Kącik porad komputerowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 wrz 2013, 10:19

Rozwiązać :D

Węszę NP. Wiki też.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 20 wrz 2013, 13:21

NP? :>

Albo inaczej, bo mam pewien pomysł jak do tego na piechotę dojść: jest jakaś funkcja w Excelu (albo innym programie), która automatycznie obliczy sumy wszystkich możliwych kombinacji tych liczb? Tzn. a+b, a+b+c, a+b+c+d, a+c, itd...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 wrz 2013, 13:37

JacekM pisze:NP? :>
No przecież dał ci link :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 wrz 2013, 13:40

JacekM pisze:NP? :>
Non-polynomial, nie dające się rozwiązać w czasie wielomianowym względem wielkości danych. To ma się na myśli mówiąc o zadaniach "trudnych" w informatyce.

Dla dwóch liczb X i Y to pewnie jest jeszcze w miarę łatwo i pewnie można brute forcem przeszukać wszystkie podzbiory (których jest ~2^N). Wątpię, żeby istniała na to funkcja w excelu (właśnie dlatego, że tych podzbiorów jest tak dużo). Natomiast możesz poszukać, czy ktoś już tego nie napisał w jakimś popularnym języku.

Intuicja mi podpowiada, że należy skorzystać z możliwości uszeregowania danych w ciąg monotoniczny. Dodatkowo, jeśli X < Y, to wszystkie składniki większe od X muszą być w Y (jeśli tylko rozwiązanie istnieje).

[ Dodano: Pią 20 Wrz, 2013 13:46 ]
Jeszcze podobne pytanie na StackOverflow.

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 26 wrz 2013, 12:02

Od kilku dni mam problem, ponieważ zamieniają się ze sobą ciągle literki "y" z "z" itp. Naciskam ctrl + shift, działa to ale po paru minutach jest to samo. Również ustawiłem Polski programisty i nic...

Macie na to jakąś radę? Bo ciągle przełączanie mnie nurtuje.
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 26 wrz 2013, 12:07

Panel sterowania/Opcje regionalne i językowe/Języki
Z listy języków usunąć wszystkie niepotrzebne, a zwłaszcza 'Polski(214)'.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 04 paź 2013, 14:45

Mam pytanie co do działania polecenia TRIM - czy będzie działało przez kabel usb?

Chodzi o to, że na jednym kompie mam Vistę na SSD, a na drugim Windows 7, który właśnie w TRIM jest wyposażony i chciałem podłączyć dysk z Vistą przez kieszeń usb do kompa z siódemką, żeby TRIM zrobił porządek na dysku. Bo obawiam się, że Vista mi zajedzie dysk SSD z biegiem czasu, pomimo całej "optymalizacji" systemu. I nie, nie mogę zamienić miejscami obu systemów :).

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 04 paź 2013, 16:39

a jaki jest problem podłaczyc bezpośrednio do portu SATA?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 04 paź 2013, 18:12

Bo oba kompy to laptopy - w każdym po 1 porcie SATA...

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 04 paź 2013, 19:04

nie ma "eSATA"?
Obrazek

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 12 paź 2013, 17:23

Zastanawiam się nad kupnem tabletu... W związku z tym, parę pytań dla kumatych:
1. Jak zrobić to najtaniej? Szukać po allegro/ceneo, czy jednak u operatora?
2. Czy ipad jest wart swojej ceny? (Tzn. czy jest o tyle samo lepszy, jak ipod od innych odtwarzaczy)
3. Jakieś inne modele są warte uwagi?
4. Dlaczego operatorzy mają tak sztywne oferty abonamentowe? To znaczy, że trudno sobie dostosować - np. jestem skłonny wyłożyć ileś stówek na początek i potem płacić niższy abonament, jednak np. w playu czy t-mobile nie mam takiej możliwości.
5. Czy jest możliwe, że tablety wkrótce stanieją? Np. po świętach?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 12 paź 2013, 19:01

JacekM pisze:Zastanawiam się nad kupnem tabletu... W związku z tym, parę pytań dla kumatych:
1. Jak zrobićale przemyśl czy nie lepiej wziąć notebooka. to najtaniej? Szukać po allegro/ceneo, czy jednak u operatora?
2. Czy ipad jest wart swojej ceny? (Tzn. czy jest o tyle samo lepszy, jak ipod od innych odtwarzaczy)
3. Jakieś inne modele są warte uwagi?
4. Dlaczego operatorzy mają tak sztywne oferty abonamentowe? To znaczy, że trudno sobie dostosować - np. jestem skłonny wyłożyć ileś stówek na początek i potem płacić niższy abonament, jednak np. w playu czy t-mobile nie mam takiej możliwości.
5. Czy jest możliwe, że tablety wkrótce stanieją? Np. po świętach?
Nexus:
Obrazek
Obrazek
1.W abonamencie zawsze wychodzi najdrożej.
2.Nie jest, a już na pewno ten pierwszy. Co do lepszości, kwestia preferencji.
3. Nexus, zdjęcia wyżej.
4. Znasz odpowiedź :-)
5.Zazwyczaj tak jest.
Nie to żebym chciał Cię zniechęcać, ale przemyśl czy nie lepiej byłoby kupić przyzwoitego notebooka.

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 12 paź 2013, 20:30

panzerloud pisze: Nie to żebym chciał Cię zniechęcać, ale przemyśl czy nie lepiej byłoby kupić przyzwoitego notebooka.
Przyzwoity notebook (jak się dobrze szuka) to koszt co najmniej 3 tysięcy, a i tak trzeba iść na kompromisy. Tym bardziej teraz - z oporami wchodzi nowa generacja procesorów i IMO nie ma sensu kupować starszej, chyba że komuś zależy tylko na wydajności (bo ta pomiędzy 3. a 4. generacją się nie zmieniła)
Tablet to właściwie przerośnięty smartfon (a smartfony są dużo tańsze od przyzwoitych laptopów) i to raczej tu szukałbym alternatywy.

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 12 paź 2013, 21:44

px33 pisze:
panzerloud pisze: Nie to żebym chciał Cię zniechęcać, ale przemyśl czy nie lepiej byłoby kupić przyzwoitego notebooka.
Przyzwoity notebook (jak się dobrze szuka) to koszt co najmniej 3 tysięcy, a i tak trzeba iść na kompromisy. Tym bardziej teraz - z oporami wchodzi nowa generacja procesorów i IMO nie ma sensu kupować starszej, chyba że komuś zależy tylko na wydajności (bo ta pomiędzy 3. a 4. generacją się nie zmieniła)
Tablet to właściwie przerośnięty smartfon (a smartfony są dużo tańsze od przyzwoitych laptopów) i to raczej tu szukałbym alternatywy.
Chodziło mi o netbook, tyle że SwiftKey poprawił, a ja nie zauważyłem. Rozsądny netbook to taki który jest oparty conajmniej na i3 z hd5000, 2 slotami na ram, i matrycą Led. Z doświadczenia wiem że taki klapek wytrzyma do 7 godzin, a w odróżnieniu od tabletu umożliwia dość komfortową pracę, i ma szerszy wachlarz zastosowań. W kwocie 1500zł spokojnie można taki wyrwać, nowy oczywiście.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 12 paź 2013, 22:11

Chodziło mi o netbook, tyle że SwiftKey poprawił, a ja nie zauważyłem
taki klapek wytrzyma do 7 godzin
Teraz tez poprawił czy zmieniamy temat na 7 godzinne klapki za 1500zł :>? Słyszałem o siedmiomilowych butach ale o 7 godzinnych klapkach nie.
Obrazek

ODPOWIEDZ