MAN NG313 vs Solaris Urbino 18

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Który lepszy

MAN NG313
103
54%
Solaris Urbino 18
88
46%
 
Liczba głosów: 191

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 09 mar 2009, 21:08

rzeznik pisze: Teraz wróćmy do tematu :D Szczerze przyznam, że Man prowadzi się wyśmienicie - w przeciwieństwie do Solarisów nie kładą się na zakrętach, nie bujają się na każdym wertepie niczym stare Jelczydło, świetnie się zbiera i ogólnie prowadzi się go dużo pewniej. Ale Solarisy też mają swoje zalety - w tych najnowszych oddzielna kabina, bardzo wygodny fotel i zdecydowanie bardziej ergonomiczny pulpit niż w Manie, niezawodne hamulce...
Jak widać, Solaris góruje pod względem wygody i ergonomii, a Man pod względem właściwości jezdnych. Może by tak jakąś krzyżówkę genetyczną?... ;)
pamiętaj, że porównujesz Solarisy z 2008 roku do MANów z 2001 roku ;) Lion'sy są już nieco unowocześnione.
noidea

TJ
Posty: 162
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:09
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: TJ » 09 mar 2009, 21:35

Jamnik pisze:Z tym że TJ raczej nie za bardzo ma możliwość włączenia klimy dla pasażerów w SU18. :D Chyba że pomyliłem userów.
Ale nimi jeździłem, a że zrobiłem szybko szkolenie to jak na świeżego kierowce nader często miałem okazje sie nimi wozić jak jeszcze były na Wornicza. Ani mój patron ani ja nigdy (nawet z klimą włączoną cały dzień) nie przekroczyliśmy 70 litrów.

Awatar użytkownika
8239
Posty: 254
Rejestracja: 28 lis 2006, 20:03
Lokalizacja: 327901

Post autor: 8239 » 09 mar 2009, 21:43

alojzy pisze: stosunku Niemców do Solarisów można poczytać na ichniejszych forach miłośników - dominują negatywne i bardzo negatywne wypowiedzi.
Co z tego, że jakieś miłośniki cośtam gadają? - Gdzieś czytałem, że Solaris (wraz z MANem i Mercedesem) był chwalony i polecony jakimś przedstawicielom RTA z Dubaju przez BVG.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 09 mar 2009, 22:25

Adam G. pisze:pamiętaj, że porównujesz Solarisy z 2008 roku do MANów z 2001 roku ;) Lion'sy są już nieco unowocześnione.
A ja jako pasażer gdy mam wybór to i tak wole jechac starym Lionsem niz nowym Solarisem. Wygodniejsze siedzenia (szkoda że Solaris nie skopiował siedzeń z Neoplana), ZNACZNIE lepiej zrobiony tył (bo bezwieżowy) no i w lato klimatyzacja ktorą się czuje, te kurtyny powietrzne naprawde dużo dają.

Awatar użytkownika
levar
Posty: 2414
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 09 mar 2009, 23:36

SP45-166 pisze:Solarisy U12 z 2007 i 2008 roku. te pierwsze są mułowate i szarpią skrzynią bo przy zbyt niskich obrotach zmieniają bieg (1100-1400), a te najnowsze umieją przeciągać nawet do 2000 i mają całkiem przyjemne odejście.
Zgadza się. R-7 majstrowała przy SU12, by mniej spalały. A nie lubię nimi jeździć właśnie dlatego, że strasznie szarpią a pasażerowie pewnie myślą, że to wina kierowcy (-( .

Awatar użytkownika
Janek1236
(viper1983)
Posty: 553
Rejestracja: 24 kwie 2006, 15:28
Lokalizacja: Śródmieście/Bielany

Post autor: Janek1236 » 10 mar 2009, 0:04

SP45-166 pisze:Solarisy U12 z 2007 i 2008 roku. te pierwsze są mułowate i szarpią skrzynią bo przy zbyt niskich obrotach zmieniają bieg (1100-1400), a te najnowsze umieją przeciągać nawet do 2000 i mają całkiem przyjemne odejście.
Seria 11xx, 14xx, 15xx ma krótko zestopniowaną skrzynię ZF. Seria 18xx ma już dużo lepszą dla Solarisów skrzynię Voith, stąd różnica. ;-)
I jeszcze pytanie do zwolenników NG313; Dlaczego świętem jest pojawienie się MANa na nocce, choćby w weekend? Czyżby jego osiągi nie pozwalałyby na nawet jako takie wyrabianie się w rozkładzie :D :?: a może chodzi o brak monitoringu (tyle że Ikarusy czy gnioty też kamer nie mają), a może o możliwe dewastacje i związane z tym koszty napraw i części (mimo że w Solarisach i Jelczach też mogą sie zdarzyć) :?:

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 mar 2009, 0:26

TJ pisze:Ja moge powiedzieć że wczoraj na przejechane 392 km SU18 '07 spalił 174,96 litra co daje ok 45 litrów średniej - wiadomo - wynik do uzyskania tylko w weekend.
Nie rozumiem tego: po cholerę wcinać się do rozmowy skoro nie przeczytało się z uwagą tego na co się odpowiada i zarzuca kłamstwo!? Sam zacytowałeś mój wpis z wartościami spalania i odpisałeś bzdurę...

A tak w ogóle, to bardzo się cieszę, że odkopany "po latach" przeze mnie temat jest aktualnie znów gorący i że mimo wszystko wypowiadają się w większości ludzie z pojęciem i doświadczeniem! No i cieszy mnie wynik sondy, którego wskazówka widocznie przesunęła się z wyniku pół na pół w kierunku oczywistości, w ciągu kilku ostatnich dni!

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 10 mar 2009, 0:31

Janek1236 pisze:I jeszcze pytanie do zwolenników NG313; Dlaczego świętem jest pojawienie się MANa na nocce, choćby w weekend? Czyżby jego osiągi nie pozwalałyby na nawet jako takie wyrabianie się w rozkładzie :D :?: a może chodzi o brak monitoringu (tyle że Ikarusy czy gnioty też kamer nie mają), a może o możliwe dewastacje i związane z tym koszty napraw i części (mimo że w Solarisach i Jelczach też mogą sie zdarzyć) :?:
no to żeś dowalił z tym pytaniem :aloha: równie dobrze mogę spytać, dlaczego SU18 czy odkurzacze nie pojawiają się na nocach (proszę mi tu nie wyskakiwać z 63BWL - N31/172 :P)...
jakbyś nie zauważył, w tym mieście (poza nielicznymi wyjątkami) nie wysyła się jeszcze niskich przegubów na linie nocne.
noidea

TJ
Posty: 162
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:09
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: TJ » 10 mar 2009, 0:46

prosper5250 pisze:Twierdzisz, że prowadziłeś wóz z włączoną klimatyzacją? Nie rozumiem tego: po cholerę wcinać się do rozmowy skoro nie przeczytało się z uwagą tego na co się odpowiada i zarzuca kłamstwo!?
No właśnie prosiłbym Cię o przeczytanie wszystkich postów w tym temacie z ostatnich 24h, w tym również mój.

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 mar 2009, 0:59

Najpierw zarzuciłeś mi kłamstwo, potem zweryfikowałeś swoje ilości do 70 litrów (czego też z resztą nie potwierdzają inni). Napisałem o średnim spalaniu, czyli Tobie raz czy dwa może i faktycznie udało się osiągnąć ten wynik a innym może 90 litrów i więcej... Zależy to od wielu czynników ale średnia pozostaje taka jaką przedstawiłem, po wielu rozmowach z kierowcami, a teraz dodatkowo inni ją potwierdzają. Nie chcę się kłócić, cenisz sobie pojazdy Solarisa i git! Nie musisz zarzucać od razu kłamstwa, skoro racja nie leży jednak po Twojej stronie...

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 2154
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 10 mar 2009, 8:52

TJ pisze:Ja moge powiedzieć że wczoraj na przejechane 392 km SU18 '07 spalił 174,96 litra co daje ok 45 litrów średniej - wiadomo - wynik do uzyskania tylko w weekend.
A co ma U18 '07 do spalania U18 '08 lub '05?
W Woroniczańskim nie masz klimy która by chlała
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 mar 2009, 10:45

Desert pisze:
TJ pisze:Ja moge powiedzieć że wczoraj na przejechane 392 km SU18 '07 spalił 174,96 litra co daje ok 45 litrów średniej - wiadomo - wynik do uzyskania tylko w weekend.
A co ma U18 '07 do spalania U18 '08 lub '05?
W Woroniczańskim nie masz klimy która by chlała
Desert weź już przestań pitolić :-? Pokaż mi w którym U18 załącza się sprężarka klimatyzacji przy obecnych temperaturach... Lepiej przestań powtarzać co gadają kierowcy...

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 mar 2009, 10:51

Flash, o co Tobie chodzi? TJ pisał bzdury, bo kłócił się o spalanie w U18, tylko że podana była ilość ropy z włączoną klimą (w lecie) a on zapodał ilość z serii 81 z wczoraj. Czego więc się czepiasz Deserta, on nic nie pisał o włączaniu sprężarek!? Przeczytaj lepiej wątek od kilku stron wstecz zamiast włazić między wódkę a zakąskę z marchewką...

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 mar 2009, 10:56

prosper5250 pisze:Flash, o co Tobie chodzi? TJ pisał bzdury, bo kłócił się o spalanie w U18, tylko że podana była ilość ropy z włączoną klimą (w lecie) a on zapodał ilość z serii 81 z wczoraj. Czego więc się czepiasz Deserta, on nic nie pisał o włączaniu sprężarek!? Przeczytaj lepiej wątek od kilku stron wstecz zamiast włazić między wódkę a zakąskę z marchewką...
Szczegółnie, że kierowcy ze Stalowej mieli dużo okazji włączania klimy w U18 w wakacje... Odłóż lepiej te kadzidła... Widać Twoją znajomość tematu która jest na niskim poziomie...

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 mar 2009, 11:01

Ale kierowcy z Ostrobramskiej mieli, na podstawie których wyliczyłem średnią (gdybyś przeczytał wątki to byś wiedział o co chodzi)...
Flash, czas pogodzić się z tym, że nie jesteś jedynym ekspertem... Nie mówię że ja nim jestem, ale czas skreślić z Twojego słownika nadużywany nagminnie przez Ciebie tekst: "znajomość na niskim poziomie", bo już można umrzeć z nudów, żeby nie wspomnieć o bełcie...

ODPOWIEDZ