Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 maja 2012, 21:49

Michalk001 pisze:
alojz pisze:Odwołanie Solarisa zostało oddalone.
I bardzo dobrze :dance: - myśleli że zawsze wepchną nam swój szajs bez względu na jakość.
Oświeć mnie, w jaki dokładnie sposób w przetargu Solaris został wycięty z uwagi na "jakość"?

Zwłaszcza, jeśli wygrywa np. taki solbus, który nawet demówek porządnie zrobić nie umie i jeżdżą np. poprzechylane na lewą burtę...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

1251
Posty: 134
Rejestracja: 28 lis 2008, 11:59
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: 1251 » 18 maja 2012, 10:30

Ważne ,ze będzie zróżnicowanie taboru .Wizualnie Mercedes prezentuje się ładniej niż Solaris, Wiadomo ,że CITARO jest dużo ładniejszy,szczególnie tył autobusu .Connecta nie są tak tragiczne jak niektórzy nimi straszą. W Gdańsku jeżdziłem tymi autobusami jako pasażer i wrażenie było całkiem pozytywne mimo,że to kebaby.

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 18 maja 2012, 11:07

1251 pisze:Ważne ,ze będzie zróżnicowanie taboru .Wizualnie Mercedes prezentuje się ładniej niż Solaris, Wiadomo ,że CITARO jest dużo ładniejszy,szczególnie tył autobusu .Connecta nie są tak tragiczne jak niektórzy nimi straszą. W Gdańsku jeżdziłem tymi autobusami jako pasażer i wrażenie było całkiem pozytywne mimo,że to kebaby.
W zasadzie całkiem pozytywne wrażenie to można mieć i w neogniocie z 2007. Wcale nie wiem co to za zaleta to zróżnicowanie? Rozumiem, że potępiasz kasacje odkurzaczy i lawarów, bo to zmniejsza zróżnicowanie? :-k Wozy mają być dobre, a nie zróżnicowane (chyba, że przy okazji). Warszawa nie ma być przybudówka targów autobusowych, gdzie na żywo można se każdy tabor obejrzeć. (-(

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 18 maja 2012, 11:45

Autobus ma być po to, ażeby wygodnie, bezpiecznie i szybko dowieźć pasażera do celu. Ścisłe przestrzeganie tych trzech zasad (a przez "bezpiecznie" rozumiem tez bezpiecznie dla środowiska i budżetu miejskiego) wyeliminuje zbyt daleko posuniętą różnorodność. ;)
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1320
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 18 maja 2012, 11:59

1251 pisze:Ważne ,ze będzie zróżnicowanie taboru
Co jest wielkim idiotyzmem. Zdecydowanie korzystniejsze jest ujednolicenie taboru, nawet jeśli nie ma on niemieckiego emblematu na masce. To nie jarmark.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2276
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 18 maja 2012, 13:01

Michalk001 pisze:
alojz pisze:Odwołanie Solarisa zostało oddalone.
I bardzo dobrze :dance: - myśleli że zawsze wepchną nam swój szajs bez względu na jakość. Niech się jeszcze cieszą że ich dziesiątki przeszły, przynajmniej one mają normalny silnik na miarę obecnych realiów. Chyba czas wreszcie obudzić się z letargu i zacząć poprawiać i udoskonalać produkty - biorąc przykład z Jelcza w końcu skończą jak on.
Jakiś kompleksik mamy?

Jak się czyta co jest lepsze. I każdy Was albo Solaris albo Man... trochę to nudne!

Jakub
Posty: 171
Rejestracja: 02 sie 2011, 22:45

Post autor: Jakub » 20 maja 2012, 21:36

czy transfer ikarusów z kleszczowej na stalową oznacza miejsce na przegubowe Conecto? W ogóle to kiedy rozpoczną się ich dostawy i czy wiecie jaki będzie podział ?

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 20 maja 2012, 22:08

Nie. Zwykłe przerzuty + pozbywanie się rezerwowych wozów. Poza tym zostało 5 Ikarusów, w tym 2 na pewno sprawne i wyjeźdżające na linie. Autobusy zostaną dostarczone po 22 tygodniach od momentu podpisania umowy. A chyba umowa nie została jeszcze podpisana. :D A gdzie trafią to będzie wiadomo co najwyżej na parę tygodni przed. MZA lubi bardzo często zmieniać decyzje.

Michalk001
Posty: 1222
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 24 maja 2012, 21:20

Dziś byłem w Zawierciu i tu niespodzianka - nowe Solbusy śmigają aż miło mimo że Infobus nawet nie napomknął na ten temat. Nawet trafił mi się #159 podczas jazdy na dworzec i mogłem wreszcie przetestować to cudo. Z góry przepraszam za błędy ale pisane "na gorąco".
Co do wykonania to ciężko się przyczepić do spasowania elementów - wszystko pasuje do siebie i nie widać żadnych niedoróbek. Niestety nasze piękne drogi powodują że konstrukcja jednak "pracuje" i słychać poskrzypywanie plastików, ale nie jest to zbyt uciążliwe.
Sygnał drzwi chyba poprawiono - jest dobrze dobrany i niezbyt głośny - przypomina te z SU 15, a same drzwi działają podobnie do tych z 34xx - zamykają się z delikatnym trzaśnięciem.
Zdecydowanie najmocniejszą stroną wozu jest napęd - silnik wraz ze skrzynią Voith współpracuje doskonale. Wóz ma odejście a sam silnik nie generuje wielu drgań - zdarzają się na pewnych obrotach ale nie są uciążliwe jak te z Solarisa. Mimo że nie byłem przekonany do Cumminsa przez Libero Mobilisu to jednak ten silnik ma potencjał.
Sama jazda jest przyjemnością ze względu na niesamowite brzmienie napędu - porównywalne z SU10 Mobilisu które uważam za przyjemne dla ucha i nie męczące - tutaj pomruk silnika jest bardziej agresywny lecz wciąż cichy.
Minusem jest brak tylnej szyby która przydaje się chociażby do zerknięcia jaki autobus podjeżdża za nami - za to dzięki przeniesieniu części podzespołów na tylny zwis wieża jest bardzo wąska w porównaniu z SU (nie zabiera dużo miejsca) no ale tracimy 3 miejsca siedzące. Zaskoczyła mnie doskonała izolacja termiczna wieży silnika - wszystkie elementy były kompletnie zimne co dobrze świadczy o producencie - w SU jednak czuć ciepło bijące z silnika co nie jest miłe w upalne dni.
Tak więc wóz przyjemny i zdecydowanie widzę go w W-wie, gdyż jest o wiele lepszy od grodziskiej Scanii. Miejmy nadzieję że z trwałością też nie będzie problemów

Shiom
Posty: 115
Rejestracja: 10 wrz 2010, 14:59
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post autor: Shiom » 24 maja 2012, 21:51

Co masz na myśli, że nowe Solbusy śmigają aż miło, a Infobus nawet nic nie wspomniał? Jeżeli chodzi o 10-metrówki, to one już od grudnia zeszłego roku śmigają, jeżeli zaś chodzi o testowce, to http://infobus.pl/text.php?from=main&id=47982 infobus o nich wspomniał.
Chyba, że chodzi o nowe 12 metrowe Solbusy z przetargu na 105 wozów, ale one nie mogły dojechać, przecież nawet nie podpisali umowy.
A właściwie co do przetargu to oddalono odwołanie Solarisa i co teraz? Jakieś nowe wieści?

Michalk001
Posty: 1222
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 24 maja 2012, 22:15

Nowe Solbusy jeżdżą już W ZAWIERCIU - z UE zakupiono 1szt SM12 10m i 6szt 12m. U nas jeszcze długo nie będzie SM12 12m, a "naszymi" warszawskimi 10m jeszcze nie jechałem i nie miałem dotąd styczności z wozem.
Na dowód filmik z pracą silnika która została doskonale odwzorowana:
http://youtu.be/H1yE7OroT54

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 29 maja 2012, 22:33

Michalk001 pisze:"naszymi" warszawskimi 10m jeszcze nie jechałem i nie miałem dotąd styczności z wozem.
Szkoda, bo ciekawe byłoby porównanie zawierciańskich 12m do warszawskich 10,5. Porównanie do solarisa to jednak ciut inne światy.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Shiom
Posty: 115
Rejestracja: 10 wrz 2010, 14:59
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post autor: Shiom » 31 maja 2012, 19:45


Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 31 maja 2012, 19:52

No to na Wszystkich Świętych 2012 możemy się spodziewać nowych pojazdów, ale... dlaczego nie wspomniano nic o Mercedesach? :-s

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 maja 2012, 19:53

Pominięcie 60 Mercedesów jest celowe czy to zwykła pomyłka? :-k

ODPOWIEDZ