A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 lip 2015, 0:16

Państwa nadbałtyckie są obecnie dotknięte problemem emigracji, to najszybciej wyludniające się państwa Europy. Znaczy - obywatele głosują nogami, i to bardziej, niż u nas, a i tak przecież to nie są bardzo ludne kraje. Trochę za mało patrzymy na ceny różnych, czasem w bilansie jedynie rzekomych, sukcesów.

U nas nawet naczelny "Polityki" już ważył się napisać kilka tygodni temu, że "zielona wyspa" była dlatego zielona, bo kraje zachodnie nie mogły sobie pozwolić na zachowanie wskaźników gospodarczych kosztem społeczeństwa w takim dużym stopniu, jak w Polsce. Niby kryzys przeszliśmy, ale czara goryczy zatopiła Komorowskiego, a pytanie, co dalej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 lip 2015, 0:46

Czarny pr, a nie żadna czara goryczy.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 lip 2015, 10:08

Daj spokój, też byłeś w tym sztabie?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 11 lip 2015, 12:04

Polityka oszczędności nic nie da, jeśli przy okazji będzie się podnosić podatki, czego wymagała Komisja Europejska.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 11 lip 2015, 13:23

Daj spokój, też byłeś w tym sztabie?
Jakim sztabie? To Komorowski miał jakąś kampanię przed pierwszą turą?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 lip 2015, 22:06

MichalJ pisze:Czarny pr, a nie żadna czara goryczy.
Nie czarny pr, a brak pr. Platforma, mimo wielu rzeczy zawalonych, wiele zrobiła dobrego. Gdzie zatem bombardowanie wyborców kilometrami autostrad, dziesiątkami kilometrów ekspresówek, setkami kilometrów schetynówek, tysiącami kilometrów wodociągów, orlikami, zawodową służbą wojskową, (skromną bo skromną ale jednak) deregulacją zawodów zamkniętych itd.?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 13 lip 2015, 10:44

Taki klimat - na złość mamie i tacie odmrożę sobie uszy. Społeczeństwo nasze to rozpaskudzony bachor w rozwodzącej się rodzinie - mama mami, tata obiecuje, a bachor eskaluje żądaniami.
ZUS fundatorem emigracji

chudy5d
Posty: 305
Rejestracja: 10 sty 2011, 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: chudy5d » 13 lip 2015, 21:05

Glonojad pisze:Gdzie zatem bombardowanie wyborców kilometrami autostrad
O tych autostradach mowa? :-D

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 13 lip 2015, 21:55

Pan Pospieszalski(jako większość dziennikarzy hmmm...... przepraszam pismaków) nie jest żadnym ekspertem. Z Wrocławia do Warszawy jechałem samochodem około 7 godzin teraz 5-5,5 godziny, Warszawa-Gniezno było 5 godzin, teraz 3,5 godziny(mieszkam blisko węzła Powązkowska). Na Śląsk dojechałem w zeszłą sobotę w 3 godziny(w okolice Terhovej w kolejne 2,5h). Moja fura to żaden demon prędkości (Škoda Felicia 1,3). Dodatkowo rower na bagażniku na hak ,namiot,spiwór, ubrania i trochę innych bagaży. To są te Autostrady i Drogi Ekspresowe :?: Wczoraj jechałem Autostradą D1 w Czechach. Nawierzchnia betonowa w wielu miejscach jest mocno wyeksploatowana, i generalnie jeden wielki plac budowy(remonty). Przepraszam ale ci malkontenci chyba nie ruszają tyłka z własnego miasta nawet raz w roku na urlop.
Pozdrawiam z Horní Planá
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

chudy5d
Posty: 305
Rejestracja: 10 sty 2011, 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: chudy5d » 14 lip 2015, 0:01

Wytnij sobie wszystkie kadry, gdzie pokazany był Pospieszalski i wtedy zobacz jeszcze raz. Wiedziałem, że ktoś się dopierdzieli do niego, bo faktycznie o nim mówimy i to on jest największym problemem tego kraju.
Dla ułatwienia podpowiem, co można zobaczyć (i mało tam jest Pana Janka!) - od 0:36 i od 14:16 (o nie, tutaj widać kawałek jego łba, tak więc ostrożnie, dodatkowo Nowak im przerywa)...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2015, 2:41

Jego obecność to niestety -10 do rzetelności materiału - sam sobie na to zapracowal. A sajbeer odniósł się merytorycznie, więc cóż.

Ja akurat tymi autostradami jeździłem kapke, więc nie musi mi nikt rzeczywistosci opisywać w tym zakresie - skok jest olbrzymi.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 17 lip 2015, 0:32

Ostatnio napastuje mnie ze wszelkich billboardów wyborcza reklama Ewy Kopacz - słucham, rozumiem, pomagam - czy coś tam takiego. Ktoś kiedyś pisał, że plakat wyborczy Bronisława Komorowskiego wyglądał jak reklama prezerwatyw. Teraz plakat jego następczyni, z czcionką a la Nivea, kojarzy się z kremem na rozstępy, ewentualnie reklamą gabinetu lekarskiego. Skąd oni te agencje biorą, czyżby podkradali zleceniobiorców Rossmanna i Enel-Medu? :-D

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 17 lip 2015, 10:19

Obrazek
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lip 2015, 12:10

Ano. Natomiast żeby nie było wątpliwości, taki retusz zdjęć propagandowych nie jest niczym niezwykłym. Wszyscy to robią.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 17 lip 2015, 12:13

Jacek Z. pisze:Skąd oni te agencje biorą, czyżby podkradali zleceniobiorców Rossmanna i Enel-Medu? :-D
No w końcu Kopaczowa to pani doktor, to może i z placówkami medycznymi typu Enel-Med ma jakieś układy. :P

ODPOWIEDZ