A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 10 lis 2015, 8:26

Jacek Z. pisze:Dla mnie chyba największym sukinsyństwem obecnego systemu jest to, że jakaś mała partyjka, która wystarczy, że na chwilę otworzy mordkę przed wyborami i nawet się nie dostała do Parlamentu,
Panie, ale kto ci broni założyć taką partyjkę? Działaj, udowodnij że to takie proste, że wystarczy "otworzyć mordkę przed wyborami". Kurna, wszyscy doczepili się do Partii Razem: "a jak wydacie te pieniądze? a zapłacicie 75% podatku?". Jakoś PiSu, PO czy Nowoczesnej nikt o to nie pyta ;)
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 10 lis 2015, 9:30

Jacek Z. pisze:
JacekM pisze:Mapki ciekawe, komentarze nie do końca przemyślane i wyczerpujące. Podział na zabory nadal jest widoczny, co doskonale widać na mapkach (oddzielnych) poparcia dla PiS i PO. Brakuje też odniesienia się do okręgów, w których tak dobre wyniki miały Nowoczesna i Zlew.
Dla mnie chyba największym sukinsyństwem obecnego systemu jest to, że jakaś mała partyjka, która wystarczy, że na chwilę otworzy mordkę przed wyborami i nawet się nie dostała do Parlamentu, otrzyma ciepłe pączki do rączki prosto z moich podatków. To tak jakbym ja dostawał wypłatę tylko za to, że siedzę w domu i zadzwonię do szefa mówiąc, że może kiedyś przyjdę do roboty i może będę wtedy dobrze pracował. A chyba najpewniejszą opozycją w zdrowym kraju są... wyborcy. Jeśli więc świadomość obywatelska większości wyborców na to pozwala, może powinienem zgodzić się z Fikiem, że tu jest "zasrany bantustan"...
Sukinsyństwem to jest prędzej 5% próg wyborczy - jakoś w Danii może być 2%, w Szwecji 4%... Szkoda, że nie mamy 10%, jak w Turcji =;
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 10 lis 2015, 11:10

Nie można wycofać oskarżenia. Zresztą nie zdziwię się jak Kamiński zostanie skazany na jakiś wyrok w zawieszeniu, natomiast prokuratura wycofa się z postulatu zakazu funkcji publicznych.
Daniel_FCB pisze:E tam, gorzej niż od Kolarskiej-Bobińskiej, która postulowała "równe traktowanie" kierunków technicznych i humanistycznych w kwestii programu kierunków zamawianych, być nie może ;)
Co by nie mówić o kierunkach zamawianych na PW był to problem dość marginalny, natomiast na takiej Politechnice Białostockiej podobno wywołało niezłą masakrę. Pytanie tylko czy powinniśmy jakoś mocno wspierać uczelnie, które są tak nisko oceniane...
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 lis 2015, 11:33

Wolfchen pisze:
sajbeer pisze:Zawsze Prezydent może uniewinnić :-D Ziobro będzie Ministrem Sprawiedliwości to ostatecznie też może załatwić. :-D
Uniewinnienie to nie jest to samo, co ułaskawienie, a Prezydent może wyłącznie ułaskawić.
Ułaskawienie może w szczególności zawierać natychmiastowe zatarcie skazania.

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 10 lis 2015, 19:48

Racja ułaskawić. :wink:
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2015, 19:54

Akurat Politechnika Białostocka ma przyzwoite materiałoznawstwo w budowlance OIDP.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 10 lis 2015, 20:30

Miała. Obecnie przoduje w tym chyba któraś uczelnia z południa kraju, ale nie pamiętam która.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

szparag
Posty: 186
Rejestracja: 12 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: Natolin

Post autor: szparag » 10 lis 2015, 20:32

Wolfchen pisze:a Macierewicz... Cóż, będzie to prawdopodobnie pierwszy MON bez NATOwskich poświadczeń bezpieczeństwa. :lol:
Będzie miał poświadczenia NATOwskie, przynajmniej niższych klauzul, bo każdy kraj członkowski może je wydać. Nie wiem, jak jest w przypadku najwyższych klauzul.
JacekM pisze:Sukinsyństwem to jest prędzej 5% próg wyborczy - jakoś w Danii może być 2%, w Szwecji 4%... Szkoda, że nie mamy 10%, jak w Turcji =;
Jest to su....syństwo, jeśli nie masz możliwości głosowania ze wskazaniem kolejności preferowanych kandydatów/partii. Obecnie, oddając głos, kalkulujesz czy Twój głos będzie odrzucony z powodu nieprzekroczenia progu czy nie będzie odrzucony. Przy możliwości wskazania preferencji możesz głosować nie bacząc zanadto na ogłaszane sondaże.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 15:50 przez Wiliam, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta cytowania

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 10 lis 2015, 20:54

Mnie progi w ogóle drażnią. One owszem, miały swój czas, gdy scena polityczna była rozdrobniona. Teraz jednak mamy wykrystalizowane siły w parlamencie, a rzeczywistość pokazuje, że już obsadzenie list ogólnokrajowych nie jest wyzwaniem jedynie dla kilku partii. Pewnie zawsze przy braku progów trafiłby do sejmu jakiś rodzynek pokroju Stonogi, ale to nieistotne, Niesiołowskiego nikt nie przebije :D.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 10 lis 2015, 21:45

Jakiś próg ma sens, ale należy go połączyć z niedyskryminującą ordynacją (czyli właśnie STV z numerkami). Tylko nie wiem czy STV nie wymaga ponumerowania wszystkich opcji, a u nas jest tego trochę za dużo żeby to miało ręce i nogi.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2015, 21:53

Dla mnie rozwiązaniem są jednak WOWy...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 lis 2015, 22:04

Co to są WOWy?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 lis 2015, 23:39

szparag pisze:
Wolfchen pisze:a Macierewicz... Cóż, będzie to prawdopodobnie pierwszy MON bez NATOwskich poświadczeń bezpieczeństwa. :lol:
Będzie miał poświadczenia NATOwskie, przynajmniej niższych klauzul, bo każdy kraj członkowski może je wydać. Nie wiem, jak jest w przypadku najwyższych klauzul.
W Polsce wydaje je ABW. A wątpię, żeby ktokolwiek wziął odpowiedzialność za rękojmę dla osoby, która swoim postępowaniem pokazała, że nawet do danych "zastrzeżonych" nie powinna mieć dostępu.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 11 lis 2015, 5:18

szparag pisze:
JacekM pisze:
Jest to su....syństwo, jeśli nie masz możliwości głosowania ze wskazaniem kolejności preferowanych kandydatów/partii. Obecnie, oddając głos, kalkulujesz czy Twój głos będzie odrzucony z powodu nieprzekroczenia progu czy nie będzie odrzucony. Przy możliwości wskazania preferencji możesz głosować nie bacząc zanadto na ogłaszane sondaże.
Uprasza się o precyzyjniejsze cytowanie (wyżej przypisano mi nie moje słowa - to mówił JacekM, nie Jacek Z.)! :D

Yavorius, traktując rzecz w telegraficznym skrócie, jestem ogólnie przeciw finansowaniu z moich podatków jakichkolwiek partii z budżetu (a zwłaszcza takich, które nigdzie nie weszły, a więc też raczej nic sobą twórczego nie wniosą...).
Wolfchen pisze:W Polsce wydaje je ABW. A wątpię, żeby ktokolwiek wziął odpowiedzialność za rękojmę dla osoby, która swoim postępowaniem pokazała, że nawet do danych "zastrzeżonych" nie powinna mieć dostępu.
Tego jaki Macierewicz jest, nie znając go osobiście, nie wiemy (tak jak np. ś.p. prezydentowej Marii Kaczyńskiej globalistyczne media dorabiały twarz "wiedźmy", a z relacji osób które miały z nią choćby chwilową bezpośrednią styczność wynika, że była to bardzo sympatyczna, normalna kobieta). Jednak obsadzając osobę tak medialnie "wielokrotnie spaloną" na eksponowane stanowisko IMHO partia czyni sobie "strzał w stopę".

klemenko
Posty: 64
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:10
Lokalizacja: Bonn

Post autor: klemenko » 11 lis 2015, 8:02

Od kiedy media Rydzyka są globalistyczne?

Swoją drogą, pani Maria była zdecydowanie najsympatyczniejsza z całej tej rodziny.

ODPOWIEDZ