Służewiec i jego problemy

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 19 lis 2009, 9:58

Lipa pisze:Cały czas mowa jest o uruchomieniu z Wilanowa 239 i w tym kontekście piszemy tutaj o skracaniu 117...
To przepraszam, przeoczyłem.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 25 lis 2009, 23:35

Lukasz436 pisze:
Stary Pinwin pisze:W najlepsze trwa budowa łącznika Marynarska-POW.Jakie ruchy w stosunku do tramów są przewidziane?????? wycofanie z marynarskiej? Tramwaje dwukierunkowe? Malutka pętla awaryjna koło Mazowszanki? Jaka jest minimalna średnica pętli tramwajowej??
No właśnie też miałem o to się spytać.

Co będzie z autobusami. Przecież to wszystko stanie w jednym jeszcze większym korku.

Czyżby 504 miało powrócić do pierwotnej koncepcji "Lotniskowej".
Jak przez Lotnisko to pewnie w obu kierunkach Żwirki i Wigury, bezpośrednio na rondzie w Bennetta a dalej łącznikiem do Wirażowej. Wówczas zamiast "zaliczać" Terminal linia 504 by stanęła na Bennetta w obie strony. Pewnie 306 tak samo pojedzie bo przecież przelot Wirażową przy działkach już niebawem będzie niemożliwy.
Swoją drogą Bennetta w stronę Cargo jest już poszerzona na wysokości przystanku technicznego pewnie też z uwagi na przeniesienie części ruchu z modernizowanej Marynarskiej.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 30 lis 2009, 14:06

Wg doniesień telewizyjno-prasowych dobiega końca budowa ronda u zbiegu Kłobuckiej/Bokserskiej/Obrzeźnej. Czy w związku z tym faktem nie można byłoby pomyśleć o zrobieniu porządku z pokręconą końcówką 141?
Mam taką propozycję, aby 141 skierować od Galerii Mokotów na stałę po trasie Rzymowskiego-Cybernetyki-Postępu-Bokserska-zawrotka na rondzie-BOKSERSKA (powrót: Postępu-Marynarska). Natomiast 165 skierować do całodziennej, dwukierunkowej obsługi ul. Obrzeźnej poprzez następującą zmianę trasy: :mewa: WILANOWSKA-Al. Wilanowska-Rzymowskiego-Cybernetyki-Obrzeźna-Kłobucka...WYCZÓŁKI (powrót: Kłobucka-Obrzeźna-Cybernetyki-Postępu-Marynarska).
Na Jadźwingów jest silne 193, a do tego 138 i 174, z czego 138 pomiędzy Jadźwingów a GM nie wozi tłumów zatem spokojnie sobie poradzi w tej relacji (będzie pretekst, żeby je wzmacniać :-$ )

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 lis 2009, 14:43

Tak właśnie będzie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 30 lis 2009, 15:15

Zmiany następują od jutra?

(czy zwrócił ktoś uwagę, jaki jest wąska Obrzeżna tuż po zjeździe z ronda? nie ma szans, żeby się wyminęły dwa autobusy, jeśli jeden nie ucieknie do zatoczki.)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 lis 2009, 20:35

yavorius pisze:Zmiany następują od jutra?
Trochę za szybko. Mówi się o końcu tygodnia.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Lion's
Posty: 69
Rejestracja: 09 kwie 2007, 20:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lion's » 30 lis 2009, 23:21

Otwarcie ma być 3.12.

marts
Posty: 54
Rejestracja: 01 cze 2007, 11:54
Lokalizacja: Ochota, Wola

Post autor: marts » 02 gru 2009, 12:13

Przepraszam, że sam siebie zacytuje z forum o KM, ale sam nie wiem czy to bardziej temat Służewcowy czy Kolejowy.
marts pisze:No i mieliśmy bardzo sensowny dojazd z miasta na biurowy służewiec. Linia ze wschodniego docierała na PKP Służewiec o 9:02, z kolei z powrotem był pociąg o 17:15 (co ciekawe specjalnie dla biur bo tylko w relacji Wwa Służewiec - Wwa Wschodnia).

A teraz:
- do wWy służewiec można dojechać na 8:10 lub 9.26
- a wyjechać: 16:18 lub 17:35

No to ścisk w 17, 18 i metrze będzie większy ....

Gratulować wyobraźni.

Grzesiek
Posty: 844
Rejestracja: 26 kwie 2006, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 02 gru 2009, 22:06

Ciekaw jestem, jak się będzie to nowe 165 spisywać. Szczerze powiedziawszy, nie wróżę mu sukcesu na Obrzeżnej, poprzednia trasa była akurat. Na Gotarda zawsze byli jacyś chętni.

Moja część Służewia(-ca) traci bezpośrednie połączenie z Metrem Wilanowska. Co tam, zawsze można przecież przesiąść się przy Galerii w 218, by pokazać, że ta linia ma sens...
Obrazek

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 gru 2009, 22:13

A po co Ci Wilanowska do szczęścia jak masz 193 do metra?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Grzesiek
Posty: 844
Rejestracja: 26 kwie 2006, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 02 gru 2009, 22:18

Siedemsetki
Obrazek

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 02 gru 2009, 22:35

ZP Al.Lotnikow

wojtor
Posty: 665
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 03 gru 2009, 0:00

W związku z zakończeniem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Obrzeżnej, Bokserskiej i Kłobuckiej, 4 linie autobusowe wracają 4 grudnia na swoje „stare” trasy, natomiast dwie linie będą kursowały nieco inaczej. Dzięki czemu poprawi się komunikacja w rejonie Nowego Służewca.

Zmiana tras linii 141 i 165 ma na celu poprawienie obsługi komunikacyjnej ul. Obrzeżnej przy której powstały liczne nowe budynki mieszkalne. Poprawi się także sytuacja komunikacyjna na ul. Postępu przy której oddawane do użytku są kolejne biurowce.

Autobusy linii pojadą trasą:

* Linia 141:OS. OSTROBRAMSKA – ... – al. Lotników – al. Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – BOKSERSKA (powrót: Bokserska – Postępu – Marynarska – al. Wilanowska – al. Lotników...)
* Linia 165:METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Cybernetyki – Postępu – Marynarska – al. Wila-nowska) – Kłobucka – ... – WYCZÓŁKI

Na swoje stare trasy wrócą autobusy linii: 138, 174, 193 i N36. Zastępcza linia Z-5 zostaje zlikwidowana.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 03 gru 2009, 9:59

Grzesiek pisze:Ciekaw jestem, jak się będzie to nowe 165 spisywać. Szczerze powiedziawszy, nie wróżę mu sukcesu na Obrzeżnej, poprzednia trasa była akurat. Na Gotarda zawsze byli jacyś chętni.
A od kiedy to 165 zapełnia ZP Jadźwingów? :shock: A widziałeś nowe osiedle po zachodniej stronie Obrzeźnej? Coś mi się wydaje, że za jakiś czas Gruszczyńskiego będą z powrotem "odnarządawiać". W kierunku metra ze 165 skorzystają dodatkowo pasażerowie z Elektromontażu (od jutra Cybenetyki) gdzie zastąpi 141. Zmiana jest jak najbardziej w porządku.
Na uwagę zasługuje zaś inna sprawa: doskwierać będzie brak obecnego tymczasowego przystanku Postępu-Zremb 51. Przystanki Cybernetyki 04 (d. Elektromontaż) oraz Centrum Targowe są daleko, a jeżeli w komunikacie ZTM jest mowa o poprawie obsługi ul. Postępu to jednak Postępu-Zremb 51 powinien zostać na stałe, jako Instytut Szkła 01.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 18 gru 2009, 14:00

Dziś przejechałem się 218 na odc. MW - Woronicza kursem o 8.20 z MW.

Frekwencja żałosna ze względu na to, że jakiś kurs widmo odjechał z MW o 8.19. Była to chyba br. 05.

Natomiast chyba pokuszę się o pierwszą w życiu naganę na kierowcę adresowaną do ZTM.
O godz. 8.09 na MW wjechał pan kierowca wozem A001, br. 2. Po wypuszczeniu pasażerów, zamknął drzwi i bez zatrzymywania się na przystanku dla wsiadających, na którym czekało czterech pasażerów, pojechał sobie dalej.
Mróz taki, że ja pierdole, a pan fjut nawet się zatrzymać nie raczył. Oby mu odebrali premię, jeśli napiszę do ZTMu...

ODPOWIEDZ