Węzeł Płowiecka

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 gru 2005, 0:38

Obrazek
Uwaga! Zwężają Ostrobramską


Krzysztof Śmietana 11-12-2005 , ostatnia aktualizacja 12-12-2005 11:25

Jeszcze większych korków niż dotychczas mogą się od wtorku spodziewać kierowcy jeżdżący Ostrobramską.

Powodem utrudnień jest kolejny etap budowy Trasy Siekierkowskiej, którą trzeba podłączyć do skrzyżowania ul. Marsa i Płowieckiej. Powstanie tu jeden z największych w Warszawie bezkolizyjnych węzłów. - Żeby zbudować docelowy fragment jezdni oraz tunel dla pieszych, musimy zamknąć starą część Ostrobramskiej - ostrzega Janusz A. Lewandowski z Budimeksu, dyrektor budowy Trasy Siekierkowskiej.

Jeśli pogoda nie popsuje planów drogowcom, zmiany mają być wprowadzone dzisiaj. Kierowcy jeżdżący Ostrobramską w stronę centrum na kilkusetmetrowym odcinku będą musieli korzystać z tymczasowej jezdni, która powstała obok dotychczasowej. W efekcie w obu kierunkach do dyspozycji będą po dwa zwężone pasy ruchu (zamiast dwóch do centrum i trzech w przeciwną stronę).

Trasa Siekierkowska ma być doprowadzona do Płowieckiej wiosną przyszłego roku. Kierowcy nie będą jednak jeszcze jeździć bezkolizyjnymi estakadami, które mają być gotowe najwcześniej za rok. W pierwszym etapie powstanie tam tymczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 20 gru 2005, 15:19

Problemem (przynajmniej na razie) nie tyle jest zwężenie ulicy a bardziej całkowicie niewidoczne pasy na jezdni.
Ale korki chwilowo sa mniejsze niż przed remontem.

Awatar użytkownika
khangoor
Posty: 134
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: otwock/wawa
Kontakt:

Post autor: khangoor » 23 gru 2005, 12:01

a tak BTW, czy w necie jest gdzieś schemat lub wizualizacja ostatecznej wersji tego węzła :?:

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 23 gru 2005, 15:24

khangoor pisze:czy w necie jest gdzieś schemat lub wizualizacja ostatecznej wersji tego węzła :?:
Jest, jest wejdź na naszą stronę - przycisk

Awatar użytkownika
khangoor
Posty: 134
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: otwock/wawa
Kontakt:

Post autor: khangoor » 23 gru 2005, 17:09

ha, dzięki :) a już myślałem, że siskoma mam przeczytanego od dechy do dechy... w sensie od HTML do /HTML ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 09 sty 2006, 17:16

:arrow: Czy w czasie obecnych mrozów na placu budowy węzła przy Płowieckiej coś się dzieje, czy roboty całkowicie stanęły? Bo raczej jest za zimno na jakiekolwiek roboty ziemne...

Awatar użytkownika
khangoor
Posty: 134
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: otwock/wawa
Kontakt:

Post autor: khangoor » 10 sty 2006, 10:52

MZ pisze::arrow: Czy w czasie obecnych mrozów na placu budowy węzła przy Płowieckiej coś się dzieje, czy roboty całkowicie stanęły? Bo raczej jest za zimno na jakiekolwiek roboty ziemne...
z tego co widziałem dzisiaj z okien minibusa (oczywiście stojącego w korku przez skrzyżowaniem) coś się tam działo. choć mało widziałem bo szyby było zaparowane na maksa... :)

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 11 sty 2006, 11:54

MZ pisze::arrow: Czy w czasie obecnych mrozów na placu budowy węzła przy Płowieckiej coś się dzieje, czy roboty całkowicie stanęły? Bo raczej jest za zimno na jakiekolwiek roboty ziemne...
Na bitumiczne jest za zimno owszem. Natomiast na ziemne nie. A w jaki sposób im się uda odspoić grunt, to już ich sprawa :D

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 14 sty 2006, 11:51

Ja to już się boję co się będzie działo w okolicach skrzyżowania, tzn. kiedy będzie przebudowywane na rondo i kiedy będą przebudowywać Marsa #-o Nie wiem jak to zrobią, ale będą musieli się starać zachować przepustowość, bo inaczej to aż się boję pomyśleć..

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 sty 2006, 15:59

Próbkę masz obecnie. Ostrobramska jest zwężopna do dwóch pasów i wesoło nie jest.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 14 sty 2006, 22:48

a na Rondzie Starzyńskiego ciągle robią nawet po 21:00

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 15 sty 2006, 12:03

pawcio pisze:Próbkę masz obecnie. Ostrobramska jest zwężopna do dwóch pasów i wesoło nie jest.
To jest właściwie nic w stosunku do tego co będzie, jak zmniejszy się przepustowość samego skrzyżowania albo przebudowywanego Marsa (budowanie estakad i remont wiaduktu).

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 15 sty 2006, 12:44

Zwężenie Ostrobramskiej nie powoduje na razie w zasadzie żadnych negatywnych skutków bo wąskim gardlem nadal jest samo skrzyżowanie Marsa z Plowiecką i dopiero roboty tam prowadzone spowoduja katastrofę.
Może część osob bedzie się probowalo przedzierac Poprawną?
To co MOŻNA i POWINNO się zrobic teraz przed rozpoczęciem prac to poprawic przepustowosc skrzyzowania Kadetów z Wałem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 lut 2007, 16:20

Ależ ten temat sp[adł. Z 4 strony go musiałem wyciągnąć.
Przejechałem się dziś po tym skrzyżowaniu na wszystkie możliwe strony i stwierdziłem, że bałagan jest straszny. No cóż, budowa. Natomiast im więcej tego węzła powstaje tym mniej rozumiem jak ma on w rzeczywistości wyglądać. Pomijam już plątaninę wiaduktów. Ale co robi jakaś dziwna mijanka na Płowieckiej w stronę Wawra?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 27 lut 2007, 17:59

Może się powtarzam, ale do tego całego węzła powinien docierać tramwaj z Gocławka. Te kilkanaście autobusów między Płowiecką a Wiatraczną przestałoby być w końcu potrzebne...

ODPOWIEDZ