Nowe trasy tramwajowe

Moderator: Wiliam

Półtorak
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Warszawa Gierka

Post autor: Półtorak » 03 sie 2013, 12:26

Teokryt pisze:Fuj, pomyliło mi się z Daszyńskim ;)
No, a na Daszyńskim, czy po zakończeniu budowy metra, zostanie tylko odtworzony układ sprzed budowy, czy doczekamy pełnej gwiazdy? Nie twierdzę, że w ruchu planowym wszystkie skręty byłyby wykorzystywane, ale tam, gdzie jest budowa metra lub przebudowy skrzyżowań, powinno się myśleć o skrętach techniczncyh, awaryjnych.

Otworzę może puszkę Pandory, ale moim zdaniem nie wykorzystano w ostatnich latach takich możliwości na:
1. patelni (ile razy by się to już przydało od czasu modernizacji Jerozolimskich, a EURO, a różności na Marszałkowskiej)
2. pl. Bankowym (zostawiono - i dobrze - skręt z Marszałkowskiej na Feminę, ale Andersa w obecnym układzie tylko na wprost jest mało elastyczna; może infra metra przeszkadzała, poza tym wiem, wiem, będą dwukierunkowce w razie co, ale ile ich będzie - 5% taboru?)
3. Starzyniak (brakuje przede wszystkim toru powrotnego z Bródna w Jagiellońską do ZOO, na objazd 11 listopada, skręt z FSO w kier. Namysłowskiej mniej potrzebny).
4bis Stalowa - Woronicza

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 03 sie 2013, 12:31

Półtorak pisze:3. Starzyniak (brakuje przede wszystkim toru powrotnego z Bródna w Jagiellońską do ZOO, na objazd 11 listopada, skręt z FSO w kier. Namysłowskiej mniej potrzebny).
Niewykluczone, że ten element będzie dorobiony.
Półtorak pisze:a na Daszyńskim, czy po zakończeniu budowy metra, zostanie tylko odtworzony układ sprzed budowy, czy doczekamy pełnej gwiazdy? Nie twierdzę, że w ruchu planowym wszystkie skręty byłyby wykorzystywane, ale tam, gdzie jest budowa metra lub przebudowy skrzyżowań, powinno się myśleć o skrętach techniczncyh, awaryjnych.
Docelowo ma być pełna gwiazda.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Półtorak
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Warszawa Gierka

Post autor: Półtorak » 03 sie 2013, 12:39

pawcio pisze:
Półtorak pisze:3. Starzyniak (brakuje przede wszystkim toru powrotnego z Bródna w Jagiellońską do ZOO, na objazd 11 listopada, skręt z FSO w kier. Namysłowskiej mniej potrzebny).
Niewykluczone, że ten element będzie dorobiony.
Półtorak pisze:a na Daszyńskim, czy po zakończeniu budowy metra, zostanie tylko odtworzony układ sprzed budowy, czy doczekamy pełnej gwiazdy? Nie twierdzę, że w ruchu planowym wszystkie skręty byłyby wykorzystywane, ale tam, gdzie jest budowa metra lub przebudowy skrzyżowań, powinno się myśleć o skrętach techniczncyh, awaryjnych.
Docelowo ma być pełna gwiazda.
:shock: Wracasz mi wiarę w miasto i ludzi! =D>
4bis Stalowa - Woronicza

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 03 sie 2013, 12:41

pawcio, i wszystkie przystanki za skrzyżowaniem czy może jakis punkt ciązenia nad metro?
Obrazek

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 03 sie 2013, 13:07

Z tego co pamiętam, mają być dwa przystanki na Prostej na zachodnim wlocie.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 sie 2013, 13:53

"Docelowo" to jest za rok czy za 10?
Na patelni nic się nie da zrobić bez totalnego rozwalenia całości (przejścia podziemne).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2013, 17:39

pawcio pisze:
Półtorak pisze:a na Daszyńskim, czy po zakończeniu budowy metra, zostanie tylko odtworzony układ sprzed budowy, czy doczekamy pełnej gwiazdy? Nie twierdzę, że w ruchu planowym wszystkie skręty byłyby wykorzystywane, ale tam, gdzie jest budowa metra lub przebudowy skrzyżowań, powinno się myśleć o skrętach techniczncyh, awaryjnych.
Docelowo ma być pełna gwiazda.
Raczej nie będzie pełnej gwiazdy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 sie 2013, 21:03

Glonojad pisze:Nie, dla 11 - na północnym wlocie.
Co to ma być 11? :)
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 sie 2013, 21:43

Tramwaj taki. Nie 'ma być', tylko był.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 03 sie 2013, 21:59

MichalJ pisze:Na patelni nic się nie da zrobić bez totalnego rozwalenia całości (przejścia podziemne).
I warto w tą stronę pójść.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

kajo
Posty: 2796
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 03 sie 2013, 22:03

MisiekK pisze:
MichalJ pisze:Na patelni nic się nie da zrobić bez totalnego rozwalenia całości (przejścia podziemne).
I warto w tą stronę pójść.
Tak jest! I przejścia dla pieszych na całości!
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 sie 2013, 22:23

Ja jestem za, ale za co?

Półtorak
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Warszawa Gierka

Post autor: Półtorak » 04 sie 2013, 12:47

Bastian pisze:
Pawcio pisze:Docelowo ma być pełna gwiazda.
Raczej nie będzie pełnej gwiazdy.
Odbierasz mi wiarę w miasto i ludzi. To jak w końcu? Tylko nie jak w żydowskim kawale:
"-Rebe, przecież oni obaj nie mogą mieć racji.
- I ty też masz rację." ;-)
4bis Stalowa - Woronicza

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sie 2013, 13:06

Ja jestem przeciwny pełnej gwieździe na Patelni choćby dlatego, że zaraz ktoś wpadnie na to, by ją liniowo eksploatować w relacjach skrętnych "bo się zmarnuje".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Półtorak
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Warszawa Gierka

Post autor: Półtorak » 04 sie 2013, 18:24

Glonojad pisze:Ja jestem przeciwny pełnej gwieździe na Patelni choćby dlatego, że zaraz ktoś wpadnie na to, by ją liniowo eksploatować w relacjach skrętnych "bo się zmarnuje".
Eee, jakoś nie ma decyzji i chyba ciągotek też, by np. na Feminie wszystkie skręty były obsługiane planowo. I w wielu innych miejscach też. 10 - wraz z oddaniem Daszyńskiego - też nie będzie straszyć kierowców na Feminie. ;-)
4bis Stalowa - Woronicza

ODPOWIEDZ