Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 10 wrz 2006, 22:13

R-11 Kleszczowa pisze:Korki już wkrótce zminiejszą się
dzięki nie mam wiecej pytań :D ma to nastąpić,ale jak będzie wie tylko jeden :-$

Ogólnie rzecz biorąc to pewnie bys chcial zeby połowa 5xx krańcowało na ursusie :D A Ursusowi nic do 519 :dance:

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 22:15

Santos pisze: Ogólnie rzecz biorąc to pewnie bys chcial zeby połowa 5xx krańcowało na ursusie :D A Ursusowi nic do 519 :dance:
A Ty żeby połowa podmiejskich jeżdziła do Piaseczna :/



Co do koordynacji 129 i 178 to faktycznie występuje ona...niestety głównie na rozkładach :(
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 10 wrz 2006, 22:22

R-11 Kleszczowa pisze:A Ty żeby połowa podmiejskich jeżdziła do Piaseczna
:-s tja,to moze przytoczysz jakies teksty albo posty :neutral:

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 wrz 2006, 22:31

R-11 Kleszczowa pisze:A Ty żeby połowa podmiejskich jeżdziła do Piaseczna :/
jakby tak zebrać do kupy częstotliwości tej rzadszej połowy obecnych to linii, to może i 709 by się uzbieralo ;-)
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 22:31

Santos pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:A Ty żeby połowa podmiejskich jeżdziła do Piaseczna
:-s tja,to moze przytoczysz jakies teksty albo posty :neutral:
A wiesz co to jest ironia :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 10 wrz 2006, 22:36

R-11 Kleszczowa pisze:405 :arrow: likwidacja linii, przejęcie trasy w Ursusie przez 519.
Tak na marginesie. Ta linia ma do spełnienia jeszcze jedną rolę. Na Pradze.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 22:39

Colony pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:405 :arrow: likwidacja linii, przejęcie trasy w Ursusie przez 519.
Tak na marginesie. Ta linia ma do spełnienia jeszcze jedną rolę. Na Pradze.
Ale czy ona jest tam niezbędna :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 10 wrz 2006, 22:43

Na razie niestety tak. Szczególnie jeśli ZTM ma coś posłac przez Gocław. Bez tej linii nie sposób się było wcisnąc do pośpiechów przy Promenadzie. A i Os.Ostrobramska nie da sobie tego łatwo zabrac.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 22:46

Hmmm..........to może 519 tak jak proponowałem, a 405 tak jak dawne 404 tylko z pominięciem Wiatraka i ew. na Emilii Plater albo Centralny 8-[ I wilk syty i owca cała.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 10 wrz 2006, 22:47

Ale czy to musi byc to 519, czy nie lepiej przekształcic po prostu 405 w 513.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 wrz 2006, 22:49

Colony pisze:Ale czy to musi byc to 519, czy nie lepiej przekształcic po prostu 405 w 513.
Jest to jakieś rozwiązanie tylko czy TŁ potrzebuje kolejnej czerwonej linii kursującej 7dni w tygodniu :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 10 wrz 2006, 22:54

Jeśli ZTM uprze się pchnąc coś przez Gocław to tak. 8-[
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 10 wrz 2006, 23:08

R-11 Kleszczowa pisze:177 :arrow: ODOLANY - Potrzebna, Wałowicka, Globusowa, Świerszcza, Chroscickiego, Obywatelska, Świerszcza, Traktorzystów, podjazd pod Urząd Dzielny, Szamoty, Posag 7 Panien, Gierdziejewskiego, Warszawska, Rakuszanki, /powrót Czerwoną Drogą/ Orłów Piastowskich, Keniga, Wojciechowskiego, Jagiełły, Lalki, ... Al. Krakowska - OKĘCIE
faktycznie linia powinna jechac z petli na Odolanach. Co do odcinka na Gołąbkach to swojego zdania nie zmienię ;)
R-11 Kleszczowa pisze:194 :arrow: CMENTARZ WOLSKI - ... - Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Kadłubka, Leszczyńskiego, Krzywoustego, Jagielończyka - GOŁĄBKI - Kadłubka, Laskonogiego ... - CM. WOLSKI (przystanek końcowy usytowany przy skrzyżowaniu z ul. Przemysława)
-Wprowadzenie kryteruium ulicznego po Gołąbkach, w celu zapewnienie lepszej obsługi komunikacyjnej. Częstotliwośc bez zmian w DP, w DS zwiększenie do 20 minut.
-Dodatkowe przystanki na Kadłubka przy Jagiellończyka w strone północną, na Leszczyńskiego przy Śmiałego i na Jagiellończyka przy Krzywoustego. Wszedzie raczej jest miejsce.
obawiam sie, że tabor wielkopojemny będzie miał problemy na tych uliczkach
R-11 Kleszczowa pisze:199 :arrow: REGULSKA - Regulska, Sosnkowskiego, Kościuski, Dzieci Warszawy, Apartamentowa, Ryżowa, Dzieci Warszawy, Wiosny Ludow, Bohaterów Warszawy, Kościuszki, Spisaka, Regulska - REGULSKA
-uruchomienie dowozówki do SKM dla Regułów i Solipsów. Problem mogą stanowić progi zwalniające o ile są bo nie pamiętam na Apratamentowej. Częstotliwośc 30/30/30/30- pełna koordynacja z SKM. Obsługa: Mobilis.
-dodatkowy przystanek przy PKP Ursus na Wiosny Ludów i na Kościuszki za skrzyżowaniem z Boh. Warszawy. Także jest miejsce.
ja bym narazie nie stawiał na SKM. Ludzie do czasu poprawy częstotliowści SKMki nie będą nią jeździć bo jeśli pociąg ma być o 8:20 na stacji w Ursusie a jest dopiero 25 min później to nie opłaca się czekać.

R-11 Kleszczowa pisze:517 :arrow: TARGÓWEK - ... , Dzieci Warszawy, Kościuszki, ... - URSUS NIEDŹWIADEK
-wyprostowanie linii w Starym Ursusie. Zastąpienie w tym rejonie linią 519.
-na przystanku Malinowa do Centrum pozostaje E-5, jest też blisko S-2.
o alternatywie w postaci SKM wyżej się wypowiedziałem. 517 raczej zostawiłbym na swojej trasie. Zbyt dużą stratą dla mieszkańców częsci Ursusa byłaby zmiana trasy linii. Jak wspominałem na nowej trasie widziałbym pełniącą nie tak ważną rolę jak 517 linię 187.

Poza tym przypominam, że oprócz 405 w postaci całotygodniowej należy wydłużyć jakąś linię z centrum przez Jerozolimskie do Reduty bo inaczej problem z połączeniem centrum - ursus będzie nadal miał miejsce.
Hieronim pisze:
dzidek pisze:tylko 129 i 178 dublują się na odcinku od PKP Włochy do Regulskiej
Są zsynchronizowane. Choć obie linie są mocno korkowe.
no właśnie i dlatego linie często jeżdżą stadami.

Lol
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:54

Post autor: Lol » 11 wrz 2006, 8:44

jacek pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:A teraz żeby nie mącić w poprzednim poście przedstawiam alternatywną wersję projektu.

E-5 :arrow: przeniesienie przystanku końcowego na wspólne stanowisko z linią 191.

129 :arrow: bez zmian

177 :arrow: ODOLANY - Potrzebna, Wałowicka, Globusowa, Świerszcza, Chroscickiego, Obywatelska, Świerszcza, Traktorzystów, podjazd pod Urząd Dzielny, Szamoty, Posag 7 Panien, Gierdziejewskiego, Warszawska, Rakuszanki, /powrót Czerwoną Drogą/ Orłów Piastowskich, Keniga, Wojciechowskiego, Jagiełły, Lalki, ... Al. Krakowska - OKĘCIE
-nowe połączenie Włoch, z Ursusem. Zwiększenie atrakcyjności poprzez puszczenie linii przez Niedźwiadek. Częstotliwość 25/30/25/30 (w soboty rano co 20 ze względu na duży ruch wokół bazaru w Ursusie). Na odcinku Okęcie - Włochy zastepujemy tą linię wynalazkiem Dennisa czyli 148, ale to inna bajka.

178 :arrow: bez zmian

187 :arrow: KENIGA* - ... ,Kościuszki, Bohaterów Warszawy, Sławka ... - STEGNY
-skierowanie linii w dwóch kierunkach przez Plac Tysiąclecia. Choć można się coraz bardziej się przekonuje do umieszczenai tej linii na Dzieci Warszawy jak to Dzidek zaproponował. Aczkolwiek wzrasata dzięki temu znaczenie linii 519 i 516 na Kompanii Kordian i Pużaka.

191 :arrow: bez zmian

194 :arrow: CMENTARZ WOLSKI - ... - Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Kadłubka, Leszczyńskiego, Krzywoustego, Jagielończyka - GOŁĄBKI - Kadłubka, Laskonogiego ... - CM. WOLSKI (przystanek końcowy usytowany przy skrzyżowaniu z ul. Przemysława)
-Wprowadzenie kryteruium ulicznego po Gołąbkach, w celu zapewnienie lepszej obsługi komunikacyjnej. Częstotliwośc bez zmian w DP, w DS zwiększenie do 20 minut.
-Dodatkowe przystanki na Kadłubka przy Jagiellończyka w strone północną, na Leszczyńskiego przy Śmiałego i na Jagiellończyka przy Krzywoustego. Wszedzie raczej jest miejsce.

199 :arrow: REGULSKA - Regulska, Sosnkowskiego, Kościuski, Dzieci Warszawy, Apartamentowa, Ryżowa, Dzieci Warszawy, Wiosny Ludow, Bohaterów Warszawy, Kościuszki, Spisaka, Regulska - REGULSKA
-uruchomienie dowozówki do SKM dla Regułów i Solipsów. Problem mogą stanowić progi zwalniające o ile są bo nie pamiętam na Apratamentowej. Częstotliwośc 30/30/30/30- pełna koordynacja z SKM. Obsługa: Mobilis.
-dodatkowy przystanek przy PKP Ursus na Wiosny Ludów i na Kościuszki za skrzyżowaniem z Boh. Warszawy. Także jest miejsce.

384 :arrow: przeniesienie przystanku na obecne stanowisko linii E-5 na krańcu na os. Niedźwiadek. Czysto kosmetyczna zmiana mająca na celu ucywilizować sytuację na pętli.

405 :arrow: likwidacja linii, przejęcie trasy w Ursusie przez 519.

516 :arrow: przekształcenie linii 401 w całotygodniową.
-Bardzo potrzebna zmiana. Pozostaje stałe czerwone połączenie Niedźwiadka z liceum na Starym Ursusie (tak tym ;-) )

517 :arrow: TARGÓWEK - ... , Dzieci Warszawy, Kościuszki, ... - URSUS NIEDŹWIADEK
-wyprostowanie linii w Starym Ursusie. Zastąpienie w tym rejonie linią 519.
-na przystanku Malinowa do Centrum pozostaje E-5, jest też blisko S-2.

519 :arrow: POWSIN PARK KULTURY - ... , Aleje Jerozolimskie, Popularna, Chrobrego, Ryżowa, Dzieci Warszawy, Sławka, Pużaka, Kompanii Kordian, Regulska, REGULSKA
-przejęcie trasy 405, nowe całotygodniowe połączenie Starego Ursusa z Centrum. Częstoliwośc 12/15/12/20. Koordynacja na przystanakch na Dzieci Warszawy z linią 517.

605 :arrow: skierowanie linii przez Regulską i ew. wyprostowanie trasy na Niedźwiadku tzn. skręt bezpośrednio z Warszawskiej w Keniga.

716 :arrow: bez zmian. Zwiększenie częstotliwości w DS do 20 minut. Koordynacja ze 194.

Dodatkowo:
* w celu bardziej przejrzystej informacji pasażerskiej zmiana nazwy przystanków URSUS NIEDŹWIADEK 02, 04,09 na KENIGA. Jednocześnie zmianie ulega nazwa krańca linii 187.
Najbardziej podoba mi się 401-zmiana na 516 i puszczenie 519 na regulską, a także wyprostowanie 517.Co do obaw to 199,żeby nie zapeszyc z tego co wiem to 196 wypaliło jako dowozówka,miejmy nadzieje że ursus tez sie przekona.
Ogólnie projekt bardzo sensowny.
Jako dowozówka się sprawdziła i nie tylko :smile:

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 11 wrz 2006, 9:01

i musiałeś wszystko zacytowac?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ