Koleją na warszawskie lotnisko

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6946
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 29 wrz 2012, 22:41

Glonojad pisze:Na Reducie Ordona zwłaszcza od cholery pociągów lotniskowych staje (choć, swoją drogą, wykorzystanie tych przystanków zerowe nie jest).
A wręcz jest na tyle niezłe, że aż szkoda, że układ torowy nie pozwala na wybudowanie przystanku dla KM/SKM. Z pewnością znalazłoby się sporo chętnych klientów czy pracowników okolicznych centr handlowo-usługowych i biur.

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 wrz 2012, 22:42

WKD jest, nie przesadzaj.
ŁK

reserved
Posty: 14640
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 wrz 2012, 22:46

Fakt, moja pomyłka. Rzeczywiście linia lotniskowa na Reducie Ordona nie staje. Co nie przeczy mojemu zdaniu na temat kolei, tej stacji też bo jest przecież WKD.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 wrz 2012, 22:48

Ja bym jednak w tej dalekiej przyszłości, gdy będzie możliwa sensowna obsługa Piaseczna (co IMHO wymaga co najmniej trzeciego toru, choć linia legionowska pokazuje, że w naszych warunkach i to jest zbyt mało), to bym pokombinował z przełożeniem sześcioczłonów do Piaseczna i dokupieniu czteroczłonów na lotnisko, dopinających się na Służewcu do pociągów z Piaseczna tudzież od nich się odpinających (w przeciwnym zwrocie zwanym kierunkiem).

Jak w Monachium. (-o<
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 wrz 2012, 22:50

Tylko nijak nie jest w środku pola. Ja bym tego przykładu nie bronił, no ale jak sobie stryjenka itd...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6946
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 29 wrz 2012, 22:52

Łukasz pisze:WKD jest, nie przesadzaj.
Ale z WKD trzeba się więcej przesiadać, niekoniecznie wygodnie, a poza tym dojedzie w kierunku wschodnim tylko do Jana Pawła II, więc ludzie wolą autobusy.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 29 wrz 2012, 23:32

W ogóle jakie przystanki w samej Warszawie są w środku pola, czyli bez dojścia w granicach powiedzmy 200-300 metrów do jakiegokolwiek przystanku komunikacji miejskiej? Chyba że jakoś inaczej "pole" zdefiniujemy.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 29 wrz 2012, 23:34

Ech to odpinanie i dopinanie :) Dobrze, że dziś tego nie ma, bo znając nasze podejście do tematu, to bałagan byłby murowany.
Może i nasza SKM dorośnie w tym czasie, w którym obsługa Piaseczna będzie w miarę sensowna, do standardu w którym 6 wagonów jest akurat, a 4-człony tylko poza szczytem będą mogły jeździć, nawet na WLC.... Chyba jeszcze za wiele mi się marzy ;)

reserved
Posty: 14640
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 wrz 2012, 23:44

Ja definiuję "pole" jako miejsce mało cywilizowane które niezbyt zachęca do przesiadek.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6946
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 29 wrz 2012, 23:54

reserved pisze:Ja definiuję "pole" jako miejsce mało cywilizowane które niezbyt zachęca do przesiadek.
No tak bywa, ale to nie jest reguła. Owszem np. Powiśle czy Stadion rzeczywiście niekoniecznie nadają się teraz do przesiadek. Do Stadionu akurat dobudowane zostanie metro, to i reszta komunikacji może częściowo się tam wygnie. Ale na Powiślu to tylko przesiadka na linie jadące i tak tym samym ciągiem jest wygodna (no poza 162, ale tam i tak trzeba leźć kawał po schodach). Bywają też takie miejsca jak wiadukt nad Radzymińską przy Tesco, gdzie dobrze by było wybudować stację i urządzić węzeł, no ale cóż... trudno.

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 30 wrz 2012, 11:25

rufio198 pisze:Eeeee tam - na Centralnym spokojnie się zmieści. Jeżeli PKP IC będzie dalej robić tak jak teraz, to w 2014 roku będą jeszcze większe dziury niż są obecnie. W obecnym rozkładzie tam by jeszcze spokojnie się zmieściło coś w takcie 30 minutowym
Skoro jest miejsce, to w pierwszej kolejności powinno się wywalić przyśpieszone Skierniewice na dalekobieżną, a do Grodziska stworzyć porządną linię aglomeracyjną. Nie należy na Centralny wywalać części połączeń w kierunku Piaseczna, bo to rozczłonkuje i tak beznadziejną ofertę na dwa dworce.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 30 wrz 2012, 12:43

aaa pisze:powinno się wywalić przyśpieszone Skierniewice
Nie ma żadnego przyspieszonego do Skierc przez podmiejską. Chyba, że proponujesz przyspieszenie Skierc od Warszawy do Grodziska => nie jest to najlepszy pomysł. We Włochach i Ursusie trochę ludzi wsiada zawsze, nie wiem jak dalej.

mamadoo
Posty: 202
Rejestracja: 11 gru 2006, 13:10
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: mamadoo » 30 wrz 2012, 14:58

Coś trzeba zatem wyrzucić z torów podmiejskich. Pytanie - co?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 wrz 2012, 15:01

mamadoo pisze:Coś trzeba zatem wyrzucić z torów podmiejskich. Pytanie - co?
Legionowo z Modlinem oraz Tłuszcz. Oni mogą jechać z innych dworców.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Blotny
(plunio7)
Posty: 672
Rejestracja: 26 cze 2010, 20:27
Lokalizacja: Odolany

Post autor: Blotny » 30 wrz 2012, 18:13

Legionowo z Modlinem jeździ głównie po dalekobieżnych, od grudnia tylko po dalekobieżnych. Pudło :P

ODPOWIEDZ