Solbus Solcity

Moderatorzy: JacekM, Dantte

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 gru 2011, 17:43

Ja widziałem, dziwnie wygląda taki Solbus. ;-)

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 09 sty 2012, 21:55

http://epl.huger.pl/product.php?id_prod ... talog=true
Link propos Solbusów....Wyświetlacze jak i sterownik to firma : HUGER.
Tudzież sterownik Nova Media jest zrobiony na licencji/we współpracy z firmą : HUGER.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 30 sty 2012, 21:47

Warto odświeżyć wątek. Od tygodnia-dwóch już nie czekamy wieków z pełnym piszczydłem, nim drzwi się otworzą. Chyba zaktualizowano oprogramowanie sterujące i drzwi otwierają się natychmiast (-o<
Inna ciekawostka, którą dopiero wczoraj zauważyłem - przy oknach na górze są rynienki z zamontowanymi małymi żabkami - starczy jaką szmatę zaczepić i będą firanki prima sort!
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

henio_wpz
Posty: 266
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:28
Lokalizacja: WWA Sielce

Post autor: henio_wpz » 31 sty 2012, 0:28

Zawiesi się firanki i nie będzie tak czuć, jak wieje z nieszczelnych okien ;)

927
Posty: 96
Rejestracja: 23 lis 2011, 15:15
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post autor: 927 » 02 lut 2012, 16:52

Mam pytanie, czy Solbusy mają odgórnie wydany zakaz wyjazdu na linie nocne ?
A jeżeli tak to kto go wydał ?

dziękuje za odpowiedz od osób zorientowanych w temacie.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 lut 2012, 16:56

Solbusy nie mają zakazu wyjazdów na noc, ale w nocy jeżdżą tylko pojazdy 12/18 metrowe. A Solbus ma 10,5m. ;-)

927
Posty: 96
Rejestracja: 23 lis 2011, 15:15
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post autor: 927 » 02 lut 2012, 17:02

Solbusy nie mają zakazu wyjazdów na noc, ale w nocy jeżdżą tylko pojazdy 12/18 metrowe. A Solbus ma 10,5m. ;-)
_________________

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 lut 2012, 17:10

Ikarus 280 ma 16,5 metra. Po prostu ZTM Ikarusa 260 traktuje jako wóz maxi, a Solbusa SM10 jako tabor midi.

927
Posty: 96
Rejestracja: 23 lis 2011, 15:15
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post autor: 927 » 02 lut 2012, 18:52

Wóz ma na siebie zarabiać a nie stać w nocy na zajezdni gdy może jeździć, szczególnie gdy są tak duże mrozy, a wiadomo solbus to nowy wóz, szczelny i z dobrym ogrzewaniem. Z jednej strony dużo mówi się o komforcie dla pasażerów a z drugiej wozi się ich zimnymi lodówkami.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 lut 2012, 18:55

Ale metrażowo to jest za mały wóz, pojemnościowo też czasem może być. Poza tym nikt nie broni wysyłać Woronicza SU12/SU18. :-"

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 lut 2012, 20:35

ashir pisze:Ale metrażowo to jest za mały wóz, pojemnościowo też czasem może być. Poza tym nikt nie broni wysyłać Woronicza SU12
No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D
noidea

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 02 lut 2012, 20:49

Adam G. pisze:No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D
Ikarus ma tę przewagę, że ma zabudowaną kabinę, dlatego tam kierowcom ciepło. Gdyby jeździć z otwartą, to nie wszystkie ikarusy zdałyby test - no chyba że się trochę kiero spalinami przytruje. Ale w ogóle nie wiem po co ta dyskusja - ech ci miłośnicy....

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 03 lut 2012, 2:31

fraktal pisze:
Adam G. pisze:No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D
Ikarus ma tę przewagę, że ma zabudowaną kabinę, dlatego tam kierowcom ciepło. Gdyby jeździć z otwartą, to nie wszystkie ikarusy zdałyby test - no chyba że się trochę kiero spalinami przytruje. Ale w ogóle nie wiem po co ta dyskusja - ech ci miłośnicy....
Dyskusja toczy się na inny temat, gdybyś ją przeczytał, to byś wiedział. Moja wypowiedź była wyłącznie dygresją. - to raz.
Dwa - nie bronię wcale Ikarusów, ich czasy już minęły. Nie zmienia to jednak faktu, że pod pewnymi względami są lepsze od niektórych nowszych wozów.
Trzy - nawet z otwartą kabiną Ikarusy potrafią być ciepłe.
noidea

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 lut 2012, 10:59

henio_wpz pisze:Zawiesi się firanki i nie będzie tak czuć, jak wieje z nieszczelnych okien ;)
Rzeczywiście ciągnie tam trochę. Wczoraj miałem okazję pierwszy raz skorzystać z tej marki. Ciepło było, owszem, mimo tych przeciągów przy samej szybie. Piszczydło przy otwieraniu drzwi jest do natychmiastowego zlikwidowania, drzwi, przynajmniej w tym wozie, którym jechałem otwierały się niezrozumiale długo. Przy wstawaniu rąbnąłem głową w jakąś poręcz. A generalne wrażenie było takie (może nieuzasadnione), że ten sprzęt dość szybko będzie mocno rozklekotany - coż na wzór scanii czy liberów. Co nie jest dobre, bo moim zdaniem ładniej starzeją się solarisy.
Popatrz, jaka franca!

927
Posty: 96
Rejestracja: 23 lis 2011, 15:15
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post autor: 927 » 03 lut 2012, 19:09

ashir pisze:Ale metrażowo to jest za mały wóz, pojemnościowo też czasem może być.
No faktycznie te pół metra to przeszkoda nie do pokonania.


[ Dodano: |3 Lut 2012|, 2012 19:14 ]
No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D
Ikarus ma tę przewagę, że ma zabudowaną kabinę, dlatego tam kierowcom ciepło. Gdyby jeździć z otwartą, to nie wszystkie ikarusy zdałyby test - no chyba że się trochę kiero spalinami przytruje. Ale w ogóle nie wiem po co ta dyskusja - ech ci miłośnicy....
Nie byłem i nie jestem miłośnikiem, poruszam temat który zarówno mnie jak i innych kierowców nocnych interesuje.

ODPOWIEDZ