A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 14 lip 2013, 3:01

Glonojad pisze:A tak zmieniając temat - czy ktoś mi wyjaśni, czy w języku pseudoprawicy "czystka etniczna" oznacza jakiś rodzaj imprezy integracyjnej czy innej niewinnej zabawy? Bo takie odnoszę wrażenie czytając marudzenie, jakoby określenie to było "łagodne".
Czystka etniczna nie musi wiązać się z mordowaniem, ogólnie chodzi o doprowadzenie do wyeliminowania reprezentantów danego plemienia/narodu/rasy z danego obszaru; można to zrobić np. za pomocą przesiedleń. Z racji tego, w jaki sposób przebiegały wydarzenia na Wołyniu (najpierw plan wypędzeń poprzez zastraszanie, po pewnym czasie dopiero przeforsowana przez twardogłowych banderowców strategia napuszczania - często siłą - ukraińskich chłopów z siekierami na polskie wsie) nazwanie tego 'czystką etniczną o charakterze ludobójstwa' wydaje mi się najbardziej rzeczowe i najpełniej opisujące tę historię.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 14 lip 2013, 14:33

A Prezydent dostał jajkiem w Łucku. Przy czym w komentarzach "patrioci" plują na głowę własnego państwa, że człowiekowi aż wstyd... :mur:
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 5021
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 14 lip 2013, 15:15

Tutaj jest materiał video.
Obrazek

ctl83
Posty: 274
Rejestracja: 24 mar 2006, 19:49
Lokalizacja: Wola

Post autor: ctl83 » 14 lip 2013, 20:56

Wolfchen pisze:A Prezydent dostał jajkiem w Łucku. Przy czym w komentarzach "patrioci" plują na głowę własnego państwa, że człowiekowi aż wstyd... :mur:
Pozwólcie że zacytuję Bronisława Komorowskiego "Jaka wizyta, taki zamach"

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26875
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2013, 21:22

blinski pisze:
Glonojad pisze:A tak zmieniając temat - czy ktoś mi wyjaśni, czy w języku pseudoprawicy "czystka etniczna" oznacza jakiś rodzaj imprezy integracyjnej czy innej niewinnej zabawy? Bo takie odnoszę wrażenie czytając marudzenie, jakoby określenie to było "łagodne".
Czystka etniczna nie musi wiązać się z mordowaniem, ogólnie chodzi o doprowadzenie do wyeliminowania reprezentantów danego plemienia/narodu/rasy z danego obszaru; można to zrobić np. za pomocą przesiedleń. Z racji tego, w jaki sposób przebiegały wydarzenia na Wołyniu (najpierw plan wypędzeń poprzez zastraszanie, po pewnym czasie dopiero przeforsowana przez twardogłowych banderowców strategia napuszczania - często siłą - ukraińskich chłopów z siekierami na polskie wsie) nazwanie tego 'czystką etniczną o charakterze ludobójstwa' wydaje mi się najbardziej rzeczowe i najpełniej opisujące tę historię.
Dobrze ujęte, ale obawiam się, że prawicowe gimbusy wiedzą swoje...

http://demotywatory.pl/4169477#comments
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10663
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 lip 2013, 21:42

Jestem odcięty od telewizji i o jakiejś uchwale ku pamięci Wołynia dowiaduję się stąd.
Może warto podjąć uchwałę, żeby przypomnieć ludziom o tym kawałku historii, o którym przez wiele lat nie mówiło się wcale i dziś także świadomość społeczna tego jest marna. Ale na pewno nie tak, żeby skłócać sobie sąsiada.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 14 lip 2013, 21:50

Glonojad pisze:obawiam się, że prawicowe gimbusy wiedzą swoje...
Jak byłem w wieku gimbusowym, to też mi się wydawało, że jestem najmądrzejszy na świecie i często dziwiłem się, dlaczego politycy mając do dyspozycji jakże prześmieszne i prawdziwe obrazki satyryczne (wtedy np. z Angory) nie pójdą ich tropem i czegoś mądrego nie zrobią, przecież to takie proste. Dzisiejsze gimbusy mają jednocześnie sprawę ułatwioną - dużo większe spektrum 'arcyzabawnych' i 'prawdziwych' obrazków, ale też z drugiej strony z racji tego, że na ogół sami je w swoim gronie tworzą, przekazują one 'prawdy' na znacznie jeszcze niższym poziome niż to, czym karmiłem się ja z kolegami. Z tego się wyrasta; gorzej, jeśli po skończeniu 20 lat wciąż jest to dla kogoś główne źródło wiedzy o świecie.
KwZ pisze:Może warto podjąć uchwałę, żeby przypomnieć ludziom o tym kawałku historii
Ponieważ oczywiście w Polsce generalnie ludzie tak zawzięcie myślą o gospodarce, problemach społecznych i swojej oraz kraju przyszłości, że może tak mała odmiana i zarzucimy jakiś temat historyczny, gdzie - rzecz doprawdy wyjątkowa - byliśmy ofiarami i należą nam się jakieś przeprosiny. Dlatego też oczywiście, trzeba rozkręcić sprawę politycznie! Bo co to by tam było, jakieś zwykłe przypomnienie w mediach, ludziom przecież bez porządnej politycznej dyskusji, bez solidnego beefu spychającego na parę dni każdy inny temat nie da się przypomnieć o naszych krzywdach i razach, o których nikt nie pamięta i się tym nie interesuje.

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 15 lip 2013, 15:47

ctl83 pisze:
Wolfchen pisze:A Prezydent dostał jajkiem w Łucku. Przy czym w komentarzach "patrioci" plują na głowę własnego państwa, że człowiekowi aż wstyd... :mur:
Pozwólcie że zacytuję Bronisława Komorowskiego "Jaka wizyta, taki zamach"
w bulu i nadzieji, zastosujmy zatem Konwencje Chicagowską :!:
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 lip 2013, 16:12

blinski pisze:Ponieważ oczywiście w Polsce generalnie ludzie tak zawzięcie myślą o gospodarce, problemach społecznych i swojej oraz kraju przyszłości, że może tak mała odmiana i zarzucimy jakiś temat historyczny, gdzie - rzecz doprawdy wyjątkowa - byliśmy ofiarami i należą nam się jakieś przeprosiny. Dlatego też oczywiście, trzeba rozkręcić sprawę politycznie!
Przygotowanie uchwały, dość wyważonej zresztą, nikomu nie zaszkodzi. Szczególnie, że w porównaniu z uchwalaniem ustawy, to przygotowanie uchwały zajmuje chwilę.

:arrow: Tymczasem izraelski MSZ nazywa bezczelnością zakaz uboju rytualnego, zapominając chyba, że taką bezczelnością jest bez wątpienia wtrącanie się w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa. Szczególnie, że zakaz uboju rytualnego nie zmienia nic dla wierzących żydów, bo mięso mogą sobie przecież sprowadzić.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27485
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 lip 2013, 16:15

Wolfchen pisze:zapominając chyba, że taką bezczelnością jest bez wątpienia wtrącanie się w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa
Wyobraźmy sobie przez moment, że w Indiach jest znacząca mniejszość Polska, a władze w Delhi zakazują uboju (świętych wszakże) krów. Shitstorm in 3, 2, 1...
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 lip 2013, 16:18

W niczym by owa "mniejszość polska" na tym nie ucierpiała (wołowinę można zastąpić czymś innym albo sprowadzić zza granicy) i wtedy ewentualne oświadczenia polskiego MSZ również byłyby wg mnie niedopuszczalną ingerencją w sprawy wewnętrzne Indii. :>
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26875
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 lip 2013, 20:05

geograf_OSU pisze:Taki Michnik, Owsiak czy inny Kupa Powiatowa w rzadowych szczekaczkach typu Fakty czy Koszerna, wmowili wam ze Polacy i Polska to najgorsze dno i trzeba sie naszej historii wstydzic, to teraz nie umiecie pochylic czola przed naszymi bohaterami. Wmowiono wam ze na zachodzie tak nie ma, a jest. Tak samo nazywa sie martyrologicznie, religijno, patriotycznie. Jest to element polityki historycznej. I kazdy cywilizowany narod o tym wie i o to dba tylko ze w PRLu-bis dla niepoznaki zwanym IIIRP michnikoidy wpedzaja Polakow w kompleks nizszosci zeby przyjmowac rozwiazania zachodnie tym bardziej. To elementarne dla kogos kto nie bierze informacji Faktow czy Koszernej.
O, jak już plujesz, to może wyplujesz wyjaśnienie, co takiego przyjemnego jest w "czystce etnicznej", że bywa porównywana z wczasami.

Historii się nie wstydzę (choć jej zawłaszczania przez "jedynie słuszną opcję" owszem), teraźniejszość natomiast jest koszmarna zwłaszcza w wykonaniu środowisk które zawłaszczyły sobie wyłączne prawo do patriotyzmu (choć nie mają z nim nic wspólnego, choćby kontestując inwestycje w transport szynowy, samowystarczalny krajowo) - a de facto realizują interesy sowieckie.

Można powiedzieć, że jeśli chodzi o kompleks niższości, to nic mnie w niego tak nie wpędza, jak wyczyny twoich ulubieńców.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 15 lip 2013, 20:37

Wolfchen pisze:Przygotowanie uchwały, dość wyważonej zresztą, nikomu nie zaszkodzi.
Pod warunkiem, że jej uchwaleniu nie towarzyszy wielodniowa żenująca awantura.
Wolfchen pisze:W niczym by owa "mniejszość polska" na tym nie ucierpiała (wołowinę można zastąpić czymś innym albo sprowadzić zza granicy) i wtedy ewentualne oświadczenia polskiego MSZ również byłyby wg mnie niedopuszczalną ingerencją w sprawy wewnętrzne Indii. :>
Trudno porównywać zwykłą wołowinę z mięsem pochodzącym z uboju rytualnego.

A że żydzi przesadzili z reakcją - to inna sprawa.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 lip 2013, 21:18

bepe pisze:Pod warunkiem, że jej uchwaleniu nie towarzyszy wielodniowa żenująca awantura.
To jest akurat nieodłączna cecha żenującego poziomu polskich polityków.
bepe pisze:Trudno porównywać zwykłą wołowinę z mięsem pochodzącym z uboju rytualnego.
Czym? :>
Jak dla nich jest taka wielka różnica, to mogą sprowadzić. Szczególnie, że jakoś w USA na poziomie stanowym jest OIDP zakazany ubój rytualny, a MSZ Izraela jakoś nie krytykuje Obamy czy Kongresu...
bepe pisze:A że żydzi przesadzili z reakcją - to inna sprawa.
Tylko widzisz, takie wypowiedzi wywołują niechęć. A później się dziwią, że ich ludzie "nie lubią". 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 lip 2013, 22:07

Wolfchen pisze:Jak dla nich jest taka wielka różnica, to mogą sprowadzić. Szczególnie, że jakoś w USA na poziomie stanowym jest OIDP zakazany ubój rytualny, a MSZ Izraela jakoś nie krytykuje Obamy czy Kongresu...
Tak, ale zobaczysz, że za rok w raporcie ds. praw człowieka przygotowanym przez USA potępią Polskę za ten ubój :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ