A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 03 sty 2013, 17:48

Jak mówię - nie da się ocenić historii w kategoriach czarno-białych.
Niektórym, i to nie aparatczykom władzy, faktycznie mogło się żyć lepiej w PRL-u. Po prostu trzeba to sobie przyjąć do świadomości.

PRL też miał różne strony, różne stopnie zamordyzmu, gorsze i lepsze okresy.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 03 sty 2013, 18:19

Wolfchen, Nie trzeba mordować, wystarczy nasłać kontrolę z US lub obudzić o 6 rano, wchodząc z futryną, żeby zniszczyć człowieka.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

px33
Posty: 1785
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 03 sty 2013, 20:25

Takie coś ma zniszczyć? Skutecznie może zniszczyć nieuzasadnione zajęcie majątku czy oskarżenie o pedofilię

bosman30
Posty: 388
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 03 sty 2013, 20:52

Wolfchen pisze:Stary Pingwin napisał/a:
czy napewno wtedy było gorzej?
Dla mojej rodziny - zdecydowanie (korzenie silnie związane z Kadrową i KOPem, ponadto większość to Kresowiacy).
I jeszcze nie złożyłeś wniosku o rentę za prześladowania?

.
Ale te "inne służby" nie zajmują się mordami sądowymi, ścieżkami zdrowia czy wyrywaniem paznokci
Areszty wydobywcze,agent Tomek itp. czy choćby skuteczna głodówka pewnego Rumuna w Krakowskim areszcie.
Można bez przeszkód wyjechać, mamy wymienialną walutę, gospodarkę rynkową, nie ma kolejek do sklepów, wiecznego niedostatku. Generalnie, jak masz pieniądze, to masz wszystko, jak nie masz pieniędzy, musisz kombinowac albo wyjeżdżać.
Wybacz kolego ale bez przeszkód to może pieprzyć 23 letni kawaler.
Operator Żurawia Wieżowego :-D

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 sty 2013, 21:21

bosman30 pisze:I jeszcze nie złożyłeś wniosku o rentę za prześladowania?
A to coś takiego jest dla x pokolenia od właściwych pokrzywdzonych? IPN wszystko w "mojej" kwestii skończył, bo ewentualni oskarżeni już dawno byli 3 metry pod ziemią... A odzyskanie kawałka pola ukradzionego w latach 40 na kresach raczej w grę nie wchodzi.
bosman30 pisze:Areszty wydobywcze,agent Tomek itp. czy choćby skuteczna głodówka pewnego Rumuna w Krakowskim areszcie.
Nie ma sensu porównywać tego nawet do tłumienia protestów czy wyprowadzania wojska na ulicę, żeby tylko zamknąc mordy ludziom i utrzymać władze za wszelka cenę. O depeszach do Moskwy o "bratnią pomoc" (ja to nazywam po prostu zdradą) nie wspominając.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

esbek
Posty: 542
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 03 sty 2013, 21:24

px33 pisze:Takie coś ma zniszczyć? Skutecznie może zniszczyć nieuzasadnione zajęcie majątku czy oskarżenie o pedofilię
Przypomnij sobie zagrywki przeciwko Tymińskiemu (agent libijski), Cimoszewiczowi (przekręty finansowe) Lepperowi (seksafera) czy Blidzie (samobójstwo poprzez strzał skierowany od dołu brzucha do góry?).
Co zaś się tyczy zadłużenia powstałego za czasów Gierka, to ponad połowa została zainwestowana w przemysł, dzięki czemu przez ostatnie 20 lat było co prywatyzować.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4905
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 03 sty 2013, 21:30

I jeszcze ten rekordowy wytop surówki... :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 05 sty 2013, 14:46

Z wątku historycznego:
JacekM pisze:I raczej taka druga opcja wydaje mi się bardziej prawdopodobna w mało prawdopodobnym kontekście wprowadzania euro w PL.
Kwestia tego, że w sprawie € nie trzeba robić referendum, bo to już było.
JacekM pisze:Dania, Szwecja, Islandia, Norwegia, Wielka Brytania i różne kraje też sobie robią krzywdę?
Islandia czy Norwegia nie są w EWG.
JacekM pisze:Sami robimy sobie krzywdę bo?
Koszty transferowe.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 sty 2013, 12:56

Jeśli chodzi o euro, to najważniejsze są stopy procentowe:
--> dla budżetu państwa, gdyż obniżenie oprocentowania obniży koszty obsługi długu. Obniżenie średniego oprocentowania z, powiedzmy, 4,5% do 3% mogłoby dać, ja wiem, z 10 mld zł rocznie oszczędności.
--> dla budżetów domowych, gdyż obniżenie oprocentowania kredytów zmniejszy ich obciążenie, czyli będzie więcej pieniędzy na konsumpcję, oszczędzanie, co chcemy. Oraz więcej osób będzie stać na kredyt na mieszkanie, czyli będzie się więcej budować itd.
--> dla budżetów firm, gdyż łatwiejszy kredyt to więcej inwestycji i rozwój.

Dodałbym jeszcze, że dzięki temu będziemy stabilniejsi finansowo, co będzie miało pozytywne skutki dla planowania biznesowego.

____________________________________________________________________
Z innej beczki: dotknęła mnie myśl, że dziś politykę ustalają ośrodki władzy wykonawczej, a nie ustawodawczej. Czy tak ma tylko PO, czy też widać to gdzie indziej (USA, UE)? Czy tak powinno być?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 sty 2013, 13:06

Łatwiejszy kredyt po to aby jeszcze bardziej sie zadłużać?
Europa się zadłużała przez ostatnie kilkadziesiąt lat ale nadchodzi tego kres, tego nie da się ciągnąc dalej i ta bańka i tak musi wkrótce peknąc.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 sty 2013, 13:17

No ale na co teraz idą odsetki?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sty 2013, 13:22

Rosa pisze:Łatwiejszy kredyt po to aby jeszcze bardziej sie zadłużać?
Hm, Tramwaje to na przykład swoje kredyty spłacają :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 lut 2013, 23:01

Najwyraźniej 18 czerwca w Radomiu odsłonią pomnik L. i M. Kaczyńskich

Cóż, będą jaja na cały kraj - mam nadzieję, że marszów z pochodniami oraz "dziesiątych dni miesiąca" robić nie będą. :-"

:arrow: Aczkolwiek pozytywnym aspektem w tym całym zamieszaniu jest to, że na ten pomnik nie idzie publiczna kasa.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 03 lut 2013, 23:42

Czy Radomowi naprawdę tak gorąco zależy aby utwierdzić w Polsce swoją pozycję tego, czym dla USA jest New Jersey?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 lut 2013, 23:56

Władzom z pewnością. Na szczęście PITa tam nie składam, więc z moich podatków nie będą się bawili (nie licząc podatku od gruntu i deszczu). 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ