Komunikacja miejska na Dolnym Mokotowie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sty 2012, 13:48

Nie. Za ciasno.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 sty 2012, 13:51

...i progi.

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 11 sty 2012, 13:51

Oj, nie bałdzo... :-k
Popatrz, jaka franca!

wojtor
Posty: 696
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 11 sty 2012, 16:00

MichalJ pisze:Linia kończąca na pl. Unii (skądkolwiek by była) nie dowozi do metra. Chyba nie warto.
187 Ursus Niedźwiadek - Pl. Unii

man1956
Posty: 1759
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 11 sty 2012, 16:16

Moi Drodzy, chyba za bardzo ponosi Was fantazja. Warto raczej pomyśleć, co poprawić w przebiegu kilku marnych linii w tym rejonie, takich jak 119, 130 i 168. Bo eksperyment ze skierowaniem 107 do Stegien, jak widać, się nie udał.

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 11 sty 2012, 16:32

man1956 pisze:Bo eksperyment ze skierowaniem 107 do Stegien, jak widać, się nie udał.
Trafiles w samo sedno. W Wawie eksperyment goni eksperyment, ktory w polowie jego trwania ma korekte eksperymentu. Zwariowac mozna. Juz nawet tzw ludzie z branzy nie ogarniaja tego ciaglego "racjonalizowania ukladu komunikacyjnego" a co dopiero mowic o "zwyklych" pasazerach #-o
man1956 pisze:Warto raczej pomyśleć, co poprawić w przebiegu kilku marnych linii w tym rejonie, takich jak 119, 130 i 168
No jak to? Czyz 119 i 168 nie byly (beda) przed momentem "poprawiane"?

man1956
Posty: 1759
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 11 sty 2012, 17:51

Za takie "poprawianie" jak w przypadku 168 to ja dziękuję. Mimo deklaracji ZTM-u, że ma to być nie spóźniająca się linia dla gocławian, obawiam się, że w nowej wersji 168 będzie jeździło jeszcze mniej ludzi niż dotychczas. Z prostego powodu: częstotliwości, która ma wynosić 15/20. Mając taką ofertę w przypadku linii bezpośredniej - nie skorzystam, niestety, z tej propozycji. Jadąc np. z Bora-Komorowskiego do SGH-u, wybiorę jazdę czymkolwiek do Saskiej, potem czymkolwiek do Metra Politechnika, potem metrem do Pola Mokotowskiego. Mimo 2 przesiadek i tak będę szybciej niż bezpośrednium 168. Żeby "reanimować" tę linię częstotliwość powinna być co najmniej 10/15.

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 11 sty 2012, 18:06

Widocznie nie chodzi o reanimowanie tej linii a podtrzymanie jej pod respiratorem aż umrze śmiercią naturalną ;-) Skoro jest alternatyne połączenie z przesiadką, na dodatek szybsze, trzymanie tak długich linii nie ma większego sensu i generuje dodatkowe koszty.

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 11 sty 2012, 18:29

R-9 Chełmska pisze:To już obsługa ZP Zakrzewska nie jest ważna?
Według mnie,ten ZP jest nadal bardzo ważnym punktem.Przy tym przystanku znajduje się WFDiF oraz Instytut Leków.Zresztą ten ZP nosił poprzednio właśnie nazwę : "Instytut Leków". Od poniedziałku powyższe instytucje stracą linię 107 .
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

man1956
Posty: 1759
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 11 sty 2012, 18:35

adw pisze:Widocznie nie chodzi o reanimowanie tej linii a podtrzymanie jej pod respiratorem aż umrze śmiercią naturalną ;-) Skoro jest alternatyne połączenie z przesiadką, na dodatek szybsze, trzymanie tak długich linii nie ma większego sensu i generuje dodatkowe koszty.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja pisałem o 168 w wersji skróconej, a nie dotychczasowej. Co nie zmienia faktu, że linia krótka też musi mieć sens. A "nowe" 168, z przyczyn przedstawionych powyżej, z częstotliwością 15/20 min., sensu - moim zdaniem - nie ma.

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 11 sty 2012, 18:46

Więc nalezy je zlikwidować, ale może nie od razu, żeby płaczu nie było. Poczekać pół roku, gdzieś po kwartale wyjdą pomiary ruchu ze słaba frekwencją.

man1956
Posty: 1759
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 11 sty 2012, 20:13

adw pisze:Więc nalezy je zlikwidować, ale może nie od razu, żeby płaczu nie było. Poczekać pół roku, gdzieś po kwartale wyjdą pomiary ruchu ze słaba frekwencją.
Może zanim co, należy spróbować zrobić coś z sensem. Np. skoordynować w DP 168 ze 167. Tak jak to ma miejsce w DS. Zadziwiające, że na tak ważnym odcinku jak między Sielcami a Metrem Politechnika są "planowe" 15-minutowe dziury.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 sty 2012, 20:22

Hehe, właśnie z Sielc się jedzie na Ursynów przez Metro Politechnika, bo tam jest silny autobus, a nie przez Metro Pole Mokotowskie, które miałeś na myśli. :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sty 2012, 20:30

A 185? 8-(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 11 sty 2012, 20:31

MichalJ pisze:właśnie z Sielc się jedzie na Ursynów przez Metro Politechnika
Wszyscy jeżdżą 185...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

ODPOWIEDZ