Policja przekracza uprawnienia ?!

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 wrz 2006, 15:20

dzidek pisze:Może gdybyś spędził trochę więcej czasu poza swoim domem (w dzień i w nocy) to na wiele spraw patrzyłbyś zupełnie inaczej.
Zapewniam Cię, że spędzam sporo czasu poza swoim domem. Ostatnio to nawet do 23h dziennie :P Wielokrotnie przemierzałem to miasto na piechotę i autobusami w nocy i w dzień, łaziłem po różnych dziwnych miejscach i jakoś naprawdę jeszcze nikt nic do mnie nie miał.
dzidek pisze:Nie wiem co do całej sprawy ma kibicowanie Legii ?? Podobno nie masz nic do kibiców Legii ??
No bo nic nie mam, ja tylko tak sobie uderzyłem w stół.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 10 wrz 2006, 15:32

Fikander pisze:jeszcze nikt nic do mnie nie miał.
A jacyś złodzieje-kroiciele i inny tp. element?
xxx

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 wrz 2006, 15:35

Hieronim pisze:A jacyś złodzieje-kroiciele i inny tp. element?
Też niespecjalnie. Niewysoki jestem, może się po prostu nie wyróżniam? :)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 10 wrz 2006, 16:26

Hieronim pisze:
Fikander pisze:jeszcze nikt nic do mnie nie miał.
A jacyś złodzieje-kroiciele i inny tp. element?
Co to jest KROICIEL?

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 10 wrz 2006, 17:00

jacek pisze:Co to jest KROICIEL?
To szyfr. Jak go złamiesz, to dostaniesz nagrodę.
xxx

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 10 wrz 2006, 17:58

Mojego kumpla spisała kiedyś policja na Dw.Gdańskim gdy dla żartów zszedł drugi raz na dół w celu ponownego wjechania ruchomymi schodami (pomiędzy przystankiem 500 w kier Bródna a galeriami handlowymi). Też prewencyjnie :/ Mnie osobiście policja spisała tylko raz za przejście koło pętli Okęcie nie po pasach i nawet nie wystawili mandatu :dance: .

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 10 wrz 2006, 18:12

Hieronim pisze:
jacek pisze:Co to jest KROICIEL?
To szyfr. Jak go złamiesz, to dostaniesz nagrodę.
Może chodzi ci o KROJCZEGO-czyli tego co w szwalni kroi materiał na odzież?

Awatar użytkownika
marker
Zbanowany
Posty: 429
Rejestracja: 17 gru 2005, 22:00
Lokalizacja: ZaCiSzAńSkI kLaN - LoŻa SzYdErCóW

Post autor: marker » 10 wrz 2006, 18:42

jacek pisze:
Hieronim pisze:To szyfr. Jak go złamiesz, to dostaniesz nagrodę.
Może chodzi ci o KROJCZEGO-czyli tego co w szwalni kroi materiał na odzież?
Tak dokładnie o tego chodzi. Jestem porażony twoim intelektem i bystrością =D>
CHRABĄSZCZ: Bzzzzzzzzzz

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 10 wrz 2006, 18:56

marker pisze:
jacek pisze: Może chodzi ci o KROJCZEGO-czyli tego co w szwalni kroi materiał na odzież?
Tak dokładnie o tego chodzi. Jestem porażony twoim intelektem i bystrością =D>
Naprawde o tego krojczego chodziło?
Rozumiem że złamałem szyfr i będziemy mogli pisać do siebie posty bez głupich docinek?
Jednak fajne z was chłopaki.

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 10 wrz 2006, 19:00

marker pisze:Tak dokładnie o tego chodzi. Jestem porażony twoim intelektem i bystrością =D>
Nie podpowiadaj, bo jackowi przepadnie nagroda ;)
xxx

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 10 wrz 2006, 19:03

Hieronim pisze:
marker pisze:Tak dokładnie o tego chodzi. Jestem porażony twoim intelektem i bystrością =D>
Nie podpowiadaj, bo jackowi przepadnie nagroda ;)
Ja myślałem ,że z was spoko chłopaki,a wy jednak jesteście dzieciaki.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 wrz 2006, 19:31

:arrow: Sam byłem spisany tylko raz, gdy poszedłem wysikać się w krzaki koło Dworca Zachodniego. Poczekali, aż wyjdę i wtedy poprosili o dane (notabene potem jeden z policjantów poszedł w krzaki w tym samym celu, co ja). Takie prewencyjne kontrole może nie są zbyt przyjemne, ale jak się nie ma nic na sumieniu, to w sumie jakoś się to przeżyje. Nurtuje mnie jednak inny temat. Dlaczego policjantów spisujących kogokolwiek interesują wszystkie dane, włącznie z imionami rodziców i nazwiskiem panieńskim matki, skoro w celu sprawdzenia danych podają dyżurnemu tylko imię, nazwisko i datę urodzenia? Czy zapisywanie tego w notesach nie jest przekroczeniem ustawy o ochronie danych osobowych? Co się potem dzieje z takimi notesami, gdy już się zapełnią? Wyrzucają je na śmietnik? Chciałbym, żeby zwłaszcza Predator się wypowiedział.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 10 wrz 2006, 19:39

MZ pisze::arrow: Sam byłem spisany tylko raz, gdy poszedłem wysikać się w krzaki koło Dworca Zachodniego. Poczekali, aż wyjdę i wtedy poprosili o dane (notabene potem jeden z policjantów poszedł w krzaki w tym samym celu, co ja). Takie prewencyjne kontrole może nie są zbyt przyjemne, ale jak się nie ma nic na sumieniu, to w sumie jakoś się to przeżyje. Nurtuje mnie jednak inny temat. Dlaczego policjantów spisujących kogokolwiek interesują wszystkie dane, włącznie z imionami rodziców i nazwiskiem panieńskim matki, skoro w celu sprawdzenia danych podają dyżurnemu tylko imię, nazwisko i datę urodzenia? Czy zapisywanie tego w notesach nie jest przekroczeniem ustawy o ochronie danych osobowych? Co się potem dzieje z takimi notesami, gdy już się zapełnią? Wyrzucają je na śmietnik? Chciałbym, żeby zwłaszcza Predator się wypowiedział.
Przeciez on ma syndrom młodego policjanta i nic madrego w tej kwestii nie napisze.

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 10 wrz 2006, 20:07

jacek pisze:nic madrego w tej kwestii nie napisze.
Prorokiem jesteś?
xxx

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 10 wrz 2006, 20:28

MZ pisze:Czy zapisywanie tego w notesach nie jest przekroczeniem ustawy o ochronie danych osobowych? Co się potem dzieje z takimi notesami, gdy już się zapełnią? Wyrzucają je na śmietnik? Chciałbym, żeby zwłaszcza Predator się wypowiedział.
Spisuje się wszystko – pełne dane, a nawet miejsce legitymowania, datę, godzinę, a nawet jak była ubrana dana osoba, w jakim towarzystwie się poruszała, w jakim szła kierunku.
Jak np. ktoś zgłosi że wyrwano mu torbę, i napastnikiem była osoba w czerwonej czapce i zielonej kurtce, to się sprawdza wśród legitymowanych osób czy ktoś był tego dnia legitymowany, i mniej więcej się wygląd, godzina, i rejon zgadza. Wbrew pozorom to okazuje się bardzo skuteczne.

A co do samych danych, i wszystkiego co jest w notesie, to jest to objęte tajemnicą służbową. Notes jest narzędziem pracy policjanta, ewidencjonuje się przebieg służby, i podlega ciągłej kontroli przełożonych.
A skończony notes trzeba zdać do archiwum, i dostaje się nowy czysty – nie ma więc sytuacji że policjant będzie sobie chodził i spisywał, a potem robił coś w rodzaju prywatnej bazy adresowej. Zresztą za wyciek takich informacji grozi prokurator.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

ODPOWIEDZ