Kącik porad komputerowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

reserved
Posty: 14644
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 27 lut 2015, 14:30

O lol, w cudowny sposób mi samo znikło. :D Ten dysk to dla mnie jedna wielka zagadka...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lut 2015, 22:34

Bastian pisze:Od jakiegoś (dość długiego) czasu nie działa mi Youtube: reklamy nawet się odtwarzają, natomiast właściwe filmiki zacinają się po pierwszej sekundzie, próbują jeszcze raz od zera i z tym samym efektem, po czym wyskakuje komunikat o błędzie (z którego jednak niczego konkretnego dowiedzieć się nie można). Ktoś ma może jakiś pomysł?
Teokryt pisze:Sprawdź czy masz adblockery, flashbockery, wyłacz i sprawdź.
Jeśli nadal nic - gruntownie wyczyść cache przeglądarki
Jeśłi nadal nic - sprawdź na innej przeglądarce
Jeśłi nadal nic - chkdsk c: /f
Jeśłi nadal nic - sprawdź na innym komputerze.
Jełśi nadal nic - grubsza sprawa.
JacekM pisze:Ewentualnie: sprawdź w trybie prywatnym/incognito przeglądarki. To niekoniecznie rozwiązanie problemu, ale może pomoże...
No cóż, poczyściłem, poprzeinstalowywałem i nic. Dodam, że to nie kwestia samej przeglądarki, bo w MF i w IE jest dokładnie to samo. Tryb prywatny też nie pomaga...
Jest jeszcze ciekawiej, co zresztą może być innym aspektem tego samego problemu: mam płytkę, na niej aplikację, która powinna (i przetestowałem w pracy, że to robi) otworzyć ekran startowy, gdzie można kliknąć różne opcje itp. - tymczasem zamiast tego ekranu startowego odpala się tego samego rozmiaru nic. W sensie puste, białe, nieprzezroczyste okienko, nawet bez żadnej ramki, w którym jedynym elementem widocznym, aktywnym i działającym jest x do zamknięcia. Co więcej, tak samo wygląda to na laptopie mojej piękniejszej połowy, który jednak jest (też) mocno na bakier z aktualizacjami Flashów, Jav itp. itd. (jednak Youtube na nim chodzi). What the fuck?! :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 27 lut 2015, 22:46

1. Używasz w youtube playera flash czy html5?
Spróbuj przełączyć na przeciwny: https://www.youtube.com/html5?gl=PL

2. W playerze flash możesz spróbować, czy pomoże wyłączenie przyśpieszenia sprzętowego (ppm na filmiku, ustawienia, odznaczyć)...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lut 2015, 23:08

MichalJ pisze:1. Używasz w youtube playera flash czy html5?
Spróbuj przełączyć na przeciwny: https://www.youtube.com/html5?gl=PL
Ha! Działa!!! To jeszcze tylko muszę dojść, jak z powrotem włączyć dźwięk :term:

(Gdy już youtube nie działał, kliknąłem którąś ikonkę w systrayu, i wyłączyłem urządzenie dźwiękowe, którego funkcję z powodzeniem spełniał głośnik w monitorze; i teraz nie wiem, jak to przywrócić :/)

No a co z płytką, bo wnioskuję wobec tego, że to jednak zupełnie inny problem? :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2015, 14:23

Bastian pisze:mam płytkę, na niej aplikację, która powinna (i przetestowałem w pracy, że to robi) otworzyć ekran startowy, gdzie można kliknąć różne opcje itp. - tymczasem zamiast tego ekranu startowego odpala się tego samego rozmiaru nic. W sensie puste, białe, nieprzezroczyste okienko, nawet bez żadnej ramki, w którym jedynym elementem widocznym, aktywnym i działającym jest x do zamknięcia. Co więcej, tak samo wygląda to na laptopie mojej piękniejszej połowy, który jednak jest (też) mocno na bakier z aktualizacjami Flashów, Jav itp. itd. (jednak Youtube na nim chodzi). What the fuck?! :shock:
Żadnego pomysłu, czego brakuje mojemu komputerowi do obsługi tej płyty? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 lut 2015, 14:52

Wobec wcześniejszych problemów z yt (w końcu który odtwarzacz działa?) zaryzykowałbym sugestię pogrzebania w karcie graficznej - aktualizacja sterowników czy tam coś.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lut 2015, 16:42

Działa ten, który podsunąłeś :)

Aktualizacja karty graficznej? OK, jak?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 lut 2015, 17:29

Panel sterowania/urządzenia/(wybrać)/sprzęt/karta graficzna/właściwości.
Może będzie aktywny guzik 'aktualizacja sterownika', albo wyguglać wg modelu karty sterownik... Odpowiedzialności nie biorę na siebie. :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 mar 2015, 9:09

Komputer powiada, że sterownik jest aktualny, a urządzenie działa prawidłowo... :/
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 07 mar 2015, 9:28

Mam taki problem od kilku dni wylacza mi sie nagle komputer stacjonarny. chodzi zawsze caly dzien z wylaczeniem na noc. Te nagle wylaczenia zdarzaja sie tylko noca po 20. Zalozylem ze to zasilacz bo temp. mam w porzadku. Wczoraj oczyscilem go sprezonym powietrzem wkladajac rurke do srodka. I jest gorzej wieczorem z 7 razy sie wylaczyl. Raczej to bedzie zasilacz do wymiany? Bo jkaby to bylo cos innego to by sie wylaczal o roznych porach prawda?

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 07 mar 2015, 10:10

Proponuje kupić/pożyczyć miernik (multimetr), wybrać odpowiedni zakres (np. DC 20V) i przeprowadzić pomiar napięcia na wtyczkach (Żółty +12V; Pomarańczowy +3.3V; Czerwony +5V; Czarny Masa) Tolerancja +/- 5%.
Pomiar przeprowadzić bez elektrycznego obciążenia, z elektrycznym obciążeniem (bez logicznego obciążenia) oraz z elektrycznym i logicznym obciążeniem (wymagająca gra 3d).
Programowy (BIOS/UEFI/EVEREST/AIDA itp.) pomiar napięć nie jest wiążący.
Poszukać w biosie/systemie czasowego samowyłączenika.

Łukasz
Posty: 10706
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 10 mar 2015, 15:35

Może ktoś się bawi z zewnątrz? Nie zainstalowało Ci się coś dziwnego?
ŁK

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 10 mar 2015, 15:52

To byl zasilacz, juz wymieniony

Łukasz
Posty: 10706
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 10 mar 2015, 15:54

rhemek pisze:To byl zasilacz, juz wymieniony
Do dzwudziestej jeszcze 4h.
ŁK

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 10 mar 2015, 15:55

Wymieniony wczoraj o 16 w poniedzialek ,chodzi ok.

ODPOWIEDZ