Most Północny - propozycje ZTM

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 10 sty 2012, 10:37

KwZ pisze:sprokett, w twoim pomyśle 508+510+511 to co ile mają jeździć (i ew. jakim taborem)?
W moim pomysle nie ma 508.
511-b/z
503-b/z
510 skrocone do Arkadii na solowkach co 20min.
3xx - ewentualne uruchomienie w celu skomunikowania Modlinskiej (Ratusza) z Mlocinami.

Uzasadnienie:
Dabrowka, jak i Modlinska do obecnego 503 i 511 sie zmieszcza.
Tarchodwory do 101 i 404 takze sie zmieszcza.
Moje argumenty wzgledem socjalnego 510 sa znane (i nie nalezy jej roli w dp scisle wiazac z dowozem do metra).

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 sty 2012, 10:47

konri pisze:Jeśli 510 ominie Arkadię, to 16 powinna być przywrócona na Żerań FSO. Wtedy pozostałaby dobra komunikacja z Arkadią i z Dworcem Centralnym. W końcu byłaby to jedyna linia jadąca przez most Gdański i zapełniłaby lukę po przeniesieniu 510 na Trakt Królewski.
Tak ma być. Niech tylko otwarty zostanie choćby drugi tor na Żeraniu.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 10 sty 2012, 10:49

MisiekK pisze:A ja się ich nie boję nawet jak targam wózek z moim synkiem i nie uważam, że Tarchomin/Nowodwory potrzebują bezpośredniego dojazdu do Arkadii.
Ja jezdze z dwojgiem dzieci i przypuszczam, ze znacznie czesciej niz Ty.
Na szczescie kazdy z nas ma prawo do swojego zdania i zobaczymy czyje argumenty przekonaja decydentow.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sty 2012, 12:18

sprokett pisze:Odwozowka to 511 i 186. A jak sie "socjalne" 510 trafi to chyba nikt nie bedzie plakal - prawda?
To socjalne to bez cudzysłowu. Będzie płakał, jak po minucie szturmowania się nie zmieści. Jak na osobę, która nie lubi przesiadek na Marymoncie lub Kaskadzie (lub przy Zajezdni Żoliborz) fundowanie innym przesiadek z marszem z Metra do Kaskady jest co najmniej dziwne.
sprokett pisze:Dabrowka, jak i Modlinska do obecnego 503 i 511 sie zmieszcza.
Dąbrówka, Modlińska tak. 7xx nie.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 sty 2012, 12:51

KwZ pisze:fundowanie innym przesiadek z marszem z Metra do Kaskady jest co najmniej dziwne.

Bo inni mogą.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 10 sty 2012, 13:07

KwZ pisze:Będzie płakał, jak po minucie szturmowania się nie zmieści
spokojnie - niebawem podjedzie 511 lub 503
KwZ pisze:Jak na osobę, która nie lubi przesiadek na Marymoncie lub Kaskadzie (lub przy Zajezdni Żoliborz) fundowanie innym przesiadek z marszem z Metra do Kaskady jest co najmniej dziwne.
Pamietaj, ze ten argument dziala w obie strony... Jak na osobe, ktora poleca przesiadki, to pod moja wypowiedzia powinienes sie podpisac obiema rekami.
Tak czy inaczej, nie napisalem nic odkrywczego... Juz dzis sporo osob decyduje sie na marsz do Kaskady (ze mna wlacznie) a nie na wsiadanie na petli.

Niezaleznie od powyzszego, kwestie 510 poruszam w kontekscie tzw czasu wolnego (po pracy lub w ds) przy okazji podrozowania do Arkadii z dwoma wozkami i zakupami. Wowczas stawiam na wygode a nie na czas dojazdu.
Dokładnie odwrotnie jest przy okazji dojazdu/powrotu do/z pracy, gdzie codziennie jestem (Miśku )zmuszony do nastepujacego wariantu dojazdu:
autobus+metro+kolej+autobus
KwZ pisze:Dąbrówka, Modlińska tak. 7xx nie.
Piszac Modlinska mialem na mysli takze pasazerow z 7xx.
Ponadto dla nich takze zaproponowalem uruchomienie 3xx.

[ Dodano: |10 Sty 2012|, 2012 13:12 ]
MisiekK pisze:KwZ napisał/a:
fundowanie innym przesiadek z marszem z Metra do Kaskady jest co najmniej dziwne.



Bo inni mogą.
Poprzesiadajcie sie codziennie tak jak ja, to wtedy pogadamy Panowie :D
(177+SKM+Metro+508 (E-8)+spacer do Świderskiej).

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sty 2012, 13:40

sprokett pisze:spokojnie - niebawem podjedzie 511 lub 503
Już to przerabiamy na TŁ =;
sprokett pisze:Ponadto dla nich takze zaproponowalem uruchomienie 3xx.
Które ma kończyć gdzie? Na Dąbrówce, na której nie ma miejsca, czy na Żeraniu FSO?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 sty 2012, 13:43

sprokett pisze:Dokładnie odwrotnie jest przy okazji dojazdu/powrotu do/z pracy, gdzie codziennie jestem (Miśku )zmuszony do nastepujacego wariantu dojazdu:
autobus+metro+kolej+autobus
No tak - bo mnie to przecież codziennie zabiera spod klatki autobus i wiezie bezpośrednio pod miejsce pracy.... Poruszam się po trasie która priorytetem w komunikacji nie jest więc tak samo się przesiadam (z wyłączeniem kolei - gdyby pociągi na Służewiec jeździły częściej to może i to by doszło), zaliczam spacery po osiedlu i nie robię łomotów o ten temat.....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 10 sty 2012, 13:55

KwZ pisze:sprokett napisał/a:
Ponadto dla nich takze zaproponowalem uruchomienie 3xx.

Które ma kończyć gdzie? Na Dąbrówce, na której nie ma miejsca, czy na Żeraniu FSO?
3xx Bialoleka Ratusz - Metro Mlociny (Swiatowida powrot Obrazkowa).
MisiekK pisze:No tak - bo mnie to przecież codziennie zabiera spod klatki autobus i wiezie bezpośrednio pod miejsce pracy.... Poruszam się po trasie która priorytetem w komunikacji nie jest więc tak samo się przesiadam (z wyłączeniem kolei - gdyby pociągi na Służewiec jeździły częściej to może i to by doszło), zaliczam spacery po osiedlu i nie robię łomotów o ten temat.....
Alez po co w ogole ten Twoj wywod? Wszak ja nie kwestionuje, ze Ty sie nie przesiadasz, tylko odpowiadam na Twoj zarzut wobec mnie, ze "inni moga sie przesiadac" a ja nie.
Mysle, ze z pewnoscia statystycznie przesiadam sie znacznie czesciej niz wiekszosc pasazerow i tyle.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 sty 2012, 13:58

sprokett pisze:Alez po co w ogole ten Twoj wywod?
Żebyś nie poczuł się w przesiadkach osamotniony.
sprokett pisze:Napisalem, ze ja takze
I na tym wyliczanie sobie przesiadek zakończmy.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sty 2012, 15:29

Sprokett, musiałbyś przesadzić wszystkich z 723, 731 i 152 ("Legionowo") do tego 3xx (8-9 kursów/h). W szczególności musiałbyś im zabronić przesiadania się w 511, nawet gdyby to było dla nich krótsze czasowo, bo ludzie z Płochocińskiej nie znajdą miejsca dla siebie.
No i musiałbyś wzmocnić 101 o te miejsca, których nie dostarczy ztmowe 508.
No i trzeba by sprawdzić to rozwiązanie na dokładniejszych danych, niż mam ja.

[ Dodano: |10 Sty 2012|, 2012 15:30 ]
No i i tak 511 musiałbyś podbić do co 6.

tatra
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2009, 16:38
Lokalizacja: z ulicy Stołecznej(zawsze)

Post autor: tatra » 10 sty 2012, 16:49

Idiotyzmem jest próba wepchnięcia Tarchominodworów tylko do metra'
A z M.M co dalej poza metrem wycieczka 184 czy 5 do wyspania się .
Aż się prosi o linię 5?? przez Sokratesa Conrada P.Śląskich na Cm.Wolski
tatra

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sty 2012, 16:52

Jak będzie Powstańców, to coś nim pojedzie do Młocin. Nie ten wątek.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 10 sty 2012, 18:01

KwZ pisze:Sprokett, musiałbyś przesadzić wszystkich z 723, 731 i 152 ("Legionowo") do tego 3xx (8-9 kursów/h). W szczególności musiałbyś im zabronić przesiadania się w 511, nawet gdyby to było dla nich krótsze czasowo, bo ludzie z Płochocińskiej nie znajdą miejsca dla siebie.
No i musiałbyś wzmocnić 101 o te miejsca, których nie dostarczy ztmowe 508.
No i trzeba by sprawdzić to rozwiązanie na dokładniejszych danych, niż mam ja.

[ Dodano: |10 Sty 2012|, 2012 15:30 ]
No i i tak 511 musiałbyś podbić do co 6.
Ale przecież Wy chcecie upychać ludzi z siedemsetek (i 516 także) do świetnych tramwajów na Żeraniu FSO, więc w czym problem?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 sty 2012, 18:03

Część tych ludzi i zachęcać ich do tego, ale i tak nie uda się wszystkich. Nie zmieszczą się w samej 16. Ktokolwiek wybierze 16, mając do wyboru 511? Chyba żeby 16 wzmocnić :-k ?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ