Korytarz Raszyn - Janki: drogi i szyny

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 14:03

Na mapce Gronkiewiczowej tego nie ma ;) Aczkolwiek faktycznie byłby to bardzo dobry pomysł, ażeby SKMka, czy jak kto woli WKDka zahaczała o Janki...

Tylko raczej trzeba będzie wybrać : Tramwaj, czy SKM (WKD).
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2006, 14:07

Mapa Gronkiewiczowej mapą Gronkiewiczowej, jednak ja tu mówię o konkretnych zobowiązaniach samorządów lokalnych, które muszą być zrealizowane.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 14:08

Jestem za budową linii tramwajowej z Okęcia. Raz, że to są oddzielne potoki i sumowanie ich jest niekorzystne z różnych względów (a relacja Janki - Michałowice raczej specjalnie oblegana by nie była), a dwa, że perspektywa wożenia ludzi po chaszczach i naokoło nie spowoduje zapewne dużego przypływu sympatii do pomysłu przesiąścia się na km.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 14:10

Dennis pisze:Jestem za budową linii tramwajowej z Okęcia.
Tak, też mi się wydaje, ze póki co tramwaj byłby lepszą sprawą niż SKM. Aczkolwiek dużo wolniejszym, ale zebrało by lwią część ludzi z Janek i Raszyna przede wszystkim.

A gdzie ten tramwaj? Po bokach ulicy, czy po środku?

Aha i ważne jest też to, aby ten tramwaj to nie był tramwaj jaki my znamy z Warszawy, że co sekunda przystanek, tylko zeby był to bardziej taki szybki tram... :smile:
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 14:15

Piotrek pisze:
Dennis pisze:Jestem za budową linii tramwajowej z Okęcia.
Tak, też mi się wydaje, ze póki co tramwaj byłby lepszą sprawą niż SKM. Aczkolwiek dużo wolniejszym, ale zebrało by lwią część ludzi z Janek i Raszyna przede wszystkim.

A gdzie ten tramwaj? Po bokach ulicy, czy po środku?
Pytania techniczne, to już raczej nie do mnie. Ale nawet ja wiem, że tramwaj wcale nie musi być wolniejszy od kolei. Wręcz przeciwnie - szczególnie, jeśli jechałby sporo krótszą trasą, miałby szanse docierać do Śródmieścia dużo szybciej, niż SKM vel WKD.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 14:17

Dennis pisze:Ale nawet ja wiem, że tramwaj wcale nie musi być wolniejszy od kolei. Wręcz przeciwnie - szczególnie, jeśli jechałby sporo krótszą trasą, miałby szanse docierać do Śródmieścia dużo szybciej, niż SKM vel WKD.
Ja też to wiem, ale póki co w Warszawie raczej o tym nie wiedzą. I robią przystanki tramwajom gdzie popadnie. Oby przynajmniej ten szybki tramwaj był do Okęcia, bo dalej już do Sródmieścia, to pewnie przez długi czas przystanki zostaną jak są.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 lis 2006, 14:31

Linia tramwajowa do Janek będzie znacznie lepsza od linii WKD, bo:
1) taryfa ZTM;
2) jedzie bezpośrednio do Warszawy;
3) omija korki, które tam są wybitnie długie (zwłaszcza w piątki wieczorem);
4) odciąży 7xx.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 lis 2006, 14:32

Busmann pisze:Linia tramwajowa do Janek będzie znacznie lepsza od linii WKD, bo taryfa ZTM.
:arrow: Ale jeśli do tego czasu nic się nie zmieni, to będzie to taryfa podmiejska.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2006, 14:33

Ależ Dennisie, to co proponujesz, to własnie jest mieszanie dwóch potoków - podmiejskiego i miejskiego. A potoki te mają zupełnie różne interesy - podmiejskiemu przystanki potrzebne są rzadziej niż miejskiemu, zwłascza w strefie pozaśródmiejskiej.
WKD do Opaczy jedzie, nawet obecnie, 15 minut; do Janek jechałaby góra następne 10.
W 25 minut, to może docelowo będzie tramwaja dojeźdżał z Centralnego na Okęcie, ale na Raszyn - marne szanse.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 lis 2006, 14:44

MZ pisze:Ale jeśli do tego czasu nic się nie zmieni, to będzie to taryfa podmiejska.
II strefa na WKD kosztuje tyle samo przy bilecie jednorazowym normalnym, a ulgowy jest tańszy w ZTM. Natomiast różnica cenowa pojawia się przy biletach okresowych, oczywiście na korzyść ZTM-u. Zresztą i tak, to podmiejska linia tramwajowa w Warszawie, to byłby poligon taryfowy, więc można wtedy pokombinować z taryfą (np. rozszerzenie strefy miejskiej na Raszyn i Janki, bo jakby dołożyli do budowy, to mieliby na utrzymanie taryfy)...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 14:45

MZ pisze::arrow: Ale jeśli do tego czasu nic się nie zmieni, to będzie to taryfa podmiejska.
No tak, ale taryfa SKM podmiejska - byłaby ta sama.
inż. Glonojad pisze:A potoki te mają zupełnie różne interesy - podmiejskiemu przystanki potrzebne są rzadziej niż miejskiemu, zwłascza w strefie pozaśródmiejskiej.
Oby tak było właśnie.

[ Dodano: 2006-11-29, 14:45 ]
Busmann pisze:II strefa na WKD kosztuje tyle samo przy bilecie jednorazowym normalnym, a ulgowy jest tańszy w ZTM.
Pamiętaj, że raczej wtedy WKD miało by się w jakiś sposób połączyc z SKM.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 14:48

inż. Glonojad pisze:Ależ Dennisie, to co proponujesz, to własnie jest mieszanie dwóch potoków - podmiejskiego i miejskiego. A potoki te mają zupełnie różne interesy - podmiejskiemu przystanki potrzebne są rzadziej niż miejskiemu, zwłascza w strefie pozaśródmiejskiej.
WKD do Opaczy jedzie, nawet obecnie, 15 minut; do Janek jechałaby góra następne 10.
W 25 minut, to może docelowo będzie tramwaja dojeźdżał z Centralnego na Okęcie, ale na Raszyn - marne szanse.
Ja mówiłem o potokach z różnych kierunków. Różnicowanie ich na podmiejskie i miejskie jest IMHO bez sensu, bo podróże w obrębie przedmieść stanowią niewielki ułamek w stosunku do podróży że tak powiem międzymiastowych ;) Założyłem niejako na wstępie, że przystanki takiego tramwaju byłyby rzadkie na odcinku Janki - Okęcie. Ale skoro mówisz, że WKD vel SKM jechałoby szybciej (rozumiem, że mówimy o sytuacji po zmodernizowaniu trasy tramwajowej do samego Okęcia), to jestem gotów się przychylić do tej opcji.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 14:51

Dennis pisze:Ale skoro mówisz, że WKD vel SKM jechałoby szybciej (rozumiem, że mówimy o sytuacji po zmodernizowaniu trasy tramwajowej do samego Okęcia), to jestem gotów się przychylić do tej opcji.
Ale co wtedy z Raszynem? :-k
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 14:57

Piotrek pisze:
Dennis pisze:Ale skoro mówisz, że WKD vel SKM jechałoby szybciej (rozumiem, że mówimy o sytuacji po zmodernizowaniu trasy tramwajowej do samego Okęcia), to jestem gotów się przychylić do tej opcji.
Ale co wtedy z Raszynem? :-k
Ano własnie :-k

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2006, 15:00

Dennis pisze:]Ja mówiłem o potokach z różnych kierunków. Różnicowanie ich na podmiejskie i miejskie jest IMHO bez sensu, bo podróże w obrębie przedmieść stanowią niewielki ułamek w stosunku do podróży że tak powiem międzymiastowych
Ależ ja tu wcale nie mówię o podróżach wewnątrz przedmieść, lecz o podróżach docelowych do śródmieścia. Właśnie z tego powodu róznicowanie ma sens - podróże w rodzaju Korotyńskiego - Hale Banacha, nie powinny obciążąć środka transportu z zewnątrz aglomeracji. To jest dokładnie ten sam powód, dla którego pociągi z Poznania nie stają w Błoniu, Ożarowie, Gołąbkach ;).

Jakby się nie obrócić, albo podmiejscy będą bez sensu stawać co chwilę (tak wygląda obecna "komunikacja" podmiejska by ZTM, a o jej "atrakcyjności" świadczy liczba aut z aglomeracji wbijających się do miasta), albo dla podjazdu jeden przystanek mieszkańcy "strefy miejskiej" będą latać po kilometr do przystanku (vide metro). To ja już wolę potoki z dwóch kierunków, lecz o tym samym charatkerze, połączyć w Opaczy...

[ Dodano: 2006-11-29, 15:01 ]
Dennis pisze:
Piotrek pisze: Ale co wtedy z Raszynem? :-k
Ano własnie :-k
Buspas wyznaczony z Krakowskiej w momencie otwarcia trasy Salomea-Wolica z dowozówkami do Janek, jakiegoś przystanku pośredniego WKD, i do tramów na Okęciu?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ