Okęcie, Raszyn i dalsze okolice

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sty 2008, 21:28

Środki poniesione na N88 przez przewoźnika to rzeczywiście tylko paliwo (z dokładnością do kosztów eksploatacyjnych które się liczy na kilometr :p ), ale organizator i tak płaci za wozokilometr - i na tej podsawie wystawi rachunek gminie...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 07 sty 2008, 21:42

Niestety. Póki co Teraz gmina Nadarzyn dopłaca ZTM 768 000zł (z wyliczeń własnych).
Wiec Nocny nawet z dwoma podjazdami podniósł by ta kwotę o 20 000zł
Obrazek

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 sty 2008, 21:44

Ryoga pisze:średnio autobus odjeżdża co 5 minut. Prawie jak w Centrum. Jedna linia tego nie zastąpi. A to z prostego powodu, miedzy jednym a drugim autobusem zakładając ciągły ruch co 5 minut było by ok 1,5km. A jak by był korek? ileż to pojazdów trzeba by wydelegować?
A jak jest korek przy tej liczbie linii? Też autobusy stoją i się opóźniają...
A gdyby była silna dowozówka przy częstotliwości takiej jak podajesz łączną dla tych linii to rozkład pasażerowi i tak nie jest potrzebny za bardzo...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 07 sty 2008, 21:54

A gdyby była silna dowozówka przy częstotliwości takiej jak podajesz łączną dla tych linii to rozkład pasażerowi i tak nie jest potrzebny za bardzo...
Tylko jaki jest sens jechać 15 minut, przesiadać sie, jechać 10 minut, przesiadać sie i jechać 20 minut?
Imho nie ma to sensu, to generowanie przesiadek na siłę. Utworzenie pętli w Jankach nie zmieni w tej sprawie nic. Albo buspas, tramwaj albo poszerzenie. Innych sensownych dróg nie ma. WKD - może i by uszło ale tylko wtedy jeśli w tym odcinku obowiązywała by strefa ZTM.
Obrazek

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8375
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 sty 2008, 21:58

MeWa pisze:A gdyby była silna dowozówka przy częstotliwości takiej jak podajesz łączną dla tych linii to rozkład pasażerowi i tak nie jest potrzebny za bardzo...
Nie będzie potrzebny pasażerowi z Raszyna, nie z miejscowości, gdzie autobus dociera co godzinę lub rzadziej.

Przy okazji tej koncepcji zapala mi się mała lampka z wątpliwościami:
po pierwsze, czy gminy "zajankowskie" zgodziłyby się na częstsze kursy (ergo większe opłaty) dotychczasowych linii (jak sugeruje Pawcio);
po drugie, czy po pewnym czacie Raszyn nie postanowiłby zbuntować się przeciw tak wysokiej częstotliwości "zbiorczej" linii. W końcu oni płaciliby prawie za cały jej przebieg. Egoistycznie na rzecz patrząc niekoniecznie musi ich obchodzić co z tymi pasażerami dzieje się w Jankach. W końcu to byłaby "ich" linia, a czegoś takiego jak zarządu aglomeracyjnego nie mamy. Skończyłoby się utworzeniem nowej, pospiesznej linii przez Raszyn (za którą płaciłyby pozostałe gminy)?
po trzecie, odwołuję się do doświadczeń warszawskich. Jeszcze ciepły przykład ze 174 uczy pokory i nieufności wobec pomysłów komasowania kilku linii w jedną;
po czwarte, wpierw należałoby wybudować nową pętlę w Jankach. Gdzie i jak szybko?
po piąte, na szczęście jest to tylko wymysł dziennikarza (ciekawe czym inspirowany...)
:-)

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 08 sty 2008, 10:52

Pomysł (i ile nie jest wymysłem dziennikarza) ma co najmniej kilka minusów:
:arrow: kto się zgodzi robić dojazdy na pusto do Janek, aby tam jeździć dopiero dalej :?:
:arrow: jak ZTM chce zagwarantować, aby przesiadanie się było skuteczne, i żeby ludziom autobusy z powodu korków nie uciekały :?:

Choć z drugiej strony to byłby przełom, i szansa na tworzenie linii eksterytorialnych, które by pełniły funkcje dowozowe do linii jadących do Warszawy. A myślę że kilka gmin by chętnie z takich linii obsługiwanych minibusami skorzystało, gdyż nie każda ulica nadaje się pod standardowy autobus, a w wielu miejscach jest on potrzebny.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 sty 2008, 13:58

Frencher pisze:Pomysł (i ile nie jest wymysłem dziennikarza)
Toż napisałem, że jest...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

marinheiro
Posty: 27
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:56

Post autor: marinheiro » 08 sty 2008, 14:09

To jakaś jedna wielka bzdura. Żeby dojechać do centrum mam niby przesiadac się po pierwsze w Jankach, po drugie na Okęciu i ewentualnie jszcze gdzieś. Takie pomysły to mogą sobie wsadzić w d.... Jak to niby ma rozładować korki? Przecież autobusy i tak będą w korku stały, czy będą jeździc pod numerem takim czy innym. A poza tym ludzie chyba tego nie chcą. Niech lepiej szybko budują drogi, w tym wspomniana trasę: Janki - Salomea. Tylko to może pomóc.

Ja osobiscie jako pasażer linii 733 chciałbym, żeby jeździła ona częściej niż z taktem dwugodzinnym. Chociaż i tak nie jest źle. Zdziwiło mnie nawet, że byli pasażerowie 25 grudnia i 1 stycznia. Za czasów monopolu PKS Grodzisk Mazowiecki o tym żeby coś jeździło w pierwszy dzień świąt (zarówno Bożego Narodzenia, jak i Wielkiej Nocy i Nowy Rok) można było sobie tylko pomarzyć. Generalnie w takie dni PKS - y (też Żyrardów) uważają, że życie zamiera.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 08 sty 2008, 14:17

marinheiro pisze:To jakaś jedna wielka bzdura. Żeby dojechać do centrum mam niby przesiadac się po pierwsze w Jankach, po drugie na Okęciu i ewentualnie jszcze gdzieś.a.
Zdementowano już tą kwaczkę (ostatnio Bastian). Możemy już nie wracać do wyssanych z paluszka spekulacji dziennikarskich?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

marinheiro
Posty: 27
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:56

Post autor: marinheiro » 08 sty 2008, 14:36

OK, to się cieszę, że to tylko wytwór czyjejś chorej wyobraźni.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 sty 2008, 17:39

MisiekK pisze:Zdementowano już tą kwaczkę (ostatnio Bastian).
Ja bym raczej powiedział "dwukrotnie Bastian" ;)

Oczywiście nie można wykluczyć, że taki pomysł się gdzieś narodzi bądź już komuś narodził. Tym niemniej na Dzielnej wywołał paroksyzmy śmiechu :D

Więc na razie niczego takiego się nie projektuje.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5268
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 08 sty 2008, 18:09

Niby dlaczego dziennikarz miałby to sobie wymyślać? Dlaczego akurat to? Pewnie znów "nie wie lewica co czyni prawica". Tak jak było z chodnikiem przed chałupą kaczora :P .

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 08 sty 2008, 18:10

Myślę, że taka koncepcja mogłaby powrócić gdyby zrealizowano pomysł przedłużenia WKD osobną nitką do CH w Jankach, oczywiście razem ze wspólnym biletem. Wtedy opodal Geanta mógłby powstac duży terminal dla tych busów. Ale to wiadomo... daleka przyszłosc.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 sty 2008, 18:21

Colony pisze:Myślę, że taka koncepcja mogłaby powrócić gdyby zrealizowano pomysł przedłużenia WKD osobną nitką do CH w Jankach, oczywiście razem ze wspólnym biletem.
Zależy jeszcze, skąd by takie odgałęzienie odchodziło. Jeśli w okolicach Salomei, to owszem, ale fundować wycieczkę przez np. Podkowę Leśną, czy Pruszków, to już nie... :-k
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 08 sty 2008, 18:21

Przypuszczam, że tam. Z Pruszkowa i tak jest dowozówka do Janek.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

ODPOWIEDZ