(!) Tramwajem na Tarchomin

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 2233
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 24 sty 2013, 7:29

ashir pisze:Na 214 to był jedynie powrót do dawnej częstotliwości (jak już o czymś piszesz to warto sprawdzić w źródłach, jeśli się tego nie pamięta).
Na początku kursowało , że pomiędzy jednym, a drugim przyjazdem było 15 min, między drugim, a trzecim też, potem do następnej godziny było tyle ile zostało (czyli niecałe półgodziny).

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7688
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 24 sty 2013, 10:16

Adam G. pisze:Słowo-klucz: "zapewne". Niestety, w rzeczywistości nie jest tak różowo jak mogłoby się wydawać, a proces decyzyjny w takich sytuacjach (konieczność powiadomienia motorowych, żeby przełączali wyświetlacze na krańcu) potrafi trwać godziny, dni, a nawet tygodnie.
Dało się w 1 dzień. O dzień za długo - takie rzeczy się od razu planuje - jak i wiele innych rzeczy.

Powiadomienie załatwia się w prosty sposób - 5 prowadzących danego dnia dostaje adnotacje przez NR do karty na Świdrach (od biedy można to zlecić ekspedytorowi na Młocinach), a na następny dzień już wszyscy mają to już w kartach.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 24 sty 2013, 11:26

MichalJ pisze:
tarantula01 pisze:niech ZTM wybuduje lewoskręt na skrzyżowaniu Świderska - Myśliborska, a dopiero potem kieruje na tę relację autobusy !
Te ulice się krzyżują? :)
A w ogóle to do Dorodnej by coś może pojechało...
Nie prędko - SOU 1 (Standardowa Odpowiedź Urzędnika) http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2ka ... na_zdm.jpg
Wszedłem po niemal 50 schodach na górę i na przystanku autobusowym samotny pasażer:
Obrazek
Poobserwowałem ten przystanek i teraz tym bardziej powinien być na żądanie – przystanek tramwajowy dla mieszkańców jest bliżej i tramwaj pojawia się na nim częściej. Chyba, że na siłę chciano spowolnić 101. Udało się.

http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... ty_ztm.pdf
Potem już nie występowałem, a w sumie trzeba to nadrobić.
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... ty-ztm.pdf
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Szap
Posty: 22
Rejestracja: 08 lip 2006, 2:41

Post autor: Szap » 24 sty 2013, 13:15

tarantula01 pisze:Poobserwowałem ten przystanek i teraz tym bardziej powinien być na żądanie – przystanek tramwajowy dla mieszkańców jest bliżej i tramwaj pojawia się na nim częściej. Chyba, że na siłę chciano spowolnić 101. Udało się.
Ale świderska chyba cały czas jest NŻ, w komunikacie było o starych świdrach w przeciwną stronę.
Śmiesznie tylko, że na dechach i nawet w rozkładzie na stronie jest po staremu, teraz nie ma żadnej wzmianki o tym nigdzie, wycofano się?

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 24 sty 2013, 14:03

Jachim pisze:Na początku kursowało , że pomiędzy jednym, a drugim przyjazdem było 15 min, między drugim, a trzecim też, potem do następnej godziny było tyle ile zostało (czyli niecałe półgodziny).
No nie do końca.

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 2233
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 24 sty 2013, 14:53

ashir pisze:
Jachim pisze:Na początku kursowało , że pomiędzy jednym, a drugim przyjazdem było 15 min, między drugim, a trzecim też, potem do następnej godziny było tyle ile zostało (czyli niecałe półgodziny).
No nie do końca.
W pierwszy weekend wybrałem się na to coś i mniej więcej tak było, jeśli nie było tak, to powiedz jak było.

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 24 sty 2013, 19:32

Sporo osób na Świderskiej (gdy most Skłodowskiej jest zakorkowany) przesiada się ze 101 na tramwaj do Młocin - warto by było pomyśleć o przejściu (legalnym) pomiędzy przystankami Świderska 03 i 04
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36667
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sty 2013, 19:40

MALIN pisze:gdy most Skłodowskiej jest zakorkowany
Co zrobiony?! :shock: On się JUŻ korkuje?!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 24 sty 2013, 19:42

Bastian pisze:Co zrobiony?! :shock: On się JUŻ korkuje?!
I tak sporo wytrzymał* bez…

* podobno.

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 24 sty 2013, 19:45

Bastian pisze:On się JUŻ korkuje?!
Przynajmniej skręt na ul.Pułkową
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 sty 2013, 19:59

MALIN pisze:Sporo osób na Świderskiej (gdy most Skłodowskiej jest zakorkowany) przesiada się ze 101 na tramwaj do Młocin - warto by było pomyśleć o przejściu (legalnym) pomiędzy przystankami Świderska 03 i 04
Ze światłami? :)

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 24 sty 2013, 20:01

MichalJ pisze:Ze światłami?
si.
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 24 sty 2013, 22:10

Od poniedziałku 214 na okres ferii będzie miało zwiększoną częstotliwość do 7,5/10//10, tym samym częstotliwość będzie dopasowana do feryjnego rozkładu linii 2.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 24 sty 2013, 22:44

MALIN pisze:
Bastian pisze:On się JUŻ korkuje?!
Przynajmniej skręt na ul.Pułkową
Na pewno wczoraj można było porównać przejazd mostem Północnym tramwajem do przejazdu autobusem. Na moście Północnym po raz pierwszy utworzył się korek przed zjazdem na Wisłostradę i sznur aut wolno jechał 3 pasami co najmniej od Mysliborskiej. Autobusy przebijały się na lewy pas, który naturalnie był najszybszy, ale i tak jechały nim ok. 40 km/h. 2-ka spokojnie wyprzedzała wszystkich, ale konieczność spowolnienia na dylatacjach spowodowała, że nie odjechała daleko, pozostawiając wszystkie autobusy w tyle. Tę przewagę, którą tramwaj zyskał na moście, stracił przy zjeździe z mostu. Wygląda na to, że mniej więcej tak będzie na moście Północnym po ograniczeniu ruchu na Grocie. Do czasu przebudowy Grota, dylatacje już powinny się "wyrobić" i 20-tka pewnie będzie zdjęta mam nadzieję. Ale i tak E nie będą wolniejsze od tramwaju na odcinku Myśliborska - Młociny.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 sty 2013, 8:19

tarantula01 pisze: Ale i tak E nie będą wolniejsze od tramwaju na odcinku Myśliborska - Młociny.
Chyba, że ktoś wreszcie zrobi porządek z uporczywym łamaniem przepisów przez kierowców autobusów.

Walki z tramwajami ciąg dalszy (nie ma to jak obiektywny artykuł z tytułem bez tezy).

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... orzej.html
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ