Rowerzyści vs automobiliści

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 09 wrz 2006, 22:40

Częściowo się zgadzam, sam przeciskając się dwoma kostkami przez Centrum często muszę wykonywać slal,omy między pieszymi, co może się nie podobać. Częściowo jednak jest to spowodowane praktycznie brakiem infrastruktury rowerowej w Centrum, niestety.

Ale z kiloma rzeczami muszę się nie zgodzić. Również często na dużej prędkości przekraczam chodniki pieszych, ale zawczasu zawsze dwukrotnie upewniam się, czy taki przejazd nikomu nie przeszkodzi. Jeżeli nikogo nie ma w pobliżu, czy też moja traas przejazdu omija pieszych, t dlaczego nie mogę przejechać w poprzek chodnika na dużej prędkości?

Nie rozumiem też, dlaczego ów czytelnik każe rowerzystom jeździć wolno. Jakbym chciał poruszać się wolno, to wybrałbym moje nogi! Będąc w Berlinie trochę podróżowałem rowerem, wyprzedzałem niezliczone ilości osób, jednak nikt nie był niezadowolony, gdyż każdy taki manewr był bezpieczny dla obu stron.

Cieszę się, że artykuł poruszył problem agresynych rowerzystów, których często spotykam podróżując po Warszawie, z drugiej jednak strony nie można atakować WSZYSTKICH rowerzystów...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 09 wrz 2006, 23:56

MeWa pisze:moje obserwacje jakoś znaczącego ograniczenia pieszych nie przynoszą... w niektórych miejscach to nawet więcej idzie po ścieżce niż po chodniku
I na odwrót. Czemu jeśli na Polach Mokotowskich ścieżka (ta idąca od stacji metra) jest położona korzystniej i logiczniej od chodnika to mimo wszystko często rowerzyści wybierają chodnik? (Owszem, równie często piesi ścieżkę... ale jest pewna różnica: pieszy dla rowerzysty jest mniejszym zagrożeniem niż rower dla pieszego).

Pzdr.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 wrz 2006, 15:21

marker pisze:Do tego dwa różne kolory chodnika - kolor czerwony się nie wyróżnia?
:arrow: No właśnie wyróżnia się i dlatego przyciąga wielu pieszych, którym znudziła się już ta cała szarość.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 10 wrz 2006, 18:16

Moim zdaniem żeby jeździć rowerem po jezdni przyszły rowerzysta powinien zdawać kurs na kartę rowerową, bo to że skończył 18 lat nie oznacza, że nagle go w noc urodzinową olśniło i zna podstawowe znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego. A powinien, ponieważ nie znając ich i poruszając się po jezdni niekiedy stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 18:31

Czy ja wiem :roll: Trochę racji masz napewno, ale spójrz na wielu kierowców samochodów osobowych. Znają przepisy, zdali egzaminy i co z tego jak łamią wszelkie możliwe przepisy :/
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
marker
Zbanowany
Posty: 429
Rejestracja: 17 gru 2005, 22:00
Lokalizacja: ZaCiSzAńSkI kLaN - LoŻa SzYdErCóW

Post autor: marker » 10 wrz 2006, 19:20

MZ pisze:
marker pisze:Do tego dwa różne kolory chodnika - kolor czerwony się nie wyróżnia?
:arrow: No właśnie wyróżnia się i dlatego przyciąga wielu pieszych, którym znudziła się już ta cała szarość.
Widzę że równie często ciągnie ich do zielonego, dlatego potem mamy tak zdeptane trawniki.
CHRABĄSZCZ: Bzzzzzzzzzz

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 wrz 2006, 19:38

marker pisze:Widzę że równie często ciągnie ich do zielonego, dlatego potem mamy tak zdeptane trawniki.
:arrow: Równie często ciągnie ich do przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonych miejscach, nawet tam, gdzie są barierki. Choćby nie wiem jak ich dyscyplinować, to i tak nigdy chyba nie da się osiągnąć stuprocentowej skuteczności.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 19:43

Oczywiście. Aczkolwiek często projektanci tak namalują na planach ścieżkę dla rowerzystów, że pieszym łatwiej iśc właśnie nią, a nie chodnikiem #-o
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 wrz 2006, 19:44

R-11 Kleszczowa pisze:Czy ja wiem :roll: Trochę racji masz napewno, ale spójrz na wielu kierowców samochodów osobowych. Znają przepisy, zdali egzaminy i co z tego jak łamią wszelkie możliwe przepisy :/
taka polska specyfika...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 wrz 2006, 19:45

R-11 Kleszczowa pisze:Oczywiście. Aczkolwiek często projektanci tak namalują na planach ścieżkę dla rowerzystów, że pieszym łatwiej iśc właśnie nią, a nie chodnikiem.
:arrow: A to już inna sprawa. Na przykład za przystankiem DW. ZACHODNI 01 ścieżka rowerowa biegnie po południowej stronie chodnika, potem nagle bez powodu przeplata się nim i biegnie po jego północnej stronie.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 wrz 2006, 19:46

czasem to ścieżka jest tak namalowana, że bezpieczniej byłoby jechac po jezdni niz po niej, trzeba skrzyzowania pokonywac na trzy itp
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 19:47

No właśnie. No ale w Polsce jak coś narysują i zaprojektują to aż się smutno robi :/
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 wrz 2006, 19:48

R-11 Kleszczowa pisze:No właśnie. No ale w Polsce jak coś narysują i zaprojektują to aż się smutno robi.
:arrow: Ale przecież chyba nie tylko na projektantach się kończy. Ktoś to przecież analizuje, odbiera, zatwierdza... Wszyscy tak nie myślą?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 19:50

Oj nie wiem. Wiadomo, że każdy projekt zanim zostanie wcielony w zycie przechodzi długą drogę, ale dlaczego wychodzą potem takie idiotyzmy #-o #-o
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 wrz 2006, 19:50

teraz p.f. prezydenta m.st. Warszawy powołał Pełnomocnika ds. rozwoju transportu rowerowego. Może z tego, coś dobrego będzie chociaż...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Zablokowany