O grzaniu i niegrzaniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 gru 2005, 19:03

dzidek pisze:w takim razie jakbyś mógł jeszcze odpisać czy uważasz, że MZA specjalnie chce zaoszczedzać na paliwie
Nie takie rzeczy już widziałem na tym świecie, więc nie wykluczam takiej możliwości, ale po prostu tego nie wiem. Wiem jedno:

Fikander pisze:A jako pasażer powinienem być wożony sprawnymi technicznie wozami z włączonym ogrzewaniem. Skoro to nie zostało zrobione, to ktoś zawalił - albo kierowca, albo wasza cudowna Kleszczowa. I za to właśnie jest nagana...
Wiem też, że jakoś rok (dwa?) temu nagle zaczęło daćsię grzać w autobusach, gdy tylko problem został opisany w gazetach i zainteresował nim się prezydent miasta...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 26 gru 2005, 19:03

Fikander pisze:A jako pasażer powinienem być wożony sprawnymi technicznie wozami z włączonym ogrzewaniem. Skoro to nie zostało zrobione, to ktoś zawalił - albo kierowca, albo wasza cudowna Kleszczowa. I za to właśnie jest nagana...
problem z ogrzewaniem podobno (sami tak twierdzicie) panuje na wielu zajezdniach a nie tylko na naszej cudownej Kleszczowej. Może poproś prezydenta o dodatkową kasę na wymianę taboru ?! Wtedy będziesz jeździć ciepłymi nowymi autobusami bo czego wymagać od 20 letniego Ikarusa?!
Jeszcze jedno pytanie DLACZEGO nie zapytałeś kierowcy czemu nie ma włączonego ogrzewania?! Byś wiedział kto zawinił !! Pasażerom najłatwiej jest o wszystko oskarżyć kierowcę. Niedługi będą skargi pisać, że do pracy się spóźnili bo kierowca w korku stał !!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 gru 2005, 19:06

Proboszcz pisze:No to źle myślisz
Chwila, w końcu MZA nie jest instytucją charytatywną, a reszta przewoźników wręcz komercyjnie świadczy te usługi, prawda? Za coś im płacę, za pośrednictwem ZTMu co prawda, ale za to dwukrotnie -> z podatków i z biletów... płacę za to, aby wszystko było w porządku i na ulicach pojawiały się sprawne technicznie wozy...

Marzę o prywatyzacji MZA.

[ Dodano: 2005-12-26, 19:07 ]
dzidek pisze:Jeszcze jedno pytanie DLACZEGO nie zapytałeś kierowcy czemu nie ma włączonego ogrzewania?!
Bo widziałem, jak to pytanie zadał inny pasażer. Odpowiedzi nie było.
dzidek pisze:Może poproś prezydenta o dodatkową kasę na wymianę taboru ?! Wtedy będziesz jeździć ciepłymi nowymi autobusami bo czego wymagać od 20 letniego Ikarusa?!
Może trzeba wreszcie zminimalizować udział MZA w rynku przewozów pasażerskich w Warszawie?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 26 gru 2005, 19:09

Fikander pisze:
dzidek pisze:w takim razie jakbyś mógł jeszcze odpisać czy uważasz, że MZA specjalnie chce zaoszczedzać na paliwie
Nie takie rzeczy już widziałem na tym świecie, więc nie wykluczam takiej możliwości, ale po prostu tego nie wiem. Wiem jedno:

Fikander pisze:A jako pasażer powinienem być wożony sprawnymi technicznie wozami z włączonym ogrzewaniem. Skoro to nie zostało zrobione, to ktoś zawalił - albo kierowca, albo wasza cudowna Kleszczowa. I za to właśnie jest nagana...
Wiem też, że jakoś rok (dwa?) temu nagle zaczęło daćsię grzać w autobusach, gdy tylko problem został opisany w gazetach i zainteresował nim się prezydent miasta...
a widzisz ... więc napiszę jak jest !! Kiedyś faktycznie kierowcom zależało na tym by nie grzać bo mieli z tego kasę. MZA chyba też na to liczyło... W tej chwili kierowca nie dostaje NIC za to, że paliwo oszczędzi. MZA dostaje kary za to, że nie jest grzane w autobusie a kierowca traci premię dlatego od czasu akcji w gazetach kierowcom zależy na tym by w busie było ciepło bo nie chcą chodzić do kierowników na dywanik i nie ogrzewanie pojazdów jest spowodowane wyłącznie złym stanem technicznym ikarusów. Wystarczy pogadać z kierowcami !! Oni naprawdę są chętni do tego by grzać bo później sami jako pasażerowie jadą autobusami...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 gru 2005, 19:12

To skoro tak, to wozy w złym stanie technicznym nie powinny pojawiać się na ulicach miasta.
A jak MZA nie ma wystarczającej ilości wozów, no to sorry winnetou, trzeba szukać wozów u prywaciarzy. Będzie taniej, nowiej, cieplej, ładniej, kulturalniej.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 26 gru 2005, 19:12

Fikander pisze:
dzidek pisze:Jeszcze jedno pytanie DLACZEGO nie zapytałeś kierowcy czemu nie ma włączonego ogrzewania?!
Bo widziałem, jak to pytanie zadał inny pasażer. Odpowiedzi nie było.
albo była a nikt jej nie słyszał. Jeszcze zależy jak było zadane to pytanie bo jak stara baba w moherowym berecie rzuca się na kierowce z awanturą , że nie grzeje tylko pasażerów traktuje jak zwierzęta to nie ma się co dziwić, że nie dostanie odpowiedzi...

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 26 gru 2005, 19:19

Fikander pisze:To skoro tak, to wozy w złym stanie technicznym nie powinny pojawiać się na ulicach miasta.
A jak MZA nie ma wystarczającej ilości wozów, no to sorry winnetou, trzeba szukać wozów u prywaciarzy. Będzie taniej, nowiej, cieplej, ładniej, kulturalniej.
Popieram pomysł – jak MZA nie stać na nowy tabor, to niech odda brygady do dyspozycji prywatnych przewoźników – oni bardzo szybko kupią nowe i nowoczesne pojazdy.
Czasy komunizmu już się skończyły – teraz jest wolny rynek.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 26 gru 2005, 19:20

Fikander pisze:To skoro tak, to wozy w złym stanie technicznym nie powinny pojawiać się na ulicach miasta.
A jak MZA nie ma wystarczającej ilości wozów, no to sorry winnetou, trzeba szukać wozów u prywaciarzy. Będzie taniej, nowiej, cieplej, ładniej, kulturalniej.
taaak... za jakie pieniądze i na jakich warunkach będą pracować kierowcy :D poza tym nie będzie kulturalniej gdyż ludzie wyrzuceni z MZA pójdą do prywatnego ;)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 gru 2005, 19:23

dzidek pisze:za jakie pieniądze i na jakich warunkach będą pracować kierowcy
A co mnie to obchodzi? Czy mam jechać w wyziębionym wraku tylko dlatego, aby kierowcy zachowali swoje ciepłe posadki i przywileje socjalne? Bez żartów, please. Ja wiem, że w tym kraju wystarczy pomachać szmatą z napisem Solidarność, a każdy rząd pada na kolana przed postulatami związkowców, ale kiedyś to się musi skończyć.
dzidek pisze:poza tym nie będzie kulturalniej gdyż ludzie wyrzuceni z MZA pójdą do prywatnego ;)
Obecnie zazwyczaj jest kulturalniej, więc nie wiem, czemu miałoby się to zmienić.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Nieciej
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2005, 10:38
Lokalizacja: Ochota, Warszawa

Post autor: Nieciej » 28 gru 2005, 11:31

dzidek pisze:w takim razie jakbyś mógł jeszcze odpisać czy uważasz, że MZA specjalnie chce zaoszczedzać na paliwie i po co później wzywa kierowców na rozmowy za wyłączone ogrzewanie
MZA tym bardziej oszczędza na ogrzewaniu, bo kierowcy już tych pieniędzy za oszczędności paliwa nie biorą, teraz już całość zostaje w kasie MZA. Kierowców na dywanik wzywają bo muszą się jakoś wytłumaczyć przed ZTM (np. upomnieć, dać naganę, zabrać premię - wtedy jeszcze większa oszczędność), który żąda, aby ogrzewanie działało, kierowcy nie włączają, bo nie mają czego włączyć, skoro nagrzewnice są zimne, a wentylatory zatarte lub odłączone i to kierowcy jako ostateczni wykonawcy wędrują na dywanik, gdy tymczasem, np. kierownik zakładu wydaje (cichcem oczywiście) polecenie (które sam otrzymał ze swojej 'góry') mechanikom, aby ci pozakręcali, poodłączali co się tylko da, aby pojazdy nie były ogrzewane 'z powodów technicznych' i mniej paliły. Taka moja teoria spiskowa, ale to nie jest przecież niemożliwe w 'niczyjej', samorządowej firmie. A kierowcy w myśl (opór żle pojętej) solidarności zawqodowej z mechanikami przecież nie pójdą do kierownika i nie powiedzą: "no, ten i ten, kedy ja 'odpisałem 8 usterek wozu w tym nieoświetloną kasetę boczną, urwaną wycieraczkę, zgrzyty skrzyni biegów, zgrzyty kierownicy' powiedział: 'a to twój wóz?', ja na to 'nie', to on powiedział: 'to wypierdalaj i nie rób korku przed halą'...". Kierownik by może wziął takiego za d.pę i szybko by wszystko było naprawione. Albo, co gorsza, nic by nie zrobił, ale to by już świadczyło o prawdziwości mojej teorii.

Użyłem nieco tekstu z późniejszej wypowiedzi Proboszcza, która poniżej.
Proboszcz pisze:Ostatnio znajomy odpisał 8 usterek wozu w tym nieoświetloną kasetę boczną, urwaną wycieraczkę, zgrzyty skrzyni biegów, zgrzyty kierownicy itp. Dostał odpowiedź:
-a to twój wóz?
-nie
-to wypierdalaj i nie rób korku przed halą

Zajebiscie, nie I Ty myślisz, że oni bedą ogrzewanie naprawiać skoro nie naprawiają nawet wycieraczki urwanej...
Ach, czyli kierownik zajezdni 'przyjmuje' na dywanik tylko kierowców? Widocznie powinien wziąć się także za mechaników, a taka akcja powinna skutkować natychmiastowym zwolnieniem tego mechanika z pracy, tylko to przecież w MZA nie jest możliwe, bo są związki zawodowe, które takiego barana wybronią. Dopóki mechanik nie będzie szanował posiadania pracy, to będzie w tych autobusach baaardzo zimno. W niektórych 'gniotach' też już nie działa ogrzewanie, a one są z 1997 i nowsze (ponadto polskie, choć to im może akurat chwały i jakości nie dodaje).
dzidek pisze:Wtedy będziesz jeździć ciepłymi nowymi autobusami bo czego wymagać od 20 letniego Ikarusa?!
Po Warszawie i okolicach swego czasu jeździły takie wynalazki, jak Scania CR111 (Minibus), które były chyba starsze od najstarszych (1978) warszawskich Ikarusów, co to ich już nie ma, bo najpierw państwowe MZK, a teraz samorządowe (czyli też niczyje) MZA ma taką, a nie inną wizję gospodarowania taborem i jego utrzymania technicznego. We wspomnianych Scaniach ogrzewanie grzało aż miło. Do Ikarusów, póki co, dowolne NOWE części (także elementy ogrzewania) są w dowolnych ilościach, że o regenerowanych nie wspomnę, bo autobusy te są chyba po dziś dzień produkowane, (a jeśli nie już są obecnie, to były, najdalej 2-3 lata temu) Części do nich są z pewnością tanie w stosunku do cen części Neoplana, MAN-a, czy Solarisa (jak i całe, nowe Ikarusy, tylko u nas wszystko musi być teraz niskopodłogowe, bo inaczej się 'mohery' wydzierają). Tylko jeszcze trzeba chcieć je w dobrym stanie utrzymać, a najwyraźniej MZA chętnie doprowadziłoby do jak najszybszego złomowania wszystkich.
Tylko,że niektóre Neoplany już wyglądają jak złom, (bez wskazywania tu zajezdni, które je do tego stanu doprowadziły), a są od większości Ikarusów sporo młodsze. Ogrzewanie w nich jednak działa, bo nie mają zamkniętych kabin.
dzidek pisze:poza tym nie będzie kulturalniej gdyż ludzie wyrzuceni z MZA pójdą do prywatnego
U prywatnego będzie kulturalniej, bo kierowcy nie opłaci się, aby było inaczej. W MZA się najwyraźniej opłaca.

Pewnie jeszcze do innych wypowiedzi mógłbym się odnieść, tylko ile można pisać :)...

A dziś rano zimno jak zaraza w 5303 ?/521, (mimo ledwie ciepłych nagrzewnic, bez włączonych wentylatorów), a ponad 5 stopni mrozu było rano na zewnątrz. I weź tu człowieku nie narzekaj...
LINIĘ OBSŁUGUJE
ZAKŁAD "PIASECZNO"
R-12

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 28 gru 2005, 11:42

Taaa...to rzeczywiście spiskowa i mocna naciągana teoria.Za dużo chyba seriali typu:"Archiwum X" się naoglądałeś.A to że "nie grzeją",to ani chybił,przez "żydów,masonów i cyklistów"?! ROTFL.Czekam na kolejne rewlacje,spod twojego pióra (a raczej klawiatury).
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Nieciej
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2005, 10:38
Lokalizacja: Ochota, Warszawa

Post autor: Nieciej » 28 gru 2005, 12:00

mobil one pisze:Z dużo chyba sriali tpu; "Archiwum X" się naoglądałeś.
BEZ WYCIECZEK OSOBISTYCH, chamie. Nie masz NIC konkretnego do napisania, to NIC nie pisz! Nie muszę ci się tłumaczyć co oglądam, a czego nie!
mobil one pisze:A to że "nie grzeją",to ani chybił,przez "żydów,masonów i cyklistów"?!
W BŁĘDZIE JESTEŚ, akurat ci się chyba moj tekst pomylił z pewnym radiem!
mobil one pisze:Czekam na kolejne rewlacje,spod twojego pióra (a raczej klawiatury).
Z PEWNOŚCIĄ się DOCZEKASZ, bo takiego dziadostwa, jak jest odwalane w warszawskiej komunikacji miejskiej to trudno się doszukać gdzie indziej.
NIKT CI NICZEGO NIE KAŻE CZYTAĆ, jak nie lubisz, łaski bez. ROTFL.
LINIĘ OBSŁUGUJE
ZAKŁAD "PIASECZNO"
R-12

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 28 gru 2005, 12:05

No proszę jaka "kultura" z usera "Nieciej" wyszła.Frakcja mohrekowa (ani chybił) :lol: :lol:
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 28 gru 2005, 15:30

i dlatego będę bronić w tej sprawie kierowców!! To nie jest ich wina, że nie grzeje w wozie jak powinno!!

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 28 gru 2005, 15:53

dzidek pisze:i dlatego będę bronić w tej sprawie kierowców!! To nie jest ich wina, że nie grzeje w wozie jak powinno!!
Ale to kierowca autobusu powinien dbac o "swoich" pasażerów. On nie jest tylko od prowadzenia pojazdu.

ODPOWIEDZ