica konieczności zapewnienia bezpośredniego dojazdu na miejsce przebega tam, gdzie linia w danej relacji generuje wystarczające potoki pasazerskie (tak jak 510). Gdyby tak nie było, to ZTM nie miałby w planach uruchomienia 17stki w tej relacji - nieprawdaż?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 sty 2012, 21:38

sprokett pisze:A co to wnosi do dyskusji? Dzis jezdze dwoma wozkami ze Swiderskiej do Arkadii bezpośrednio 510
Jeśli nie tajemnica, po co jeździsz z dzieciakami do Arkadii?

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 05 sty 2012, 21:54

sprokett pisze: 1. Dojazd na Nowe Bemowo z Tarchomina jest jeszcze gorszy
508+112 z jednoperonową przesiadką. W popołudniowym szczycie podobno 35 minut jazdy.
2. Nie bede wnosil o bezposredna linie z Tarchomina do Multikina na Ursynow bo ją mam (503). Upsssss, sorry - no tak - wkrótce ZTM i to bezposrednie połączenie zlikwiduje.
Ale 508+metro wychodzi o połowę szybciej. 503 z ZP Tarchomin do ZP Metro Imielin jedzie 69 minut (w weekend 57)! Naprawdę twoim dzieciom chce się siedzieć w autobusie przez godzinę?

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 05 sty 2012, 21:55

SławekM pisze:Jeśli nie tajemnica, po co jeździsz z dzieciakami do Arkadii?
Pisalem o tym wczesniej

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 sty 2012, 21:58

sprokett pisze:
SławekM pisze:Jeśli nie tajemnica, po co jeździsz z dzieciakami do Arkadii?
Pisalem o tym wczesniej
Fakt przeoczyłem. W każdym razie za moich czasów gdy byłem bobasem to rodzice zabierali mnie do parku/parków na spacery. Dla mnie osobiście jest absurdem jeżdżenie do CH z dzieciakami by się pobawiły. Wolę by kiedyś moje dzieci jednak bawiły się w parkach i na placach zabaw na osiedlach...

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 05 sty 2012, 21:59

bepe pisze:Ale 508+metro wychodzi o połowę szybciej. 503 z ZP Tarchomin do ZP Metro Imielin jedzie 69 minut (w weekend 57)! Naprawdę twoim dzieciom chce się siedzieć w autobusie przez godzinę?
Nie jezdze do Multikina na Ursynow. Powyzsza zgryzliwosc napisalem w tonie zartobliwym - choc faktem jest, ze kolejne bezposrednie polaczenie zniknie. Bardziej boli mnie to, ze lubilismy jezdzic takze 503 do Łazienek :neutral:

[ Dodano: |5 Sty 2012|, 2012 22:03 ]
SławekM pisze:t przeoczyłem. W każdym razie za moich czasów gdy byłem bobasem to rodzice zabierali mnie do parku/parków na spacery.
O Łazienkach napisalem w kontekscie tazke zabieranego nam 503 :neutral:
A do kina Cie nie zabierali? Ja swoje dzieciaki zabieram do kina - mimo, ze to spory koszt. Zawsze to lepsze niz komputer. Natomiast jesli zabiora 510, to nie ma mowy, zebym mordowal sie z przesiadkami - uruchamiam auto i wielu,wielu zrobi podobnie :-k

[ Dodano: |5 Sty 2012|, 2012 22:18 ]
SławekM pisze:Dla mnie osobiście jest absurdem jeżdżenie do CH z dzieciakami by się pobawiły
O tym takze wczesniej pisalem, ze zarowno McDonalds nie jest podstawowa forma zywenia dzieciakow, jak rowniez kino czy kacik zabaw nie jest podstawowa forma spedzenia przez dzieci wolnego czasu (zreszta kogo na to stac?). Jesli jednak zaglebisz sie w temat, co taka sypialna, jak Bialoleka proponuje dzieciakom, to wkrotce zauwazysz, ze niewiele (chocby na przykladzie parku, o ktorym wspominales). Dlatego rodzice zmuszeni są do organizowania roznych atrakcji poza granicami dzielnicy, co w kontekscie proponowanych zmian - skutecznie im sie utrudnia (o czym caly czas tutaj pisze).

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 05 sty 2012, 22:20

sprokett pisze:Natomiast jesli zabiora 510, to nie ma mowy, zebym mordowal sie z przesiadkami - uruchamiam auto i wielu,wielu zrobi podobnie
Myślę, że jednak komunikację się projektuje głównie pod DP i pracę/szkołę, a nie pod okazjonalne wojaże po CH... :-k

:arrow: Oczywiście ruszanie 510 jest moim zdaniem głupotą - dopóki na Tarchomin nie dotrze 17.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 sty 2012, 22:23

sprokett pisze:O Łazienkach napisalem w kontekscie tazke zabieranego nam 503 :neutral:
A do kina Cie nie zabierali? Ja swoje dzieciaki zabieram do kina - mimo, ze to spory koszt. Zawsze to lepsze niz komputer
Ja od Łazienek jeździłem jak już chodziłem :P Nie, do kina nie ;) Wolałem podziwiać autobusy z okna :P W końcu w latach 1990-2000 to była główna "rozrywka" :P

ODPOWIEDZ