401 - dzielić, czy nie?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 cze 2013, 12:09

Mong pisze:Raz jak wracałem z Ursynowa z kumplem to on chciał :mewa: + pociąg (do Zielonej jechał), a ja mu mówię "Chodź na 401". Z początku nie chciał, ale wsiadł do niego (potem miał dogodną przesiadkę do 173/315) i jeszcze mi dziękował :) A było to w szczycie.
Tylko on i tak miał do zaliczenia korek na Marsa. To wiele zmienia w optyce oceniania 401.
grzegorz pisze:123 nie kończy na Wiatraku! (-X A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
123 nie ma problemu z zasilaniem na Grochowie. 123 ma problem z zasilaniem na Saskiej Kępie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 26 cze 2013, 12:49

Pociągi stoją w korku na Marsa?

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 cze 2013, 13:08

MichalJ pisze:Pociągi stoją w korku na Marsa?
Nie, w awarii na zachodnim :P
Obrazek

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 26 cze 2013, 13:09

pawcio pisze:
Mong pisze:Raz jak wracałem z Ursynowa z kumplem to on chciał :mewa: + pociąg (do Zielonej jechał), a ja mu mówię "Chodź na 401". Z początku nie chciał, ale wsiadł do niego (potem miał dogodną przesiadkę do 173/315) i jeszcze mi dziękował :) A było to w szczycie.
Tylko on i tak miał do zaliczenia korek na Marsa. To wiele zmienia w optyce oceniania 401.
Ze stacji nie trzeba drapać się na wiadukt, do przystanku Rezedowa jest bliziutko. W zeszłym roku nie zdążyłem na autobus przy Płowieckiej, ale dopędziłem go przy Rezedowej właśnie (pieszo, w sobotę). No dobra, podbiegłem, ale potem parę minut czekałem, aż podjedzie.

I w kwestii formalnej: nie ma 401 na Ursynowie, U. kończy się na Dolinie Służewieckiej.
pawcio pisze:123 nie ma problemu z zasilaniem na Grochowie. 123 ma problem z zasilaniem na Saskiej Kępie.
Tam go jeszcze chyba nikt z tego forum nie chce osłabić / zlikwidować?!

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 340
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 26 cze 2013, 15:26

A może coś takiego:

123 :arrow: DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ - ... - Fieldorfa - Ostrobramska - WITOLIN częstotliwość bez zmian

148 :arrow: WIATRACZNA - ... - Bonifacego - STEGNY (w co drugim kursie wydłużone do Dw. Wschodniego/Lubelska/ obecną trasą 123) częstotliwość 6/7,5/10

168 :arrow: SPARTAŃSKA - ... - Czerniakowska - AL.WITOSA - Beethovena - Bobrowiecka - Chełmska - Czerniakowska - ... - SPARTAŃSKA częstotliwość bez zmian, postoje tylko na SPARTAŃSKIEJ

192 :arrow: OS. KABATY - ... - Ciszewskiego - Al.KEN - Herbsta - Pileckiego (powrót: Puławska - Romera) - Poleczki - Wirażowa - LOTNISKO CHOPINA częstotliwość bez zmian

331 :arrow: OSMAŃSKA DHL - Wyczółki - Poleczki - Puławska - Romera (powrót: Herbsta - Pileckiego) - Herbsta - Al.KEN - URSYNÓW PŁD częstotliwość bez zmian (rano koordynacja ze 192)

401 :arrow: WKD RAKÓW/HYNKA/SASANKI - ... - Wałbrzyska - Rolna - METRO WILANOWSKA częstotliwość bez zmian, w przypadku zawrotki przy ZP HYNKA lub ZP SASANKI postoje tylko na Wilanowskiej

504 :arrow: OS. KABATY - ... - Marynarska - trasa 401 - URSUS-NIEDŹWIADEK częstotliwość bez zmian

Na Nugat 166, ewentualnie aby zachować połączenie z metrem wycofanie 192 z Cynamonowej i puszczenie oberkiem (wówczas potrzebna dodatkowa całka).
W przypadku zbyt dużych strat czasowych na lewoskręcie Poleczki/Puławska 192 bez zmian na odcinku Poleczki-Kabaty, a 331 tak jak obecnie do Wilanowskiej.


UZASADNIENIE

Na TS zostaje jedna b.silna linia omijająca największe skupiska korków w jej okolicy (Dolinka, Sikorskiego, zjazd z TS na Rondo Marsa, Marsa). Zapewni ona jednoperonową przesiadkę na Bonifacego w kierunku Służewca (189) i Ursynowa (185, 195). Wyrzucenie 148 z Ursynowa/Okęcie, pozwala również przerzucić 192 z najmniej wykorzystywanego odcinka (Puławska), dzięki czemu Ursynów zachowuje połączenie z lotniskiem, a Poleczki zyskują dobre połączenie (192+331) z najbliższą stacją metra - Stokłosy. Nowe 401 (ewentualnie zmienione w 389) odciąża 189 na najbardziej obciążonym odcinku trasy, dodatkowo daje możliwość dowolnego sterowania jego częstotliwością.


Bilans brygadowy
- brygady na + :
123 :arrow: 1c+1d+1c
168 :arrow: 2c+x+2c
331 :arrow: x+1-2d+x
401 :arrow: 7c+3d+x
Łącznie: 10c+6d+3c

-brygady na - :
148 :arrow: 5c+2d+1c
192 :arrow: 1c+x+1c
504 :arrow: 1c+1d+1c
Łącznie: 7c+3d+3c

Bilans: W DP odzyskane 3c+3d, w DŚ jest gorzej bo o ile 123 równoważy się ze 148, 168 ze 192, to 168 potrzebuje kilku dodatkowych metrów aby zrównoważyć się z 504.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 26 cze 2013, 15:32

Mong pisze:o ile 401 jeździ w miarę punktualnie to jest dobrą alternatywą dla podróży rejony Płowieckiej <-> Służew/Ursynów.
Na tym odcinku raczej jest w miarę punktualnie. Czasem między Warneńską a Noskowskiego się złapie dwie czy trzy minuty opóźnienia, ale bez dramatu. Problemem jest to, na jak dużym minusie wystartuje się z Marysina i jak brygady się poukładają. W któryś piątek miałem 401 po południu i wesołe MZA zamknęły budę na Niedźwiadku. Marysin też był nieczynny. Jeśli ja jechałem jako drugi w czteropaku, a brygady były w kolejności losowej, to przy niekorzystnym układzie przy Płowieckiej mógłbyś i godzinę czekać. Za to potem miałbyś prawo wyboru modelu pojazdu oraz miejsce leżące ;)
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 26 cze 2013, 16:25

snooker pisze:A może coś takiego:

123 :arrow: DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ - ... - Fieldorfa - Ostrobramska - WITOLIN częstotliwość bez zmian

148 :arrow: WIATRACZNA - ... - Bonifacego - STEGNY (w co drugim kursie wydłużone do Dw. Wschodniego/Lubelska/ obecną trasą 123) częstotliwość 6/7,5/10
1. Te podjazdy w co drugim kursie... Pamietasz kazus 17? Zaraz byłoby 248 i przy byle okazji rozdzielono by końcówki i padłaby koordynacja.
2. Co z dojazdem do metra?
3. 401 na wschodnim odcinku robi za szybką linię obwodową. Uczernienie, dołożenie Stegien i przesiadki w 189 likwiduje tę zaletę.
4. 401 praktycznie zlikwidowane.
5. Mimo wszystko propozycja ciekawa, przemyślana, godna uwagi.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 cze 2013, 16:41

Linia z Gocławia na TS musi dojeżdżać co najmniej do Metra Służew, a wysoce zalecane byłoby dojeżdżanie do Służewca. Inaczej połączenie obwodowe po TS traci rację bytu.
I odpuśćcie sobie pomysł ze 123 na Witolinie. Taką linię można by wówczas ściąć do poziomu 210195.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 340
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 26 cze 2013, 18:44

W takim razie mała korekta.

123 :arrow: bez zmian
148 :arrow: wszystkie kursy WIATRACZNA - ... - Dolinka - Wałbrzyska - Al.Lotników - Al.Wilanowska - trasa 165 - BOKSERSKA 6/7,5/10
174 :arrow: na Wyczółki
189 :arrow: OS.GÓRCZEWSKA - ... - Wałbrzyska - Rolna - METRO WILANOWSKA (wówczas ewentualnie 401, można zmienić w efki 189)
325 :arrow: 225, w DŚ na trasie skróconej GOCŁAW-WITOLIN
165 i 365 likwidacja.

Ewentualnie w szczycie część kursów 148 przez Centrum Targowe. No i pytanie czy 189 i 401 zmieściłyby się na Wilanowskiej w miejsce 165, 192, 331 i 365.

Brygadowo w DŚ nic się nie powinno zmienić, w DP trzeba by pewnie dołożyć z 1-2 brygady z tych, które pierwotnie były odzyskane.

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 26 cze 2013, 19:02

snooker pisze: 504 :arrow: OS. KABATY - ... - Marynarska - trasa 401 - URSUS-NIEDŹWIADEK częstotliwość bez zmian
Ale po co przenosić bałagan z Ursusa na Ursynów?

Właściwie dlaczego 401 nie jest całotygodniowe? W weekendy ludzie nie chcą wyjeżdżać z Ursusa?

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 26 cze 2013, 19:13

Snookerze, 401 na Wilanowską to nie jest dobry pomysł. Brałeś pod uwagę gdzie ludzie tym jeżdżą i ile czasu stracą na konieczności przesiadki do wolniejszego (w realu znacznie wolniejszego niż rozkładowo) 189? Problemem 401 nie jest środek trasy, problemem są końcówki. Zatkany rano Ursus, stojąca po południu Kleszczowa i losowo zatkana Marsa. Bo reszta zazwyczaj wygląda źle, ale jedzie się całkiem znośnie. Nawet z Łopuszańską zazwyczaj można skutecznie powalczyć (czego 189 nie może, bo ma między Hynka a WKD przystanki). Dorzuć czas oczekiwania i różnica w realnym czasie przejazdu stanie się odczuwalna.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 cze 2013, 19:32

bepe pisze:Właściwie dlaczego 401 nie jest całotygodniowe? W weekendy ludzie nie chcą wyjeżdżać z Ursusa?
Chcą. Czasami nawet pisma piszą. Tylko brygad i kilometrów nie ma. A chwilowo także sensu na praskim brzegu Wisły.
snooker pisze:123 :arrow: bez zmian
148 :arrow: wszystkie kursy WIATRACZNA - ... - Dolinka - Wałbrzyska - Al.Lotników - Al.Wilanowska - trasa 165 - BOKSERSKA 6/7,5/10
Takiego dobrobytu na połączeniu Gocław-Wiatraczna nikt by sobie nawet nie wyśnił. Poza tym zaczyna Ci się sypać Sadyba i Ursynów. Moim zdaniem nie tędy droga.
I mimo wszystko uważam, że jedna linia z węzła Marsa na TS istnieć powinna. 401 rano na Gocław zupełnie puste nie przyjeżdża. A i 168 swoje grono fanów na Ostrobramskiej posiada. Dlatego preferowałbym zabawę w przepinanie końcówek niż wielką rewolucję.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

wojtor
Posty: 696
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 26 cze 2013, 19:45

snooker pisze: 165 i 365 likwidacja.
A co na Kłobuckiej?

geograf_OSU
Posty: 644
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 26 cze 2013, 19:53

bepe pisze:Właściwie dlaczego 401 nie jest całotygodniowe? W weekendy ludzie nie chcą wyjeżdżać z Ursusa?
pawcio pisze:Chcą. Czasami nawet pisma piszą. Tylko brygad i kilometrów nie ma.
Moze i chca ale dlaczego musza? Przeciez jest dobra przesiadka z 187, 191 czy 517 do 189. To tutaj potrzebna linia bezposredni? Nie sadze, 401 jest tak samo slabo zapelnione wyjezdzajac/wjezdzajac z/do Ursusa jak na praskiej stronie. A tak w ogole, to juz przesiadki nie sa trendi i jazzy? Nie zauwazylem przelozenia wajchy czy co?

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 340
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 26 cze 2013, 20:11

Szeregowy_Równoległy pisze:Snookerze, 401 na Wilanowską to nie jest dobry pomysł. Brałeś pod uwagę gdzie ludzie tym jeżdżą i ile czasu stracą na konieczności przesiadki do wolniejszego (w realu znacznie wolniejszego niż rozkładowo) 189? Problemem 401 nie jest środek trasy, problemem są końcówki. Zatkany rano Ursus, stojąca po południu Kleszczowa i losowo zatkana Marsa. Bo reszta zazwyczaj wygląda źle, ale jedzie się całkiem znośnie. Nawet z Łopuszańską zazwyczaj można skutecznie powalczyć (czego 189 nie może, bo ma między Hynka a WKD przystanki). Dorzuć czas oczekiwania i różnica w realnym czasie przejazdu stanie się odczuwalna.
189/401 mają znaczne wymiany przy Hynka. Od Hynka (a właściwie od GalMoku) do Ursusa 401 zostaje zastąpione przez 504 (mające identyczną częstotliwość) od Hynka do metra 401 zostaje. Dla osób jadących zza Łopuszańskiej :arrow: metro zostaje 189, a także, po dodaniu Postępu dla czerwońców mamy jednoperonową przesiadkę z 504 w ultraczęste 148/189/317/401 . W drugą stronę faktycznie jest dużo gorzej, jedynym sposobem byłoby zamiana ursynowskich końcówek 136 i 504 i puszczenie tej drugiej przez Służew, ale pewnie samo 136 nie wystarczyłoby na Rzymowskiego... Zresztą do końca roku prawdopodobnie otwarta będzie POW do Puławskiej, a więc korki na Łopuszańskiej/Marynarskiej powinny trochę się zmniejszyć.
pawcio pisze:
snooker pisze:123 :arrow: bez zmian
148 :arrow: wszystkie kursy WIATRACZNA - ... - Dolinka - Wałbrzyska - Al.Lotników - Al.Wilanowska - trasa 165 - BOKSERSKA 6/7,5/10
Takiego dobrobytu na połączeniu Gocław-Wiatraczna nikt by sobie nawet nie wyśnił. Poza tym zaczyna Ci się sypać Sadyba i Ursynów. Moim zdaniem nie tędy droga.
189 na wschód od Sobieskiego jeździ półpuste dlatego nie ma sensu moim zdaniem pchać tam wozów. Można oczywiście puścić 148, zamiast Sobieskiego, przez Powsińską, ale IMO jest to gorsza trasa. Na Ursynowie natomiast IMO wszystkie ważne relacje zostałyby zachowane.
pawcio pisze: I mimo wszystko uważam, że jedna linia z węzła Marsa na TS istnieć powinna. 401 rano na Gocław zupełnie puste nie przyjeżdża. A i 168 swoje grono fanów na Ostrobramskiej posiada. Dlatego preferowałbym zabawę w przepinanie końcówek niż wielką rewolucję.
No to pozostaje tylko puścić 168 przez TS do Marysina np. delikatnie tnąc 148 (do 7,5) w szczycie :-k
wojtor pisze:
snooker pisze: 165 i 365 likwidacja.
A co na Kłobuckiej?
174

Zablokowany