Kącik porad komputerowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5302
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 02 gru 2007, 20:15

Albo też: :arrow: kabelek się odlutował, :arrow: czerwona podkładka pod myszkę ;).
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 23 gru 2007, 23:16

Pytanie dotyczy AutoCADa: Czy mając kilka krzywych na płaszczyznach o różnych wysokościach (czyli poziomice) można w AutoCADzie w jakiś prosty sposób rozciągnąć na nich powierzchnię i wymodelować ją w 3D? To znaczy co zrobić żeby AutoCAD nie widział samych kresek tylko całą strukturę rozpiętą na nich?

A może znacie jakiś program, w którym można narysować poziomice, nadać im wysokości i wygenerować model 3D? Model ten może się obyć bez tekstur... Byle dało się na nim zobaczyć krzywiznę terenu...

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 23 gru 2007, 23:30

O to ja też zapytam o autocada. Otóż mam wersję 2008 architecture i jak chce zakreskować jakiś przekrój to zamiast kreskować wypełnia mi jakimiś dziwnymi znaczkami, czasem też jest to jednolity kolor. Czasami też wywala błąd , że nie może odczytać wzorku. Jak sobie z tym poradzić?
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 24 gru 2007, 10:24

hafilip84 pisze:A może znacie jakiś program, w którym można narysować poziomice, nadać im wysokości i wygenerować model 3D? Model ten może się obyć bez tekstur... Byle dało się na nim zobaczyć krzywiznę terenu...
Ermapper? widziałem to tylko na wykładzie, nawet nie potrzebujesz całych poziomic jedynie punkty
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

kozioł

Post autor: kozioł » 27 sty 2008, 22:19

Witam Kącik w nowym roku.
Mam taki problem:
Po prawie 3 latach od formatu kompa znów przyszła kolej na formatowanie. Problem jest taki, że wydajność komputera ZNACZNIE spadła to tym formatowaniu. Teraz przy 4 otwartych przeglądarkach poprostu się tnie! Wcześniej 12 nie było dla niego problemem. Dodatkowo przy każdym włączeniu przeglądarki explorera, uruchamia się aplikacja IEXPLORE.EXE. Ktoś wie , co to za świństwo? Gdy to wyłącze, to przeglądarka też znika ](*,)
Ps: Czy serwis packi przyśpieszają działanie komputera?

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5302
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 27 sty 2008, 22:46

kozioł pisze:Witam Kącik w nowym roku.
Mam taki problem:
Po prawie 3 latach od formatu kompa znów przyszła kolej na formatowanie. Problem jest taki, że wydajność komputera ZNACZNIE spadła to tym formatowaniu. Teraz przy 4 otwartych przeglądarkach poprostu się tnie! Wcześniej 12 nie było dla niego problemem. Dodatkowo przy każdym włączeniu przeglądarki explorera, uruchamia się aplikacja IEXPLORE.EXE. Ktoś wie , co to za świństwo? Gdy to wyłącze, to przeglądarka też znika ](*,)
Hmm... :-k Może to właśnie ta przeglądarka :lol: :?:
Ps: Czy serwis packi przyśpieszają działanie komputera?
Raczej nie.

Sprawdzić czy procek działa z taką samą prędkością co wcześniej. Może w biosie coś się przestawiło. Albo po prostu flash na stronach spowalnia kompa jeśli swoje lata już ma. Może jest w nowszej wersji niż wcześniej i bardziej obciąża...
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

kozioł

Post autor: kozioł » 27 sty 2008, 22:59

TGM pisze: Hmm... :-k Może to właśnie ta przeglądarka :lol: :?:
Niestety to wirus, który za każdym razem inaczej działa i gdzie indziej się przechowuje :sad:
Trochę poczytałem o tym w googlach. Wcześniej też to miałem, ale blokowało mi(czyt: utrudniało) włączanie nowych okien. Np: nie mogłem obejrzeć zdjęcia z forum w pełnym rozmiarze, komputer się zawieszał. Po wyłączeniu tego g... wszystko wracało do normy.
Co do szybkości procesora to muszę też to sprawdzić ...

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5310
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 28 sty 2008, 10:32

Niestety to wirus, który za każdym razem inaczej działa i gdzie indziej się przechowuje :sad:
Trochę poczytałem o tym w googlach. Wcześniej też to miałem, ale blokowało mi(czyt: utrudniało) włączanie nowych okien. Np: nie mogłem obejrzeć zdjęcia z forum w pełnym rozmiarze, komputer się zawieszał. Po wyłączeniu tego g... wszystko wracało do normy.
Co do szybkości procesora to muszę też to sprawdzić ...
A gdzie miałby się przechować jeśli sformatowałeś dysk ? W procesorze się schował ? W pamięci RAM ? Na ubranie Ci przeszedł i się przechował w ten sposób ?
"iexplore.exe" is the Internet Browser from Mircosoft. It is a part of the Windows Operating system." - jeszcze jakieś pytania ? iexplore.exe to właśnie nazwa Internet Explorer - zamkniesz ten proces, to zamkniesz okno przeglądarki... Jak uruchomisz Firefoxa to w procesach pojawi się "firefox.exe" - analogicznie. To nie są żadne wirusy... Poczytałem kilka rad na temat usuwania tego procesu z systemu - resztki włosów na głowie stanęły mi dęba - takich idiotyzmów dawno nie czytałem... Jeden koleś się pytał, jak to usunąć (bo myślał że to wirus), poszedł za radą jakiegoś "speca" i musiał od nowa stawiać system...
Moja rada, przesiądź się na Firefoxa, bo jak mawia stare powiedzenie :
"Internet Explorer służy do przeglądania internetu z naszego komputera i na odwrót"
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 28 sty 2008, 12:26

kozioł pisze:Ps: Czy serwis packi przyśpieszają działanie komputera?
CO? Nie mów ze nie masz żadnego SP i twój komputer jest aktualny inaczej... Migiem mi instalować wszystkie poprawki. Jak nie masz legalnego Windowsa to instaluj Linuksa a nie swoim dziurawym systemie siejesz śmieci po internecie.
Obrazek

kozioł

Post autor: kozioł » 28 sty 2008, 15:15

No to zmiękam z tym IEXPLORE. Wcześniej włączał się tylko raz,niezależnie od ilości otwartych okien, teraz jest ich tyle, ile otwartych przeglądarek. Porażka ](*,)
Firefoxa już zainstalowałem, muszę się przyzwyczaić do niego. Kompa obciąża tak samo, większa wydajność jest przy otwarciu kilku kart
Mam serwis pack 2

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 28 sty 2008, 17:27

kozioł pisze:Kompa obciąża tak samo, większa wydajność jest przy otwarciu kilku kart
To może dorzuć ramu co? Tak czy owak przyjrzyj sie procesom cze któryś nie świruje.
Ach i tylko jeden antywirus umie działać sprawnie. a z firewall to niech router robi.
Obrazek

Mibars
Posty: 85
Rejestracja: 03 cze 2007, 0:51
Lokalizacja: Nadarzyn

Post autor: Mibars » 28 sty 2008, 20:08

Tak przeczytałem, że po formacie spadła wydajność kompa... A nie zapomniałeś zainstalować jakiegoś sterownika?

Ja np w starej płycie głównej miałem jakiś taki dodatkowy sterownik do nie wiadomo czego, ale po jego instalacji komputer wyraźnie przyspieszał :)
=Macierzanki=
711
=Okęcie=
a) 301 > 10/17/33
b) 182 > 10/17
c) 7/9/15 > 182/189/401 > 10/17
=PASZKOWSKIEGO=
2 min buty

POWRÓT
(do Okęcia odwrotnie)
703 > Rynek > 20 min buty
711 > Komorowska > 3 min buty
733 > 4 min buty > 711 > 4 min buty
MaxiBus > 20 min buty

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5302
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 28 sty 2008, 21:07

Tak mi się przypomniało, że jak XP miałem to po instalce świeżej też coś niehalo się komp zachowywał przez pewien czas. Zdaje się, że jeden z procesów "svhost" pożerał moc procka i nie chciał się z nią dzielić z innymi ;-) . Nie wiem czemu, ale chyba to z aktualizacjami miało związek (sprawdzał coś? ) :-k . Potem się uspokoiło. Poza tym indeksowanie plików też chyba jakoś w początkowej fazie niekorzystnie się odbijało.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Janek1236
(viper1983)
Posty: 1115
Rejestracja: 24 kwie 2006, 15:28
Lokalizacja: Śródmieście/Bielany

Post autor: Janek1236 » 28 sty 2008, 21:07


"iexplore.exe" is the Internet Browser from Mircosoft. It is a part of the Windows Operating system." - jeszcze jakieś pytania ? iexplore.exe to właśnie nazwa Internet Explorer - zamkniesz ten proces, to zamkniesz okno przeglądarki... Jak uruchomisz Firefoxa to w procesach pojawi się "firefox.exe" - analogicznie. To nie są żadne wirusy... Poczytałem kilka rad na temat usuwania tego procesu z systemu - resztki włosów na głowie stanęły mi dęba - takich idiotyzmów dawno nie czytałem... Jeden koleś się pytał, jak to usunąć (bo myślał że to wirus), poszedł za radą jakiegoś "speca" i musiał od nowa stawiać system...
Prawda jest taka że plik "IEXPLORE.EXE" może być złośliwym wirusem-trojanem, o którym tu mowa, który to wirus ingeruje w podstawowe składniki systemowe takie jak usługi sieciowo-systemowe (scvhost.exe) czy interfejs użytkownika (shell32.dll) W niektorych przypadkach wirus ten blokuje nawet dostęp do dysku C. A proces odpowiadający za działanie Internet Explorera, exploratora Windows i pasków zadań to 'explorer.exe'. Gdy sie wyłączy ten proces, to ekran będzie zupełnie pusty. Usunięcie tego wirusa z systemu nie jest bardzo trudne, nie wymaga reinstalacji systemu, ale tak bardzo proste też nie jest (wymaga grzebania w rejestrze). Co do przeglądarki, to polecam oczywiście Operę :D

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5310
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 28 sty 2008, 21:45

viper1983 pisze:Prawda jest taka że plik "IEXPLORE.EXE" może być złośliwym wirusem-trojanem, o którym tu mowa, który to wirus ingeruje w podstawowe składniki systemowe takie jak usługi sieciowo-systemowe (scvhost.exe) czy interfejs użytkownika (shell32.dll) W niektorych przypadkach wirus ten blokuje nawet dostęp do dysku C. A proces odpowiadający za działanie Internet Explorera, exploratora Windows i pasków zadań to 'explorer.exe'.
No ok, ale po formatowaniu nadal by był ? Gdzie miałby się przechować ? explorer.exe odpowiada za całość interfejsu komunikacji z użytkownikiem - jak go zamkniesz to będzie jak u Kononowicza, znaczy nie będzie niczego ;) jak zamkniesz iexplore.exe, to zamknie się tylko okno przeglądarki.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

ODPOWIEDZ