Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 07 gru 2007, 20:28

Bez sensu. Pozbawiasz Umńskiego połączenia z Szembeka i Wiatrakiem (a BARDZO dużo osób z tutejszego liceum dojeżdża wklaśnie z okolic Grochowskiej).
Przez wycofanie 301 z częstotliwości 6/10 zrobilo się 15/20 a ty chcesz całkowicie zlikwidować to połączenie. Poza tym nie po to była ta walka o zachowanie polączenia Gocław :arrow: Ostrobramska aby teraz ktoś z tego nawet marnego ale jednak 168 rezygnował. Zbyt kiepskie są obecnie przesiadki przy Zamienieckiej aby z tego polączenia zrezygnować.
Najlepsze rozwiązanie już istniało i zostało zniszczone. 301 które łączyło obwód zarówno z Grochowem jak i TS a do tego 143 które jechało przez środek i dawało częste połaczenie z Ostrobramską.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 gru 2007, 21:25

To inaczej: 123 z Gocławia przez Jugosłowiańską, Meissnera i Międzynarodową na Kijowską, a 168 przez Umińskiego na Lubelską :-k Połączenie z Ostrobramską z Gocławia musiałoby jechać gdzieś za węzeł Marsa i to jest główny problem (nie za bardzo jest gdzie to cudo wówczas skierować).
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 gru 2007, 0:09

Jeżeli już, to 123 trzeba by zakręcić w kółko Fieldorfa, Umińskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Bora-Komorowskiego, Meissnera, Jugosłowiańska, Umińskiego, Fieldorfa.
I nie jestem przekonany co do układu linii na Saskiej Kępie. Rozbijanie duetu 146+147 oraz linia na całej Międzynarodowej mnie nie zachwyciły.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 08 gru 2007, 0:11

Bo i na Międzynarodowej wszystko ściąga 111 oraz tramy na Waszyngtona.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 gru 2007, 11:38

Międzynarodowa to ulica przy której znajdują się nie małe bloki. Linia z przystankiem przy Walecznych, która dowiozłaby do głównego praskiego dworca, na kładkę oraz na Rondo Waszyngtona i w ciąg al. Waszyngtona gdzie istniałaby atrakcyjna przesiadka w tramwaje na pewno zachęciłaby mieszkańców rejonu Londyńskiej, wschodniego krańca Walecznych i Międzynarodowej do obfitego korzystania z tej linii. Fakt - niesie to za sobą problem rozbicia na Saskiej Kępie 146 i 147 w celu zapewnienia pozostawienia Saskiej dojazdu w rejon Dworca Wschodniego.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

PiotrekP
Posty: 3498
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 08 gru 2007, 12:02

R-11 Kleszczowa pisze:305 - MIĘDZYLESIE - ... - Bronka Czecha, Wydawnicza, Skrzyneckiego, Potockich (tudzież Kościuszkowców, ale nie wiem jak tam ze skrętem by było), Korkowa, Stepowa, Okularowa, Chełmżyńska, Strażacka, Chruściela - REMBERTÓW AON
Ok, tylko nie co godzinę.
Co do dzwonków, w okolicach 7, to niech by ruszało o 6;50 z AONu.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 gru 2007, 12:07

PiotrekP pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:305 - MIĘDZYLESIE - ... - Bronka Czecha, Wydawnicza, Skrzyneckiego, Potockich (tudzież Kościuszkowców, ale nie wiem jak tam ze skrętem by było), Korkowa, Stepowa, Okularowa, Chełmżyńska, Strażacka, Chruściela - REMBERTÓW AON
Ok, tylko nie co godzinę.
Co częściej byłoby chyba jednak za często :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

PiotrekP
Posty: 3498
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 08 gru 2007, 15:02

Tutaj nie, ale tam pewnie tak. :-? Mam tez nadzieję, że w takim układzie byłaby pominięta Falenica :?:

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 gru 2007, 20:58

Dzisiaj usłyszałem sugestię, że może wartoby przywrócić stary układ przystanków przy pętli Gocław. Co o tym sądzicie?

Moim zdaniem jednak powinien pozostać obecny układ.
Wady-autobusy odjeżdżają z różnych przystanków
Natomiast powrót do starego ukladu spowodowałby-
a) oddalenie przystanku od bloków czyli dodatkowe niepotrzebne pasażerometry do przejścia.
b)151 i tak nie mogłoby stawać na wspólnym przystanku bo fizyczną niemożliwością byloby potem przeciecie 4 pasow i skręt w Jugosłowiańską.
c)blokowanie autobusów próbujących wjechać i wyjechać z przystanku przez samochody czekające na skręt w Umińskiego (a tam kolejka do skrętu jest prawie zawsze)

Sytuację znacznie poprawilaby zwykla duża tablica świetlna przy bazarku która pokazywałaby rozkładowe godziny odjazdu z pętli.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 gru 2007, 21:00

Nie korzystasz z przystanku Gocław 08, to nie wiesz, jak on jest cudownie przyjazny dla pasażera.
A z przystanku Gocław 06 do Horbaczewskiego 02 odległość jest śmiesznie mała.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 gru 2007, 21:17

Ale spójrz ile czasu będzie autobus tracił na sam wjazd i wyjazd z przystanku.
Najpierw stoi na światłach na pętli, potem jak ma zielone to musi jakoś wepchnąć się przez sznureczek samochodow na przystanek a potem jeszcze będzie musiał go przeciąć po to aby wyjechać na pas do jazdy na wprost.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 gru 2007, 21:19

Na światłach przy pętli stoi i tak. A sznurek do skrętu w Umińskiego występuje w zasadzie tylko w szczycie popołudniowym i nie jest on na tyle sztywny, by na najbliższych światłach nie przejechać przez skrzyżowanie. A przecież bardzo często autobusy stoją także przed Umińskiego.
Moim zdaniem zysk ze wspólnego przystanku będzie znacznie większy niż straty.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 gru 2007, 21:28

Ale jaki zysk skoro większość ludzi będzie miała dalej do przystanku. Przyznasz też chyba że 151 i tak by tam nie mogło stawać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 gru 2007, 21:36

151 ma małe szanse. A zysk jest jeden podstawowy. Znów masz wszystkie linia na jednym przystanku, a nie musisz rzucać monetę, na który pójść.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 gru 2007, 21:40

Zamiast rzucać monetą wolałbym czytelne tablice. Skoro bez sensu stawiają tego pełno w Alejach gdzie wszystko i tak jeździ w jednym kierunku to jedną mogliby dać na Goclaw.

ODPOWIEDZ