Szybkie pytanie

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 mar 2015, 21:09

A skąd się pojawił problem z garażami, to nie wiem. Czy może raczej skąd się wzięło wydzielanie garaży jako odrębne lokale.
Co najmniej 20% nie przychodzi, bo to i tak nie ma sensu. Ja też.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Autobus Czerwon
Posty: 4109
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 29 mar 2015, 21:11

ashir pisze:
Autobus Czerwon pisze:Czy w pociągu Kolei Mazowieckich "Łukowianka" można jechać na kartę miejską?
Jak najbardziej można. :wink:
Wielkie dzięki za pomoc :)

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 29 mar 2015, 21:26

Bastian pisze:Nie rozumiem, czemu garaż można wyodrębnić (w ogóle mowa jest o oddzielnych szopach, czy też o metrażu w garażu podziemnym?), skoro klatki schodowej nie.
Klatki schodowej nie można wydzielić, bo jest powierzchnią wspólną, która nie służy wyłącznie do użytku właścicieli lokali (w domyśle: poszczególnych właścicieli). Wyodrębnienie klatki schodowej spowodowałoby, że korzystanie z lokalu stałoby się niemożliwe, bo nie byłoby jak do niego wejść - właściciel lokalu w postaci klatki schodowej miałby bowiem prawo do korzystania z tego lokalu z wyłączeniem innych osób, więc jakby chciał, to mógłby zabronić komukolwiek przechodzenia przez klatkę.

Co innego garaż - można miejsce w garażu mieć albo nie mieć i nic się z tego powodu nie stanie. Garaż służy do wyłącznego użytku tych, którzy kupili sobie w nim miejsce. Podziemnego garażu na 400 miejsc nie można też podzielić na 400 lokali, bo trzeba by wybudować trwałe ściany dzielące parking podziemny na 400 oddzielnych garaży
I dlaczego wyodrębniony garaż wymaga jednomyślności,
Paradoksalnie służy to ochronie współwłaścicieli przed dominacją jednego z nich. Tyle że, jak napisał Pawcio, przy dużych wspólnotach w żaden sposób nie służy to zabezpieczeniu interesów współwłaścicieli lokali, ale paraliżuje podejmowanie jakichkolwiek decyzji.
a niewyodrębniona klatka schodowa nie glosuje w ogóle.
Właśnie dlatego, że jest niewyodrębniona. :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 mar 2015, 21:46

A czemu służy liczenie w ogóle udziału garażu w głosowaniu? Wiem, że zapis w ustawie, ale to przecież wyłącznie kwestia wyboru prawodawcy, że zapisał, że udziały liczą się razem z garażem. Czemu służy, by lokator z garażem miał teoretycznie do powiedzenia więcej, niż jego sąsiad bez garażu? I co by się stało, gdyby liczyć udziały wyłącznie po udziałach w lokalach stricte mieszkalnych, co by się stało, komu i co by ubyło (z wyjątkiem dewelopera)?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 mar 2015, 22:12

Są przypadki, że ktoś jest właścicielem tylko miejsca w garażu bez lokalu i to wcale nie takie rzadkie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 29 mar 2015, 22:14

Wie ktoś może w jakiej kolejności (i ewentualnie w jakich latach) otwierano następujące hipermarkety Tesco? :D : Kabaty, Stalowa, Mory, Górczewska, Gocław (Fieldorfa)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 mar 2015, 22:18

Gocław na pewno był ostatni.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 29 mar 2015, 22:32

A Mory pierwsze :D Ale reszta? :-k
O, i jeszcze zapomniałem o Sosnkowskiego w tamtej liście :D
A Stalowa i Kabaty wychodzi na to, że 2002 bo chyba wtedy Tesco przejęło HIT-y.

I jeszcze a propo Tesco: Ile prawdy jest w tym, że te całe zmienianie na Extra to trik, żeby nie płacić podatków bo robią z tego w papierach nowy sklep czy coś? Słyszałem o tym piąte przez dziesiąte, więc nawet trudno mi jest to opisać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 mar 2015, 22:37

Kabaty na pewno przed przejęciem HIT-a.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 mar 2015, 22:38

Co przed przejęciem HIT-a?

RobertP
Posty: 209
Rejestracja: 29 sty 2012, 22:48

Post autor: RobertP » 29 mar 2015, 22:44

W wakacje '99 otwierali sklep na Kabatach.... Tylko że wtedy to był HIT... kiedy przemianował się na Tesco to nie wiem :(

Łukasz
Posty: 10635
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 mar 2015, 22:51

Mong pisze:A Mory pierwsze :D Ale reszta? :-k
O, i jeszcze zapomniałem o Sosnkowskiego w tamtej liście :D
A Stalowa i Kabaty wychodzi na to, że 2002 bo chyba wtedy Tesco przejęło HIT-y.

I jeszcze a propo Tesco: Ile prawdy jest w tym, że te całe zmienianie na Extra to trik, żeby nie płacić podatków bo robią z tego w papierach nowy sklep czy coś? Słyszałem o tym piąte przez dziesiąte, więc nawet trudno mi jest to opisać.
Górczewska pierwsza (HIT) - początek lat 90', potem raczej Stalowa (też HIT, jakiś 95').
ŁK

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4770
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 29 mar 2015, 22:52

Górczewska to też przejęty HIT. Pierwsze Tesco w Warszawie to był Karolin.
Obrazek

Łukasz
Posty: 10635
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 mar 2015, 22:54

No tak, ale nie wiadomo dokładnie, o co chodzi - czy jako budynek, czy jako sklep Tesco.
ŁK

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 mar 2015, 22:58

HIT na Górczewskiej był w '94...

ODPOWIEDZ