Kącik porad komputerowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 02 lip 2012, 20:31

1) Jak powszechnie wiadomo, gry zapisują stany gry (i różne inne pliki, np. ustawienia) w różnych kątach windowsa: Dokumenty, AppData, ProgramData, foldery gier. Czy jest możliwe coś takiego, żeby mieć pliki zapisanych stanów gier gdzieś zgrupowane (typu D:/Zapisy/Cities in Motion, D:/Zapisy/FIFA itd.) tak, żeby jednocześnie gra wczytywała je jako Dokumenty/FIFA ----przekierowanie----> D:/Zapisy/FIFA. Coś na zasadzie zwykłych skrótów, tyle, że rozpoznawane dla programu gry jako normalny folder.
2) Czy w Windows 7 można ustawić normalny pasek ala Windows XP/Vista, gdzie nic się nie grupuje, nazwy aplikacji są wyświetlane itd.? Pytam, bo styczność z siódemką miałem tylko na uczelni i ta "nowość" mnie mocno wkurzała. A teraz mam szansę na darmową siódemkę :p
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 lip 2012, 20:32

Daniel_FCB pisze: 2) Czy w Windows 7 można ustawić normalny pasek ala Windows XP/Vista, gdzie nic się nie grupuje, nazwy aplikacji są wyświetlane itd.? Pytam, bo styczność z siódemką miałem tylko na uczelni i ta "nowość" mnie mocno wkurzała. A teraz mam szansę na darmową siódemkę :p
Można, ale nie warto :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 02 lip 2012, 20:35

fik pisze:
Daniel_FCB pisze: 2) Czy w Windows 7 można ustawić normalny pasek ala Windows XP/Vista, gdzie nic się nie grupuje, nazwy aplikacji są wyświetlane itd.? Pytam, bo styczność z siódemką miałem tylko na uczelni i ta "nowość" mnie mocno wkurzała. A teraz mam szansę na darmową siódemkę :p
Można, ale nie warto :P
W sensie daje się do tego przyzwyczaić, czy że jest zrobione, ze lepiej tego zaniechać?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 lip 2012, 20:54

Daniel_FCB pisze:
W sensie daje się do tego przyzwyczaić, czy że jest zrobione, ze lepiej tego zaniechać?
W sensie uważam pasek Win 7 za znacznie praktyczniejszy od poprzednich. Zwłaszcza, jak otwieram jednocześnie 30 dokumentów (tak, potrzebuję) :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 02 lip 2012, 21:12

Daniel_FCB pisze:
fik pisze: Można, ale nie warto :P
W sensie daje się do tego przyzwyczaić, czy że jest zrobione, ze lepiej tego zaniechać?
Da się przyzwyczaić. Zresztą pasek Win7 jest zdecydowanie lepszy.
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 02 lip 2012, 21:33

Ok, dzięki. To pozostaje jeszcze kwestia nr 1. Nawet nie chodzi o kompleksowe rozwiązanie, ale gdzie szukać dalej o takim rozwiązaniu.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 02 lip 2012, 21:35

Daniel_FCB pisze:Ok, dzięki. To pozostaje jeszcze kwestia nr 1. Nawet nie chodzi o kompleksowe rozwiązanie, ale gdzie szukać dalej o takim rozwiązaniu.
Każda gra rządzi się swoimi prawami. Do każdej by trzeba było ustawiać. Podejrzewam, że takie rzeczy mogą tkwić w rejestrze, ale to tylko moje przypuszczenie.
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 02 lip 2012, 22:10

"Właściwości paska zadań" jak klikniesz na niego prawym przyciskiem (na pewno jest w 2008 R2, ale to to samo co 7)

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 02 lip 2012, 22:47

A co do punktu pierwszego, to zainteresuj się linkami symbolicznymi i związanym z nimi programem Junction Link Magic... Jest podobnych więcej, ale tylko tego próbowałem używać - z powodzeniem... Uwaga, można tym ostro napieprzyć, więc ostrożnie ;)

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 03 lip 2012, 16:50

hafilip84 pisze:A co do punktu pierwszego, to zainteresuj się linkami symbolicznymi i związanym z nimi programem Junction Link Magic... Jest podobnych więcej, ale tylko tego próbowałem używać - z powodzeniem... Uwaga, można tym ostro napieprzyć, więc ostrożnie ;)
Dziękuję. Przed formatem pobawię się tym.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

paszym
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 03 lip 2012, 18:37

Daniel_FCB pisze:2) Czy w Windows 7 można ustawić normalny pasek ala Windows XP/Vista, gdzie nic się nie grupuje, nazwy aplikacji są wyświetlane itd.? Pytam, bo styczność z siódemką miałem tylko na uczelni i ta "nowość" mnie mocno wkurzała. A teraz mam szansę na darmową siódemkę
A ja mam siódemkę i chciałbym zmienić. Ale nie umiem (z czego nie należy wyciągać wniosku, że się nie da) :(
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 03 lip 2012, 18:49

W ustawieniach paska zadań wyłącz duże ikony i włącz podpisy okien.

Awatar użytkownika
Pagan
Posty: 357
Rejestracja: 31 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bródno

Post autor: Pagan » 10 lip 2012, 10:49

Czy słyszał ktoś kiedyś o programie uruchamianym z Pendrive'a, który wykonuje inwentaryzację zainstalowanych programów na komputerze z dodatkowo wyszczególnionymi błędami w systemie?
Jeśli tak, to będę bardzo wdzięczny :D


PS: Udało mi się znaleźć odpowiedni program. Jakby ktoś potrzebował w przyszłości: Fresh Diagnose 8.62. Można go zainstalować na "kluczyku".
.: !Perkunu Yra Dang! :.
Obrazek

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 16 lip 2012, 0:57

Specjaliści od Fotoszopa, pomóżcie! Co zrobić żeby tekst kopiował się razem z obrysem z pliku psd do innego pliku? Warstw nie połączę, bo tekst będzie "spłaszczony", a tak kopiuje się tekst bez obrysu...

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 17 lip 2012, 18:24

Może ktoś będzie znał rozwiązanie na następujący problem: otóż, gdy wybudzę komputer ze stanu uśpienia mnożnik procesora redukuje się z wartości 12,5 do 10. W ten sposób zamiast mieć częstotliwość taktowania procesora 2500 MHz (200*12,5) mam 2000 MHz (200*10). Dodam, że opcję Cool'n'Quiet mam wyłączoną. Po restarcie komputera bios wywala komunikat "Warning! Now system is in Safe Mode. Please re-setting CPU frequency in the CMOS setup". Wchodzę zatem w bios, sprawdzam ustawienia (częstotliwość szyny, mnożnik) - wszystko jest ok (czyli 200 MHz oraz 12,5). Zapisuję i procesor chodzi z taką częstotliwością jaką powinien. Dodam, że bios mam aktualny (update'u ze strony producenta nie było już od ładnych paru lat). Macie pomysł co z tym fantem zrobić? Ta sytuacja dzieje się za każdym razem, gdy komputer wychodzi ze stanu uśpienia.

ODPOWIEDZ