401 - dzielić, czy nie?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 cze 2013, 20:17

snooker pisze:Można oczywiście puścić 148, zamiast Sobieskiego, przez Powsińską, ale IMO jest to gorsza trasa.
Patrząc na skalę porannych przesiadek w ZP Al. Witosa w relacji E->S(ok. 30% zapełnienia na moście) mam poważne wątpliwości. Aczkolwiek inna może tu być optyka prawego brzegu, inna Dolnego Mokotowa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 340
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 26 cze 2013, 20:37

Ja patrzę głównie z perspektywy Sadyby/Stegien, od praskiej strony faktycznie lepsza może być trasa przez Powsińską.
BTW Co prawda nie jestem tego zwolennikiem, ale 148 przez Sobieskiego dawałoby w przyszłości mocny argument przy scalaniu 501 z 422/519 i usuwaniu tego pierwszego z krańca na Stegnach.

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 26 cze 2013, 20:54

Ale czy a pewno usuwanie 501 to jest najlepsze wyjście? Jak rozumiem miałoby służyć marszrutyzacji i uporządkowaniu układu. Ale to jest dobra linia, kończąca wraz ze zmniejszaniem się potoków (najpierw przerzedzenia w ZP Dolna, no i Stegny same w sobie odbierają znaczną część potoku). Nie wiem w imię czego miałoby nastąpić zabranie 501 ze Stegien.

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 340
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 26 cze 2013, 21:04

Dlatego napisałem, że nie jestem zwolennikiem tego pomysłu. Uwzględniłem go jako często pojawiający się przy trójce 422/501/519.

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 893
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 26 cze 2013, 21:38

401 to po zabraniu 141 jedyne połączenie Służewca z Marsa i to tylko w dni powszednie.
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 26 cze 2013, 22:31

Dlaczego ktoś chce zabrać 165, które nie jest ideałem, ale niewiele mu brakuje. Krótka trasa czyni go odpornym na korki. Zabierzcie spod Galmoku 165, 401, to 189 z 218 się zesra, a nie zabierze pasażerów.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 26 cze 2013, 22:34

emyl pisze:Dobrze wiesz, że najchętniej zaproponowałbym wywalenie do piachu w zamian za odcinkowe chociaż wzmocnienie jakiegoś 148
Cóż, ja kiedyś myślałem o 148 co 10/15/15 między Marysinem a Ursynowem, 168 jadącym do Wiatracznej z częstotliwością 10/10/10, ucałodniowionym 331 przekierowanym z M Wilanowska do Ursynowa (7,5/15/15), oraz paroma zmianami na Gocławiu mającymi na cel wywalenie 123, ale to służyło raczej zlikwidowaniu/przekształceniu linii jeżdżących z dziadowską częstotliwością co 20 minut, i nie rozwiązywałoby paru problemów wykazanych w tym wątku.
grzegorz pisze:3. 401 na wschodnim odcinku robi za szybką linię obwodową.
I tak większość przystanków, które tam omija, to są NŻ-y na których rzadko się inne autobusy zatrzymują, więc czy ja wiem czy takie uzwyklenie robiłoby jakąś większą szkodę…?

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 02 lip 2013, 0:05

Myhym, a na tym tak normalnie piąta brygada wyprzedza ósmą (obie w kier. Ursusa po 17 na Dolince)? Swoją drogą w tej wyprzedzanej to wyglądało na dość ciasno - w tej drugiej nie było nikogo prawie albo i nie prawie.
ŁK

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 02 lip 2013, 15:31

Ósmej się nie spieszyło, a piąta walczyła. Na 401 to nic specjalnego.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5553
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 09 wrz 2013, 17:40

Czy nowa taryfa zakłada jednak podział 401 skoro czas to nawet 78 minut według rozkładu?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 09 wrz 2013, 17:52

OMG, ciekawe, czy znajdą się tacy, co pokonują całą trasę :-k

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 09 wrz 2013, 18:19

Oj tam oj tam, ten nowy bilet i tak na pewno będzie też jednorazowym, choćby ze względu na przepis o 'mandatach' za jazdę bez biletu.

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 23 lip 2015, 13:13

Pewnie od 1 września [ do 31 lipca urzędy dzielnicy mają czas na opinie ] linia 401 zostanie podzielona na dwie linie 401 i 402 .
Trasy:
401 Ursus - Niedźwiadek - dotychczasowa trasa linii 401 - Wałbrzyska - Nowoursynowska - Ciszewskiego - Ursynów PŁD.
402* Marysin - dotychczasowa trasa linii 401 - Rzymowskiego - zawrotka przy PKP Służewiec - Rzymowskiego - Postępu - Cybernetyki - Służewiec [ ulica Wynalazek] - Rzymowskiego - dotychczasowa trasa linii 401 - Marysin.
* pod warunkiem zgody IR, brak zgody oznacza wyznaczenie innej trasy.

wojtor
Posty: 696
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 23 lip 2015, 14:01

Albo projekt trasy 402 zakłada teleportację albo zamiast Rzymowskiego winna być Marynarska.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 lip 2015, 14:15

A zgoda IR na co jest potrzebna? Na postój na Wynazlazku? W sumie to nie wiem czy ten zawijas jest potrzebny.
Obrazek

Zablokowany