A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 16 lip 2013, 17:19

blinski pisze:'żeby nie było', nie pasuje mi trochę do kontekstu ;)
...żeby nie było [mówione], że... Faktycznie, wyszło niejasno.
blinski pisze: Rynek jest tak urządzony, że aby się nie zawalił, chów przemysłowy (z faszerowaniem zwierząt hormonami siłą, chowem klatkowym i w pomieszczeniach o minimalnej wielkości bez możliwości ruchu) nie może być zlikwidowany za pstryknięciem palcami. Jednak nie oznacza to przyzwolenia na moralność typu 'wszyscy kradną to i ja kradnę': tam gdzie się teraz da, okrucieństwo musi być ograniczane.
Dochodzimy do pytania kiedy okrucieństwo, które może być ograniczane staje się małe w porównaniu z tym, które „nie może”. Decydujemy, że zrezygnować z rynków zbytu w krajach muzułmańskich (i małego ryneczku koszernego) możemy, a z produkcji przemysłowej mięsa nie możemy, bo... gospodarka, bo lepiej jeść własne brojlery niż importować takie samo badziewie... A w końcu i tak w Chinach mogą wyprodukować wszystko. I jak się poprosi, to będą dowolną metodą uboju dokonywać.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 16 lip 2013, 19:18

grzegorz pisze:Dochodzimy do pytania kiedy okrucieństwo, które może być ograniczane staje się małe w porównaniu z tym, które „nie może”. Decydujemy, że zrezygnować z rynków zbytu w krajach muzułmańskich (i małego ryneczku koszernego) możemy, a z produkcji przemysłowej mięsa nie możemy, bo... gospodarka, bo lepiej jeść własne brojlery niż importować takie samo badziewie... A w końcu i tak w Chinach mogą wyprodukować wszystko. I jak się poprosi, to będą dowolną metodą uboju dokonywać.
Więc niech to robią. W Chinach panuje dziki kapitalizm, niczym niekrępowany - tania siła robocza, podróbka wszystkiego na życzenie, nic nie jest niemożliwe. Jak już pisałem, mnie to nie boli, że kiedy inni kradną, ja tego nie robię i teoretycznie tracę. Jest wiele innych dróg, dzięki którym polska gospodarka mogłaby oficjalnie lub nie się bogacić - narkotyki, handel ludźmi, hazard. Tylko czy aż tak zależy nam na podbiciu tego PKB o jakieś tysięczne promila?
Decydować o zatrzymaniu produkcji przemysłowej nie możemy, ale możemy ciągle naciskać na poprawę standardów, możemy też naciskać na konsumentów, żeby stawało się to dla nich ważne i głosowali za mięsem bardziej 'etycznym' portfelami. Nie widzę powodu, żeby nie iść w tę stronę, jeśli miałoby to poprawić los zwierząt. Nie jestem aż tak przeżarty przez cynizm, żeby nie miało to dla mnie żadnego znaczenia.

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 16 lip 2013, 22:51

Nie twierdzę, że mamy ścigać się z Chinami, tylko że tam i tak zrobią swoje.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36742
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lip 2013, 22:52

grzegorz pisze:Nie twierdzę, że mamy ścigać się z Chinami, tylko że tam i tak zrobią swoje.
A Izrael nie protestuje? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 17 lip 2013, 0:11

ctl83 pisze:W każdej prokuraturze będzie specjalista od rasizmu.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

A czemu w prokuraturze nie ma specjalistów od spraw gospodarczych? I teraz prokurator który zajmuje się jazdą po pijanemu czy włamaniem do sklepu, musi się zajmować również sprawami typu Amber Gold, co często kończy się ze szkodą dla śledztwa.
Toż to gra operacyjna służb specjalnych, mająca na celu spacyfikowanie opozycji i "zaostrzenie kursu" :twisted: Rzecz znamienna: konferencja ministra Sienkiewicza miała miejsce w kilka dni po serii rzekomych alarmów bombowych (22 w całej Polsce jednocześnie? amatorzy?). Myślenie nie boli ...

---

2)
fik pisze:Wyobraźmy sobie przez moment, że w Indiach jest znacząca mniejszość Polska, a władze w Delhi zakazują uboju (świętych wszakże) krów. Shitstorm in 3, 2, 1...
Tzw. wykręcanie kota ogonem ...


3) W Łucku pan Prezydęt (historyk z wykształcenia!) powiedział "pięć ofiar Zbrodni Wołyńskiej" :-" Biedaczek, zapomniał dodać jedynkę z lewej strony i cztery zera z prawej.
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36742
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lip 2013, 8:32

Hę? Jakie pięć ofiar?
Komorowski (...) przywołuje przykład wizyty w Kisielinie, gdzie w 1943 r. zginęło z rąk banderowców 90 Polaków. - Było tam mnóstwo Ukraińców i Polaków razem. Był hierarcha Kościoła prawosławnego z całą grupą księży i wiernych. Modlili się głośno w czasie całej smutnej uroczystości. Była w tym, w mojej opinii, potrzeba zrzucenia ciężaru winy i odpowiedzialności. A z polskiej strony - ciężaru bólu, który od tamtego czasu towarzyszy rodzinom. I to w Kisielinie, w scenerii pełnej dramatyzmu: ruiny kościoła, w którym bronili się, a potem ginęli Polacy, groby polskie i żydowskie... - wspomina.
Tymczasem w sobotę w Radymnie rekonstrukcja rzezi:

http://wyborcza.pl/1,75478,14287371,Na_ ... obote.html
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4813
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 17 lip 2013, 12:25

Jakoś mnie zniesmaczają takie rekonstrukcje. Rozumiem pobawić się w Grunwald z którym chyba już nikt nie jest związany emocjonalnie, ale rzeź czy grudniowe zabawowe przebieranie się za ZOMO i obkładanie innych aktorów, jakoś sprawia wrażenie trywializacji tamtych zdarzeń...
Obrazek

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 17 lip 2013, 13:14

kulikowski pisze:Toż to gra operacyjna służb specjalnych
Ech te służby, gdyby nie one, nic by się w Polsce nie działo. Na plus służb można zaliczyć to, że dzięki ich działaniom operacyjnym w Biedronce można kupić taniego Johnny Walkera, a do spożywczaka dowieźli w końcu sorbety Grycana.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 17 lip 2013, 14:43

kulikowski pisze:Toż to gra operacyjna służb specjalnych, mająca na celu spacyfikowanie opozycji i "zaostrzenie kursu"
Bardzo ciekawe teorie. Swoją drogą, jeśli "opozycja" bazuje na rasizmie, to jak najbardziej powinna być spacyfikowana - bo rasizm jest niezgodny z prawem.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 17 lip 2013, 19:14

15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 17 lip 2013, 20:59

kulikowski pisze:Toż to gra operacyjna służb specjalnych, mająca na celu spacyfikowanie opozycji i "zaostrzenie kursu" :twisted:
Ja tam już słyszę o takich operacyjnych grach służb specjalnych mających na celu spacyfikowanie opozycji od jakichś… dwóch? trzech lat? A tu dupa, opozycja jakoś spacyfikować się nie chce (bo nikt się takiego czegoś nie podejmuje, wbrew politycznym paranojom politycznych paranoików), i powoli zaczyna być coraz silniejsza – ale myślę, że zaraz pewnie uznasz, że w miarę postępów pacyfikacji opozycji, walka polityczna zaostrza się :P.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26875
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 lip 2013, 22:14

A bo widzisz - to, że opozycja jeszcze istnieje wynika właśnie z faktu, jak nieudolna i wymagająca zmiany jest ta władza - za PiSu opozycja miauczałaby z więzień, posadzona tam przez takich genetycznych prawicowych patriotów jak np. p. Kryże czy p. Kaczmarek...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10663
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 paź 2013, 11:06

Co się dzieje z amerykańskim rządem?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25605
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 04 paź 2013, 11:40

Zawiesił działalność. Wygląda na to, że nie mają instytucji prowizorium budżetowego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10663
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 paź 2013, 12:11

Znaczy się Kongres nie uchwalił budżetu ze względu na za duży deficyt?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ