Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 sty 2013, 19:10

O! Walas! :term:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

AAdamq
Posty: 489
Rejestracja: 30 lis 2010, 13:27

Post autor: AAdamq » 10 sty 2013, 17:16

tomstak pisze:Modernizacje.
Pociągi TLK z Warszawy do Kielc/Krakowa przez Radom teraz jeżdżą dodatkowo przez:
Antoninów, Rembertów, Sulejówek, Kędzierak (Mińsk Mazowiecki), Grzebowilk, Sufczyn, Krusze, Pilawa, Garwolin, Dęblin, Radom.
Przez Krusze pojadą pociągi wtedy gdy bedą przejeżdżać przez Legionowo...

kuracyja
Posty: 96
Rejestracja: 01 cze 2011, 12:49

Post autor: kuracyja » 10 sty 2013, 18:22

utrudnienia w ruchu pociągów.
Z powodu usterki rozjazdu na st. Warszawa Centralna pociagi beda doznawac opoznień do 30 minut.
Tada. 30-40 minut po 17 widziany "Wokulski" i jeszcze jakiś daleki przy Smródwmieściu.

Nxo
Posty: 651
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 10 sty 2013, 18:43

Dwie usterki na kolei opóźniły ruch pociągów w stolicy. Najpierw popsuł się pociąg do Radomia między dworcami Centralnym a Powiślem, później nie działały rozjazdy torów, co unieruchomiło pociągi dalekobieżne.

- Podobno w Warszawie wszystkie pociągi opóźnione, podają lakoniczne komunikaty bez konkretów. Wygląda tak, jakby pociagi nie mogły wyjechać ze stacji i wszystko się nawarstwia. Opóźnienienia się zwiększają - zaalarmował w mailu przesłanym na Kontakt 24 Łukasz.

Informację potwierdzili kolejarze. - O godz. 16:00 popsuł się pociąg z Warszaway Wschodniej do Radomia, a 30 minut później zepsuły się rozjazy torów – poinformował tvnwarszawa.pl Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Awarie naprawione, pociągi opóźnione

Przez pierwszą usterkę z dwóch torów dalekobieżnych dostępny był tylko jeden. Natomiast awaria rozjazdów, uniemożliwiła jazdę pociągów z Dworca Centralnego na Dworzec Zachodni.

Jak stwierdził rzecznik o godz. 17:20 obie usterki zostały już usunięte, a ruch pociągów został wznowiony. Jednak pociągi dalekobieżne mogą być opóźnione od kilku do kilkudziesięciu minut.

band/b
Ciekawe jak udąło się wybudować w 1 dzień przejazd między stacjami Powiśle a Centralna

AAdamq
Posty: 489
Rejestracja: 30 lis 2010, 13:27

Post autor: AAdamq » 10 sty 2013, 18:44

szlaban

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w czwartek rano na przejeździe kolejowym w Witanowie koło Błonia, kilkanaście kilometrów od Warszawy.
Szlabany na przejeździe kolejowym na ul. Błońskiej nie podniosły się po przejechaniu pociągu Kolei Mazowieckich z Łowicza do Warszawy o godz. 7.41. Po 15 minutach prawdopodobnie jeden ze zniecierpliwionych kierowców nacisnął dwukrotnie na klakson. Wówczas szlaban został otwarty - tuż przed nadjeżdżającym pociągiem z Sochaczewa do Warszawy. Na kolejowym semaforze pulsowało zielone światło, nie ostrzegając maszynisty. Szlabany nadal były podniesione i sygnalizacja świetlna nie wskazywała kierowcom, że zostanie zamknięty. Skład Kolei Mazowieckich zatrzymał się na stacji tuż przed przejazdem. Samochody nadal bez przeszkód pokonywały tory. Dopiero wówczas dróżnik zorientował się w sytuacji i zamknął szlaban. - W trudnych warunkach panujących rano (mżawka, temperatura oscylująca koło zera) mogło dojść do tragedii...

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 10 sty 2013, 19:12

AAdamq pisze:szlaban

Na kolejowym semaforze pulsowało zielone światło, nie ostrzegając maszynisty.
Hm, a od kiedy semafor lub tarcza ostrzegawcza ma wskazywać otwarty szlaban? Najwyżej tarcza przejazdowa, ale przecież tu jej nie było. No, ale to GW... Poprawcie mnie jakby co...

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 10 sty 2013, 19:38

Jeżeli sygnalizator wjazdowy na stację podaje się z uwzględnieniem uzależnienia od szlabanów - to tak, czerwone światło może równać się otwartemu przejazdowi (Ożarów, Błonie...)
Natomiast w Witanowie stacji nie ma, przejazd obsługuje dróżnik, a kontroli przejazdu chyba też nie ma w tym przypadku (tarcz przejazdowych - ostrzegawczych) - ale tu znowu ja się mogę mylić.
W każdym razie w tym przypadku sygnał "zielone pulsujące" mówi tylko o sytuacji na szlaku, nie na przejeździe.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 10 sty 2013, 19:47

Nxo pisze:
Dwie usterki na kolei opóźniły ruch pociągów w stolicy. Najpierw popsuł się pociąg do Radomia między dworcami Centralnym a Powiślem, później nie działały rozjazdy torów, co unieruchomiło pociągi dalekobieżne.
Czy w związku z tą awarią KM 113345 z W-wy Wsch do Modlina - planowy przyjazd na Wschodnią 17:03, odjazd 17:17 (którym planowałem jechać) miał ok +30? Startuje z Grochowa, więc wydaje mi się że nie powinno to wpływać na jego rozkład.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 10 sty 2013, 20:24

Przez problemy na średnicy SKMka 404246/7 z obiegu 31 została odwołana.

metron

Post autor: metron » 10 sty 2013, 20:41

WojtekE65 pisze:
Nxo pisze: Czy w związku z tą awarią KM 113345 z W-wy Wsch do Modlina - planowy przyjazd na Wschodnią 17:03, odjazd 17:17 (którym planowałem jechać) miał ok +30? Startuje z Grochowa, więc wydaje mi się że nie powinno to wpływać na jego rozkład.

Najgorszy w tym całym bałaganie jest brak informacji. Żona czekała na SKM z lotniska która miała być opóźniona 15 minut, przyjechała po 40 minutach do tego nie na swój peron
Oczywiście ZERO informacji, wszystko postawione na żywioł
Pociąg do Modlina który miał odjechać o 17.17 ze Wschodniej o 17.30 nie było żadnej informacji czy pojedzie czy nie i ile będzie opóźniony

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 10 sty 2013, 20:58

WojtekE65 pisze:
Nxo pisze: Czy w związku z tą awarią KM 113345 z W-wy Wsch do Modlina - planowy przyjazd na Wschodnią 17:03, odjazd 17:17 (którym planowałem jechać) miał ok +30? Startuje z Grochowa, więc wydaje mi się że nie powinno to wpływać na jego rozkład.
Ale przyjeżdża z Modlina o 15:57.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 10 sty 2013, 23:41

Nie wiem, czy w takich sytuacjach jak dziś wieczorem elektroniczną szczekaczkę nie lepiej byłoby w ogóle wyłączać, bo tylko wprowadza zamieszanie, podając komunikaty rozbieżne z tymi podawanymi przez żywych ludzi (głośność tak podkręcona, że na peronach mało uszu nie urywa ;-) ) i siejąc demagogię (przez pół godziny wjeżdża coś, czego nawet nie widać).

paszym
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 11 sty 2013, 0:27

A ja muszę przyznać, że w środę podczas burdelu na Zachodnim (po 17) SIP ze szczekaczką dobrze współpracowały i przekazywały sensowne informacje. Wszystko co zapowiedziane po chwili wjeżdżało, z wyświetlacza dało się dość dokładnie przewidzieć kiedy się pojedzie (nie liczę tego, że większość pociągów była niezabieralna).
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 11 sty 2013, 0:45

SIP i bezbarwna szczekaczka to jedność.
Barwna szczekaczka -> megafonistka.

kebe

Post autor: kebe » 11 sty 2013, 22:13

paszym pisze:A ja muszę przyznać, że w środę podczas burdelu na Zachodnim (po 17) SIP ze szczekaczką dobrze współpracowały i przekazywały sensowne informacje. Wszystko co zapowiedziane po chwili wjeżdżało, z wyświetlacza dało się dość dokładnie przewidzieć kiedy się pojedzie (nie liczę tego, że większość pociągów była niezabieralna).
To chyba byłeś w innym wszechświecie. Ja przyjechałem S3 -> LC na peron z wyświetlaczem S3 ale do Legionowa. Potem odjechałem z peronu 2 S1 -> Otwock wyświetlany jako Tłuszcz. Wg zapowiedzi w tym czasie miał przyjechać na peron 5? S2 do Sulejówka ale nic na horyzoncie nie było.

ODPOWIEDZ