401 - dzielić, czy nie?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 1803
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 26 cze 2013, 10:15

Łukasz pisze:My tym 401 otwieramy oczy niedowiarkom i mówimy: Trasą Siekierkowską jest szybko.
Raz jak wracałem z Ursynowa z kumplem to on chciał :mewa: + pociąg (do Zielonej jechał), a ja mu mówię "Chodź na 401". Z początku nie chciał, ale wsiadł do niego (potem miał dogodną przesiadkę do 173/315) i jeszcze mi dziękował :) A było to w szczycie.

Tak więc mnie oczy otworzyło i o ile 401 jeździ w miarę punktualnie to jest dobrą alternatywą dla podróży rejony Płowieckiej <-> Służew/Ursynów.

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 2327
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 26 cze 2013, 10:19

pawcio pisze:Ale to wymaga wzmocnienia 123 w DS, co takie oczywiste poza odcinkiem Wiatraczna-Gocław nie jest.
Nawet po wywaleniu stamtąd 115 i 315?

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 26 cze 2013, 10:20

Poc Vocem pisze:Może w takim razie na Witolin lepiej jest posłać 123 właśnie?
123 nie kończy na Wiatraku! (-X A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 26 cze 2013, 10:27

grzegorz pisze:123 nie kończy na Wiatraku! (-X A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
Mógłbyś mi nie wmawiać czegoś czego nie napisałem? Przecież dalej jest:
Chociaż z drugiej strony... dalsze wydłużanie 148 na Wschodni...
, co odnosi się do zastępstwa za 123 na dalszej części trasy.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 26 cze 2013, 10:27

Niedługo na tej wspaniałej pętli na Lubelskiej nic nie zostanie.

W ogóle zawsze mnie dziwiło, że praktycznie cała południowa prawa strona Wisły ma lepszy dojazd na Śródmieście/Centralny niż na Wschodni.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 cze 2013, 10:31

grzegorz pisze:A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
Tam powinno być porządne 137 i basta :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 26 cze 2013, 10:34

Co to jest 137?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 cze 2013, 10:37

Projekt wawerski - link kilka(naście) postów wcześniej :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 26 cze 2013, 10:37

Bastian pisze:
grzegorz pisze:A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
Tam powinno być porządne 137 i basta :twisted:
Na razie nie ma go wcale - dokąd miałoby zdążać to 137, do Wesołej? Bo jeśli tak, to ja na kolejną świętą wojnę w sprawie 514 się nie piszę i wycofuję z dalszej dyskusji.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 cze 2013, 10:40

grzegorz pisze:Bo jeśli tak, to ja na kolejną świętą wojnę w sprawie 514 się nie piszę i wycofuję z dalszej dyskusji.
W ogóle cię więc nie powinno być w tym temacie - i to od jego samego początku...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 cze 2013, 10:48

Po skończeniu wielkich budów S2/S8/S79 to 401 mogło by.. (ironia mode on)
PKP Ursus, NowoLazurowa, Opacz, w. Al. Krakowska, Służewiec i dalej swoja trasą ;)
(ironia mode off)
Jednak po oddaniu przystanku Ursus-Niedżwiadek 401 wyskoczy ekspresowo.
Może by tak wstawić je na ursus północny przez PKP włochy? jak za mało miejsca, 127 kopnąć gdzieś indziej, np pod Ursus Ratusz. I dobre przesiadki i trasa mniej korkowa (za wyjątkiem kleszczowej, jednak puszczenie 401 przez popularną to tez nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 cze 2013, 10:58

Co ma Niedźwiadek do 401?
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 cze 2013, 11:16

Może pomylił z 517? :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 cze 2013, 11:16

ZTM zapewne porobi i dowozówki do nowego przystanku i będzie chciał by ludzie robili dowozówka, SKm/Km i przesiadki we włochach. Nawet czasowo to dramatycznie nie wygląda. A że 401 jest korkogenne w samym ursusie...
Obrazek

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 26 cze 2013, 11:40

Bastian pisze:
grzegorz pisze:Bo jeśli tak, to ja na kolejną świętą wojnę w sprawie 514 się nie piszę i wycofuję z dalszej dyskusji.
W ogóle cię więc nie powinno być w tym temacie - i to od jego samego początku...
Przypominam, że temat dotyczy 401. Nie ma co biadać tu nad tym, że niestety nie zrobiono porządku w Wesołej i Wawrze. Pewnie, że najłatwiej (i najlepiej?) byłoby powiedzieć: „no to częste 183 wydłużmy do Wschodniego”, ale nie powiemy, bo jest jak jest.

Odcinek Gocław - Wiatraczna nie może zawisnąć na dwóch niepunktualnych, bo ciągnących się przez pół miasta liniach (148, 401). Co innego, gdyby 401-p (praskie) zaczynało z (powiedzmy) Bokserskiej i latało cały tydzień. Być może wtedy nawet można by 148 zostawić tylko na lewej stronie Wisły? :-k Dobra, z tym to już może mnie poniosło.

Zablokowany